Staráme saStarostlivosť o babetko

Ako vidí mesačné bábätko okolitý svet ?

 MikSa   05.01.2017   0

 

 Sluch

Na konci tretieho týždňa vytáča svoju hlavičku za zdrojom hluku.

Už po štyroch týždňoch mení svoje správanie podľa farby a intenzity Vášho hlasu: ak znie príjemne, upokojí sa. Naopak, ak počuje krik, rozruší sa.

Už po štyroch týždňoch chápe, že rozhovor je vlastne vzájomná interakcia, preto sa s Vaším bábätkom rozprávajte, bude Vám „odpovedať.“

 Zrak

Vaše dieťatko vidí zreteľne tak do vzdialenosti 20 centimentrov. Keď sa k nemu nakloníte a usmejete sa na neho, úsmev Vám zväčša opätuje. V druhom týždni už rozozná a rozlišuje mamičku od otecka.

Skôr ho zaujme farebná plocha ako sivá, viac sa mu páčia hranaté než guľaté tvary. Najobľúbenejšia farba býva červená. Zaveste bábätku nad postieľku mobilný kolotoč, bude sa naň rado pozerať, ak mu ho vhodne umiestnite - priamo do zorného poľa.

 Čuch

Už v 24. týždni tehotenstva rozoznáva bábätko v brušku v plodovej vode rôzne vône. Hneď po narodení je tento zmysel veľmi dobre rozvinutý, preto bábätko spozná ľahko svoju mamičku aj  podľa vône. P

odľa nej poľahky nájde aj mamičkin prsník s „voňavým“ mliečkom.

 Chuť

Hoci Vaše bábätko dostáva len mliečko, vie rozoznať už rôzne chute. Má rado sladké, neľúbi kyslé a horké inštinktívne vypľúva.

 Hmat

Koža je pre bábätko v prvých týždňoch jeho najdôležitejším orgánom. Vďaka nej vníma okolitý svet. Jemným hladením (masážou) dodáte Vášmu dieťatku pocit istoty a bezpečia. Túlte si ho. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised