ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Zo životaRodičovské skúsenosti

7 prejavov lásky, ktorými bábätko vraví „ľúbim ťa“

 Annie   16.03.2017   0

Nemusia vedieť povedať ani len hlásku, kde ešte slovo! A aj tak si môžeme byť isté, že nás ľúbia.

Takto nám bábätká vyznávajú lásku:

Shutterstock

 

 

Nespúšťa z nás oči

Už z bruška dôverne pozná náš hlas a podľa vône vie, kam patrí, len čo sa narodí. Ľahko si k známym zvukom a pachom priradí aj našu tvár a dokáže sa na ňu dívať hlbokým, múdrym pohľadom.

Ťažko uveriť, že taký zázrak sa deje, ešte má sotva pár hodín a dní... Toto je láska!

 

Usmieva sa, nahlas sa smeje

Novorodeniatko sa často usmieva zo sna, ale ako začne rásť, začína sa usmievať na ľudí, ktorých pozná po hlase, na známe tváre, ktoré sa mu prihovárajú. Vie im úsmev opätovať, ale najviac zo všetkých svojej mame, ktorej chce úsmevom povedať: "ďakujem, že sa o mňa staráš, že si tu pri mne..."

 

Pokúša sa nás pobozkať

Všetky bábätká veľmi skoro prídu na to, že bozkom vyjadrujeme lásku. Pokiaľ ich často zasypeme pusinkami, aj ony nám ich budú chcieť opätovať: na začiatku si užijeme najmä mokré, uslintané pokusy, či dokonca jemné hryznutia, ale keď to prevedú do dokonalosti, budeme ešte dlhé roky padať do kolien a odpustíme im ... všetko.

Shutterstock

 

 

Bez nás je nespokojné a plače

Nie je to veľmi „sladký“ spôsob, ako dať najavo svoju lásku. Možno nám padne zaťažko, že bábätko nemôžeme nechať ani na chvíľku s niekým iným, lebo plač spustí, len čo mu ukážeme chrbát. Srdcervúce vzlyky nám nedajú ani dvere zatvoriť, nieto odísť.

Možno sa hneváme, že bez nás nevie vydržať čo len 5 minút, že sa nedá zobrať do náručia nikomu okrem nás, inak vrieska a plače. No je to tak: mám strach, keď pri mne nie si, mama. Nikoho nemilujem viac ako teba...

 

Hľadá u nás útočisko

Či už ho vyplaší nejaký neznámy zvuk alebo sa k nemu priblíži cudzí pes, inštinktívne sa rozbehne k nám, aby si „zabil“ nos do nášho ramena. Pretože deti veria, že my ich dokážeme ochrániť, a aj to je znak ich lásky.

 

Napodobňuje nás

Hoci dieťa ešte nevie povedať „ľúbim ťa,“ vie však, čo to znamená: že sme pre neho najdôležitejšia osoba na svete a túži byť s nami a chce sa nám podobať. Či už zoberie do ruky telefón a pokúša sa do neho hovoriť – to videlo od nás.

Ak napríklad dieťa zakrýva svoje plyšáčiky v postieľke, spieva im, hladí ich po líčku, to sa naučilo od nás. Ukazuje nám tak, ako veľmi miluje nás a chvíle, keď sa pred spaním spolu maznáme.

Shutterstock

 

 

Mrzutosti si necháva iba pre nás

Telefonujeme a bábätko sa po nás derie a skáče nám po hlave. Možno je to pre nás nepríjemné, aj to je však prejavom jeho lásky. Chce pritiahnuť našu pozornosť za každú cenu.

Možno vonku ľudia neprestávajú chváliť nášho malého anjelika a keď sa za nami zatvoria dvere, anjelik odrazu dostane „rožky.“ Tak už to býva: deti vždy testujú hranice ľudí, ktorým dôverujú a milujú ich.

Ak pred nami nemusia nič hrať a prejavia svoje emócie naplno, zrejme rodičovský job robíme dobre: deti majú istotu, že hoci aj v amoku kričia, beztak ich budeme milovať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 48 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised