MC Pikolo oslávilo 1 rok

Ľudmila Hrabovcová 0

Dňa 27. októbra sa v Ivanke pri Dunaji uskutočnilo slávnostné otvorenie nových priestorov materského centra Pikolo, spojené s prvým výročím vzniku centra.

Nové priestory v budove Školskej družiny ZŠ M.R. Štefánika na ulici SNP 3 slávnostne otvorili pán Bartók vicestarosta obce a riaditeľ Základnej školy pán Šupala.

Po roku pôsobenia navštevuje MC Pikolo 30 mamičiek so svojimi deťmi. Prichádzajú sa nielen stretnúť, pookriať a vymeniť si skúsenosti, ale aj vzdelávať sa a zúčastniť sa na odborných seminároch. MC je tiež ideálnym miestom na pozvoľné privykanie detí na spoločnosť vrstovníkov.

MC Pikolo ako jediné v Seneckom okrese poskytuje svoje služby mamičkám na materskej dovolenke a ich deťom z Ivanky a širokého okolia. Za rok fungovania rozbehlo MC Pikolo niekoľko aktivít. Semináre s odborníkmi na žiadané témy z oblasti sociálnej, právnej výchovnej, psychologickej podporila nadácia Ekopolis. Centrum tiež organizuje jazykové kurzy s opatrovaním detí. Pre najmenších ponúka cvičenie, tvorivé dielne, výtvarné aktivity a divadielka. Vďaka dobrej spolupráci a podpore obecného zastupiteľstva mohlo MC Pikolo poskytnúť svojim návštevníkom novú herňu.

MC Pikolo sa tiež zapája do celoslovenských aktivít Únie materských centier, vrátane kampane „Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom“, ktorá bola dnes v priestoroch MC prezentovaná. Za UMC sa slávnosti zúčastnila koordinátorka pani Elena Bakošová.

V budúcnosti chce MC rozšíriť svoju činnosť a naďalej poskytovať matkám prostredníctvom aktivít možnosť vymaniť sa zo sociálnej izolácie, pasivity a stereotypu. MC Pikolo ponúka priestor pre kvalitnejšie prežívanie materstva, aby sa mohla vyzdvihnúť jeho hodnota v našej spoločnosti.

Viac informácií o MC a UMC na www.materskecentra.sk

Mgr. Ľudmila Hrabovcová

Občianske združenie Pikolo

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár