Staráme saHračky, hry, čmáraninky

Radšej jedna zmysluplná hračka ako tri "rárohy"

 Monika Vandáková   29.10.2021   0

Mám v čerstvej pamäti, ako prišlo dieťa zo škôlky s katalógom z nemenovanej obchodnej siete hračkárstiev. Bolo to samozrejme koncom novembra a keď som sa pýtala, na čo to je, dcéra múdro odpovedala: predsa, aby som mohla napísať Ježiškovi....

foto: freepik

 

Vianočný katalóg, hrubý ako šlabikár, sa k nám dodnes dostane každú jeseň. Vyfasuje ho mladší škôlkar aj (medzičasom) školáčka. Ale za tie roky už to nie je kauza. Deti vedia, že označiť lístočkami 30 strán s poznámkou „toto chcem“ je úplne zbytočné. Pretože:

Som závislá. Na dobrom hračkárstve! 

Návštevu útulného obchodíku rovno oproti bábkovému divadlu u nás v Košiciach si nenechám ujsť nikdy, keď mám cestu do mesta. Nie vždy kúpim, ale často minimálne načerpám inšpiráciu, či už pre svoje deti, alebo deti kamošiek k rôznym sviatkom.

Omnoho radšej totiž kúpim hračku z prvotriedneho materiálu s edukačným rozmerom ako plastový brak, ktorý húka, piští, pípa a svetielkuje.

 

Nejde o to, aby sa deti len "nejako prehrali"

Pri hre sa totiž najlepšie a hlavne bezbolestne učia. Nefrflú, že teraz niéééé... Dobré hračky vedia podporiť ich talenty, ale tiež pomôcť rozvinúť to, čo ešte drieme. Pre niekoho je to jemná motorika (drevené pršteky), logického myslenia alebo tvorivosť.

Mám tiež rada kvalitné materiály, a funkčný dizajn.  Ako v našej domácnosti, tak aj v hračkách.

Moje poklady sú z hravaskolka.sk

Preto vám dnes predstavujem pre mňa výnimočné hračkárstvo. Má len jednu kamennú predajňu u nás v Košiciach, ale mnohé “poklady” sa dajú nájsť aj v jeho e-shope www.hravaskolka.sk .

Páči sa mi, že na web stránke sú hračky prehľadne rozdelené do logických kategórií – podľa veku a pohlavia, podľa aktivity. Zvlášť nájdete sekciu „knihy a zošity“. Poteší bezplatné doručenie kuriérom zadarmo hneď na druhý deň (neznášam nakupovať v e-shopoch, kde nechám desiatky eur a na konci ma „skásnu“ 5-eurovým poplatkom za dopravu)! Ponúkajú tiež garanciu vrátenia peňazí. Už sa nám stalo, že sme na detskú oslavu prišli s rovnakou hračkou. Bez okolkov vrátili peniaze.

 

Syn je čistý „príbehár“

– ak mi rozumiete ☺ Čo hra, to príbeh, najlepšie, ak si ho sám vyskladá. Jeho favoritom je TUBE STAVEBNICA.

Je úžasne farebná, mäkká a plná zaujímavých tvarov. Vyrobená z kvalitných a bezpečných materiálov a pomáha trénovať motoriku.

Moja dcéra je kreatívny tvor,

miluje kreslenie, tvorenie – z čohokoľvek. Tak som naposledy siahla po MAXI grafomotorickom balíčku.

 

PS: Jedna tajná rada pre súťaživé matky

Ak rovnako ako ja - zbierate body uznania a budujete si povesť najlepšej matky v paneláku, vyskúšajte tetovačky.  Ja ich rozdávam vždy deťom, ktoré sa s mojimi u nás hrajú. Voľby sa blížia:)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení  matky ma to neprešlo.  Pochádzam z Košíc a mám dve malé deti.  Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú.
Najčítanejšie
Náš TIP
freshscat.netpooscat.comshittingporn.netjade-scat.com