Hry pre najmenších

Trish Kuffnerová 3
Martinus - Hry pre najmensich

Máloktorá kniha osloví čitateľa natoľko, že si už pri prvom kontakte s ňou povie: Tak túto musím mať doma! Takou je nepochybne pre rodinu s malým dieťaťom kniha Trish Kuffnerovej Hry pre najmenších. Autorka, matka piatich detí, na takmer 250 stranách ponúka tristo kreatívnych hier a činností pre deti od 1 ½ do 3 rokov. Úplne jednoduché, praktické a prekvapujúce činnosti zaradené do kapitol Pomoc! Mám batoľa!, Hry na upršané dni, Deti v kuchyni, Hry s vodou a vo vode, Dobrodružstvá vonku, Hry počas cestovania či čakania, Zábavné učenie, Hudba a pohyb, Výtvarné činnosti, Narodeniny a sviatky, Jednoduché recepty, Činnosti pre veselú plechovku, Najlepšie hračky pre bábätká a batoľatá. Kniha je praktická najmä preto, lebo ponúka tipy na hry s materiálmi, ktoré máme bežne doma, dokonca návod ako si vyrobiť napr. prstové farby z kukuričného škrobu a potravinárskeho farbiva či domácu plastelínu z múky.

Kniha Trish Kuffnerovej Hry pre najmenších vyšla vo vydavateľstve Ikar. Objednať si ju môžete tu: www.martinus.sk

Postieľka pre bábiky

veľká kartónová škatuľa

uterák alebo stará plachta

staršia detská deka

malý vankúšik

Premeňte veľkú kartónovú škatuľu na postieľku pre bábiku. Ako plachtu použite uterák, prípadne starú plachtu. Pridajte malý vankúšik a ak máte, aj detskú deku. Pre vaše dieťa bude zábavou ukladať bábiku do tejto postieľky a znova ju zobúdzať.

Prstová farba z múky

1 hrnček múky

2 polievkové lyžice soli

1 ½ hrnčeka studenej vody

1 ¼ hrnčeka horúcej vody

potravinové farbivo alebo temperová farba

Do panvice nasypte múku a soľ, pridajte studenú vodu a všetko spolu dobre vymiešajte. Pridajte horúcu vodu a varte, dokiaľ zmes nezhustne. Potom ju šľahačom nahladko vyšľahajte a pridajte potravinové farbivo alebo temperovú farbu. Skladujte uzavretú v chladničke.

Lezenie s vankúšikom na chrbte

vankúš

Keď je dieťa na štyroch, položte mu na chrbát vankúšik a nechajte ho loziť, kým mu vankúšik nespadne. Táto hra je obzvlášť vhodná pre dve deti – jedno z nich lezie a druhé dvíha vankúš, ktorý spadne s chrbta. Staršie deti môžu súťažiť, kto vydrží loziť s vankúšikom na chrbte dlhšie.

Dagmar Mozolová, redakcia

Knižku si môžete objednať aj tu: www.martinus.sk

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár