Ako predísť alergiám v rannom veku dieťatka?

PR 0

Dostať do dieťaťa adekvátnu výživu je nevyhnutné pre jeho riadny fyzický a duševný rast a vývoj. Dojčené deti majú nižšie riziko rozvoja ochorení, žalúdočných vírusov a ušných infekcií. Bábätká, ktoré sú dojčené majú tiež menšiu pravdepodobnosť rozvoja alergií.

Počas prvých šiestich mesiacov dostáva dieťatko všetku výživu väčšinou z materského mlieka, na rad potom prichádzajú aj príkrmy. Na chuť, rovnako ako na zloženie mliečka môže mať vplyv strava matky.

Všeobecne platí, že jesť pestrú stravu s rôznymi príchuťami je prospešné, aby bolo dieťa odvážnejším jedákom. Dojčiace matky by sa mali zamerať na konzumáciu vyvážanej stravy, v prospech nielen seba, ale aj svojho dieťaťa.

Postupné zavádzanie príkrmov a potravín v menších množstvách popri dojčení je účinnou prevenciou alergií. Dieťatko si vďaka tomu zvykne na nové potraviny. Dôležitá je predovšetkým postupnosť.

„Začíname tými zeleninovými príkrmami, potom nasleduje mäsový príkrm, potom pridávame obilniny vo forme lepku – povedzme čistá detská krupica, potom nasleduje ovocie a potom zavádzame žĺtok, olej, ďalšie druhy obilnín a pridávame ostatné veci,“ vysvetľuje pediatrička MUDr. Elena Prokopová.

Takto si dieťatko zvykne na potraviny

Aj keď s príkrmami u dojčených detí je vhodné začať po 6. mesiaci života a u nedojčených medzi 4.-5. mesiacom života, deti si môžu zvyknúť na jednotlivé potraviny už v čase medzi 4.-7. mesiacom života.

Toto obdobie sa nazýva „imunologické okno“.

„V tomto čase nevie imunita dieťaťa zareagovať na podnety zvonka „zle“, teda nevie na ne zareagovať alergicky, takže ak v období imunologického okna dieťaťu dáme ochutnať nejakú potravinu (len obliznúť na malej lyžičke, pozor nejde o veľké množstvá!), potom si na ňu nevytvorí alergiu,“ vysvetľuje MUDr. Prokopová.

Ako ďalej odborníčka radí, v tomto čase môžete dať dieťaťu obliznúť rožok alebo arašidovú chrumku. Jeho telo si potom na danú potravinu zvykne a bude menšia pravdepodobnosť, že bude mať na danú potravinu alergiu.

 

Čo robiť, ak matka nemôže dojčiť?

Stáva sa, že u niektorých matiek dojčenie nedobrovoľne stroskotá. V tom prípade sa musí rozhodnúť, ktoré mlieko je druhou najlepšou voľbou po tom materskom.

Mliečna formula dodá bábätku optimálne množstvo dôležitých živín na správny rast, tvorbu kostí a rozvoj pamäti.

Umelé mlieka pokryjú potreby bábätiek od narodenia až po trojročné deti, prípadne staršie. Vývoj neustále napreduje, dnes mamičky nájdu na trhu umelú mliečnu výživu, ktorá má svojím zložením blízko k materskému mlieku.

Bábätku dodá prospešné prebiotiká, probiotiká a nukleotidy. Snažia sa zachovať čo najprírodnejšie zloženie.

Ochrana dieťaťa je základným inštinktom každej matky, preto sa umelé dojčenské mlieka neustále zdokonaľujú podľa najnovších vedeckých poznatkov.

Dôkazom je dojčenská rada Sunar premium 2-4 s vylepšeným zložením receptúry, ktorá je tak podobná materskému mlieku ako nikdy predtým. Zmes výživných látok, vitamínov a minerálov spolu s mliečnym tukom robí z dojčenskej rady ideálnu výživu pre bábätká.

Produkty Sunar premium 2, 3 a 4 sa postarajú o bystrý mozog dieťatka, rozvoj imunity a poznávacích funkcií. Sú prispôsobené potrebám detí od ukončeného 6. mesiaca až po ukončený 24. mesiac.

Ak dieťatko nemôže byť dojčené, mliečna výživa Sunar premium mu dodá dostatok energie a dôležitých živín. Tak nebude malý organizmus ukrátený o živiny, ktoré potrebuje pre svoj rast a vývoj.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár