Staráme saStarostlivosť o babetko

Ako vybrať detskú postieľku pre pokojný spánok bábätka?

 PR   20.10.2020   0

Viete, že bábätko prespí v priemere až dve tretiny dňa? Detská postieľka je preto miestom, kde dieťa strávi väčšinu svojich prvých týždňov a odkiaľ pozoruje svet.

Patrí medzi najdôležitejšie kúsky detskej výbavy vôbec. Prečítajte si tipy, ktoré vám výber postieľky uľahčia.

Shutterstock

 

Každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie. V prvých mesiacoch je pre bábätko najdôležitejší zdravý a ničím nerušený spánok. Detská postieľka preto musí byť v prvom rade bezpečná, pohodlná a variabilná, aby sa mohla prispôsobiť vašim potrebám.

Dôležité parametre

Bezpečnosť našich najmenších je vždy na prvom mieste. Dbajte preto na to, aby postieľka mala zaoblené hrany a konštrukciu z odolného dreva.

Na masíve totiž nevznikajú triesky, čo je dôležité najmä v období, keď bábätká spoznávajú svet ochutnávaním a všetko olizujú.

Dajte pozor tiež na lakované drevo, postrážte si nezávadnosť použitých materiálov a certifikáty spĺňajúce európske štandardy.

Hniezdočko pre väčšie pohodlie

Bežná veľkosť detskej postieľky je 120 x 160 cm. Pre novorodenca je to ale obrovský priestor, ktorý spôsobuje, že sa v ňom necíti dobre.

Pokiaľ chcete dieťatku prvé mesiace na svete čo najviac spríjemniť, kúpte do postieľky takzvané detské hniezdočko. Bábätká ich zbožňujú. Vyplnia totiž voľný priestor okolo nich a navodí im známe pocity z maminho brucha. Deti v ňom tiež ľahšie zaspávajú, majú ďaleko pokojnejší spánok a väčší pocit bezpečia.

Matrac a vybavenie postieľky

Matrac musí na milimeter presne zodpovedať rozmerom postieľky, aj malá medzera medzi matracom a konštrukciou postieľky môže malému dieťaťu spôsobiť úraz.

Čo sa týka samotných vlastností matraca – priedušnosť, snímateľný poťah a hyoalergénny materiál je samozrejmosťou. Penové matrace sú tou najlepšou možnou voľbou. Tie pružinové sú totiž menej priedušné, a najmä sú celkom nevhodné pre monitory dychu.

V postieľke by nemal chýbať ani kvalitný chránič alebo látkové zábrany s veselými motívmi, ktoré pripevníte po obvode postieľky.

Na Expedo.sk nájdete nielen kvalitné postieľky s matracmi. Detské kráľovstvo tu vybavíte od vrchu až nadol, všetko si vyberiete z pohodlie domova a s dopravou po celej SR zadarmo. České mamičky môžu vyberať na Expedo.cz.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Náš TIP

Mikulášska súťaž o balíčky: