6 sladkých vecí, ktoré ti budú chýbať, keď tvoje bábätko vyrastie

Anna Veselá 1

Keď ti už zase tečie mlieko z bradavky a nosíš oblečko so zaschnutými grckami, ani na chvíľku ti nenapadne, že tieto mesiace nebudú trvať večne.

Naopak, hlava by ti pukla na mieste, lebo si myslíš, že tvoj život, tu a teraz, uviazol v nejakej príšernej slučke.

Shutterstock

Lenže je to tak.

Raz to všetko prejde. A veľmi rýchlo. To ti určite povedia všetci, tvoja mama, aj predavačka pri pokladni. Zobúdzanie o 3 ráno, bojovanie s autosedačkou, počúvanie detských pesničiek. A to všetko vtesnané medzi spaním, kŕmením, vymieňaním plienok.

V mihu oka to bude preč.

A potom ti ostanú na mysli tie krásne chvíľky, keď ťa vôňa hlavičky tvojho bábätka dokázala upokojiť rovnako ako hodina jogy.

Vôňa bábätka

Nežná, medová, či mliečna vôňa, do ktorej sa zaľúbi mama na prvý nádych. Taká úžasná a opojná, až sa pristihnete, že si dávate nos k bábätku akosi pričasto, za hranicou zdravej miery.

Bábätká voňajú od hlavy po päty. Ale užite si to ešte. Len čo začnú chodiť do školy, tie päty a vôbec celé nohy vám zamoria smradom celý dom!

Spontánny smiech

Čo smiech? Tsunami šťastia, ktoré dokáže malé bábätko vyprodukovať. Bezhraničný entuziazmus, absolútna radosť v kriku, ktorým vás obdarí len preto, že vás miluje najviac na svete.

Poobedný spánok

Tie neprespané noci sú čistá katastrofa, ale raz prejdú, lebo strašidelná veta „už nikdy sa nevyspíš,“ neplatí celkom. V skutočnosti sa už nikdy nevyspíš vedľa svojho bábätka poobede, keď vyrastie a nebude ho potrebovať.

No tebe aj tak ostanú spomienky na to, ako ti aspoň na pol hodinku padli oči. Poobedný spánok je tak úžasná vec!

Shutterstock

Jednoduché veci

Ak ste zvyknutí na príšerné tempo, rýchlo a ešte rýchlejšie, s bábätkom sa váš čas konečne spomalí.

Zrazu si začnete všímať lienky v tráve, farebné listy na stromoch, čiary po lietadlách na nebi, kolónu mravcov na chodníku, spev vtáčikov na strome. A to len preto, aby ste sa o tieto jednoduché, obyčajné veci podelili s niekým, kto je pre vás najdôležitejší na svete.

Prechádzky

Na čerstvom vzduchu takmer každý deň. Najmä za krásneho počasia, keď musia byť ostatní v práci, ale vy si kráčate tichými uličkami, či chodníčkami v prírode. Iba vy, vaša káva so sebou a vaše bábätko.

Všetko je vtedy prvýkrát

Prvý úsmev, keď sa bábätko posadí, keď dostane svoju prvú lyžičku, keď sa mu objaví v ústočkách prvý zúbok, keď začne chodiť, keď povie mama. Všetko je to úžasné, krásne, neopakovateľné. Tu a teraz.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (10 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Komentáre k článku

Pridaj komentár