Staráme saObliekame

Čo potrebujem pre bábätko po narodení

  18.06.2012   0

Nový člen alebo členovia vašej rodiny potrebujú takisto svoju výbavičku. Do pôrodnice vám však stačí zobrať si niekoľko základných potrieb pre bábätko a  tašku s oblečením si pripraviť na miesto, kde ju manžel určite nájde.

Na bežnú starostlivosť budete potrebovať:

  • Balík jednorazových plienok. V prvých dňoch rátajte minimálne 7 – 8 plienok  na 24 hodín.
  • Vlhčené obrúsky neparfumované, bez alkoholu, bez formaldehydu. V prvých dňoch je to pomôcka najmä pre prvorodičky, ktoré nemajú ešte dostatočnú zručnosť s umývaním zadočka pod vodou. Ak by mali novorodenecké oddelenia dostatok látkových plienok na umývanie a osušenie zadočka, dalo by sa im vyhnúť.
  • Jednorazové podložky na prebaľovanie. Na položenie bábätka na prebaľovací pult je dobré mať vlastnú podložku. Ak je znečistená močom alebo stolicou samozrejme vymeniť, rátajte na každý deň jednu čistú.
  • Čiapočku podľa ročného obdobia. Myslite na to, že hlávka narodeného bábätka je 1/3 až 1/4 celého telíčka. Ak je v miestnosti chladnejšie, dieťa sa ochladzuje práve cez hlávku. Teplotu mu takto ľahšie udržíte stabilnú.
  • Masť na zadoček. Vyberte si kvalitnú masť bez obsahu zinku, ktorá poskytne zdravej pokožke ochranu pred ďalším kontaktom so stolicou a inými dráždivými látkami ale pokožku nevysuší.                                  

Viete, že rukavičky vôbec nepotrebujete?  Prečo?

Vaše dieťatko pozná svoje ruky z prostredia maternice, vedelo si už  cmúľať prsty, trénovalo satie... Po narodení je preňho ťažšie dostať ruky znova k ústam a tak sa upokojiť v neznámom priestore niečím tak dôverne známym. Zdokonaľovať znova satie, koordináciu svojich pohybov a v neposlednej rade zrak. Dieťa sa poškriabe práve preto, že chaoticky rozhadzuje rukami v prostredí, kde už naňho pôsobí gravitácia. Tak mu pomôžte,  priložte mu jemne rúčky k tváričke, k ústam, na hrudníček...dovoľte mu nájsť sa!

Na cestu domov si zbaľte:

-    body, ponožky, overal, čiapočku, kabátik, deku, autosedačku
V zime fusak vhodný do autosedačky a ešte jednu čiapku. Ak máte zimný overal s kapuckou tak čiapka stačí len jedna.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised