VychovávameTvorivo s deťmi

Karnevalová maska - Pračlovek

 Ivana   22.02.2010   0

Ozdoby:

  1. Ako prvý krok treba odložiť kostičky z nedeľného obeda (morka, kuriatko), poriadne ich umyť a vyvariť v sóde bicarbone a octe.
  2. Z kostičiek zlepiť sekundovým lepidlom ozdobu do vlasov, prípadne navliecť na kožené šnúrky (naviazať) a vyrobiť náhrdelník a iné ozdoby. Vegetariáni si môžu pomôcť modelovacou hmotou a vyrobiť kostičky z nej. Na náhrdelník a náramnicu a náušničky sme použili aj mušličky a kamenné korálky.

Kostým:

  1. Kostým je veľmi jednoduchý, zvládnu ho aj nekrajčírky. Z "leopardej" látky vystrihnúť tuniku (podľa fotky) a zošiť na bokoch a na ramene, dolu "rozfranforcovať".
  2. Kúpili sme nátelník aj pančušky v telovej farbe, keď je dobre vykúrená miestnosť tak môže byť kostým bez týchto súčastí.

Ostatné detaily:

  1. Dedko vyrobil drevenú sekerku, z vŕbovej haluze a z kusa dosky, ktorú vytvaroval do požadovaného tvaru. Zviazal dokopy koženými remienkami.
  2. Nádobu na vodu sme vyrobili zo starej, vysušenej ozdobnej tekvice na ktorú sme priviazali kožený remienok aby sa dala zavesiť na plece.
  3. Návleky na nohy sú z dvoch obdĺžnikov nejakej kožušinky alebo chlpatej látky, previazané taktiež koženými remienkami. Na papučkách sú natiahnuté hnedé ponožky.
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 156 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Alebo si vyberte iný recept podľa veku vášho bábätka
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised