5 liekov na rodičovské frustrácie

Annie 0

Každý nový rodič sa učí metódou pokus – omyl. Záludná je v tom, že môžete mať dojem, že robíte všetko zle – najmä, keď si začnete vyčítať, že rodičovstvo nie je pre vás niečo prirodzené, inštinkty sa neozývajú, iba jedno zlyhanie za druhým sa kopí…

Ingimage

Ak ste na pokraji nervového zrútenia, lebo je tých rodičovských frustrácií naraz akosi priveľa, potom vedzte, že:

 

Vaše dieťa je jedinečné

To, čo fungovalo vašej kamarátke, neznamená, že bude platiť aj pre vás. Urobte to, čo je najlepšie pre vás a vaše bábätko a kašlite na to, čo si o tom myslia druhí ľudia. Keď je vaše dieťa zdravé a šťastné, to je to, čo je dôležité, nič viac, nič menej.

 

Je hlúposť porovnávať sa s druhými

Mnohí rodičia sú frustrovaní, lebo majú pocit, akoby nedokázali držať krok v porovnaní s inými rodičmi. Dokonalé deti, ani dokonalí rodičia neexistujú.

 

Nemusíte počúvať negatívnych ľudí

Novopečení rodičia sú citliví a zraniteľní. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi, nie takými, ktorí vás stresujú a podkopávajú vaše rodičovstvo.

Ak máte okolo seba skúsených rodičov, ktorým dôverujete a potrebujete sa čokoľvek opýtať, určite sa radi podelia o názor, lebo už niečím podobným prešli.

 

Nie je hanba požiadať o pomoc

Starostlivosť o bábätko, o domácnosť, nedostatok spánku, a do toho sa máte dať aj fyzicky dokopy po pôrode. Nehanbite sa požiadať o pomoc rodinu, priateľov, či už s prípravou jedla, praním oblečenia, s upratovaním…

 

Je treba si viac veriť

Dôverujte si. Viete viac, ako si myslíte. Dovoľte si robiť chyby. Veď na chybách sa učíme. Všetci sme len ľudia, aj rodičia.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár