Zo životaDovolenky s deťmi

Bab@tko-teambuilding alebo oddych a dovolenka s deťmi???

 zuzana, redakcia   14.05.2010   1

To, že „ materská dovolenka“ má k podstate tohto slovného spojenia ďaleko, je všeobecne známe. To, že „dovolenka s deťmi“ má ku skutočnému oddychu a relaxu často tiež veľmi ďaleko, chápe tuším každý, kto sa už niekedy so svojimi potomkami niekam vybral.

Mne sa osvedčili dva typy dovolenky s deťmi, ktoré korelujú s druhou časťou názvu článku (bez otáznikov).

Tábor rodín, ktorý si organizujeme s kamarátmi každý rok (Petra, sorry,  už posielam zálohu...), kde fungujeme tak trochu kibucnícky – o program sa staráme spoločne, o deti sa staráme spoločne, jeme spoločne, ponocujeme spoločne... Najväčším benefitom pre mňa osobne je dobrá partia ľudí, kde deti nie sú na príťaž,  ale sú objektom záujmu, pekné prostredie a hlavne sa nestarám o raňajky, obedy, večere, pranie, upratovanie, bavím iných a nechávam sa baviť. Podmienky sú miestami tak trochu bojové – no má to pre mňa svoje veľké čaro.

No a druhý spomínaný typ relaxu som zažila pred pár dňami na historicky prvom Bab@tko-team buildingu v hoteli Permon na Podbanskom. 

Mám pocit, že v našej krajine  je to v zariadeniach hotelového typu často rozdelené do dvoch nepísaných kategórií: 1. vhodné pre rodinu s deťmi, 2. luxusné. Vidieť štyri hviezdičky pri názve hotela vo mne vzbudzuje podozrenie, že to so „zariadením priateľským k deťom“ nemôžu myslieť vážne. 


V Permone to tak myslia!!!

Hovorím o atmosfére, ktorá tu dýcha nielen z mnohých detailov, ale najmä z personálu. Hovorím o deťmi obľúbenom vodnom svete, do ktorého zbehli z izby v županoch a papučkách samé: veľký a malý tobogán, široká červená šmýkačka, rôzne vodné špliechatka a atrakcie striekavé, tri bazény pre rôzne vekové skupiny. Všetko optimálne zohriate, takže žiadne odvážne otužovacie procedúry sa nemuseli konať.

Prepáčte, že o tých bazénoch toľko píšem, ale tie fascinovali  nielen naše deti, ale viacej ich miestami infantilnú mamu.

Bab@tko-team building v Permone, na ktorý sme vás v posledných týždňoch na našich stránkach pozývali, bol super. Dopoludnia bolo pre deti a ich rodičov pripravené baby plávanie, ktoré viedla sympatická inštruktorka – profesionál telom aj dušou Majka Koňarčíková zo Žiliny. Ja viem, dnes baby plávanie pozná veľa rodičov s malými deťmi. Úprimne, ja som na takom niečom bola s deckami prvý krát a jediné, čo som ľutovala, že nemám o dobrých tridsať rokov menej. ...fun, fun, fun...  Popoludňajšie odborno-rodičovské diskusie sme presunuli do bezprostrednej blízkosti detského kútika (pardón, kúta, či skôr kúta s mnohými kútikmi a zákutiami), a tak boli spokojní všetci: deti, že nás majú blízko a my, že môžeme nerušene diskutovať.

Prvá misia bola úspešná a chystá sa pokračovanie. Sľubujeme, že nabudúce vám dáme vedieť dostatočne včas, a mohli ste s nami zakúsiť tak trochu iný predĺžený víkend, ktorý bude zážitkom aj pôžitkom pre všetkých členov vašej rodiny. Dovidenia...

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Alebo si vyberte iný recept podľa veku vášho bábätka
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Maria Konarcikova napísané 15.05.2010 08:36

Prikladam aj fotky z bazena: www.babyplavanie.sk/galeria

 

Zuzana, ak chcete vsetky (aj neverejne) fotky, napiste nam email:-)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Maria Konarcikova napísané 15.05.2010 08:36

Prikladam aj fotky z bazena: www.babyplavanie.sk/galeria

 

Zuzana, ak chcete vsetky (aj neverejne) fotky, napiste nam email:-)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised