VýživaDojčenie a mlieko

Nebudem sa zakrývať pri dojčení!

 Maggie   18.08.2016   0

Málokomu vadia prsia na titulkách časopisov či bilbordov, ale na dojčiacu matku pozerajú cez prsty muži aj ženy. Britka Hollie McNishová na to upozorňuje v šokujúcom videu.

Foto: youtube.com

Britská umelkyňa, Hollie McNishová vo videu opisuje každodenný boj dojčiacej matky, ktorá bojuje s odsudzovaním dojčenia na verejnosti.

Čo je na dojčení také poburujúce? Dáva si Hollie rečnícku otázku. Otvorene dojčiť je predsa prirodzené. Odhalené prsia na velikánskych reklamných bilbordoch väčšina akceptuje, kdežto výživu detí zamietame?

Dojčiace matky predsa nebudú sedieť stále doma, alebo dojčiť kdesi na verejných toaletách. Len preto, že niekomu je takáto prirodzená vec nepríjemná na pohľad? 

 

 

Dojčenie nie je hanba

Prečo by sa ženy museli pri kŕmení dieťaťa zakrývať? Veď ani my si nezakrývame hlavu, keď jeme - aj takéto reakcie ľudí nájdete pod videom.

Žena totiž pri dojčení nemá byť vnímaná ako sexuálny objekt - neukazuje predsa svoje prsia verejnosti, ani sa nevystavuje na obdiv - jednoducho IBA kŕmi svoje dieťa. Keby mala mlieko vo fľaši, asi by ju dekou nezakrývala.

Ako sa vlastne má cítiť dieťa, ktoré sa chce pri kojení dívať na matku - ale vidí len plienku či deku?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised