Byť mamou je ako mať dve práce na plný úväzok

Anna Veselá 0

Zaujímavý prieskum priniesol zistenie, že materstvo je ako dve zamestnania na plný úväzok, ale aj to, čo a koho matky opisujú ako svoje najväčšie spasenie.

Shutterstock

Prestaňme sa bičovať

Je jedno, či ste mama, žena v domácnosti, či robíte na skrátený pracovný úväzok alebo na celý, aj tak sa nezastavíte. Nie je kedy, ani keby ste sa roztrhali. A aj napriek tomu si častokrát myslíte, že toho stále nerobíte dosť. Tento pocit je pre nás, mamy, typický.

Ale možno nastal čas, aby sme sa konečne prestali bičovať a raz a navždy sa presvedčili, že všetko robíme najlepšie, ako vieme. Všetky mamy sú superženy, ale ani superhrdinovia nedokážu urobiť všetko, čo treba.

Ak neveríte, potom si prečítajte výsledky jedného amerického prieskumu, v ktorom si zobrali na mušku 2 tisíc matiek detí vo veku 5 až 12 rokov, sledujúc ich každodennú rutinu.

Podľa nich „priemerná“ mama začína svoj deň o 6.23 ráno a končí o 21.31 večer. Bežný „pracovný“ deň mamy je dlhší ako 14 hodín, preto môžeme hovoriť o dvoch zamestnaniach na celý úväzok.

A len hodinka pre seba

Mamy priznali, že za celý deň majú pre seba možno hodinku času. Štyri z desiatich mám opísali svoj život ako odškrtávanie si položiek zo zoznamu povinností, ktorý nemá konca kraja. Ešte aj keď mamy fyzicky nie sú so svojimi deťmi, stále sú zamestnané vecami, ktoré robia pre deti.

Casey Lewis, jedna z autoriek výskumu hovorí, že výsledky výskumu potvrdili, nakoľko namáhavá môže byť úloha mamy a z koľkých nekonečných povinností sa skladá. Dodala, že aj malé drobnosti, ktoré môžu mamám uľahčiť život, dokážu urobiť veľké zázraky.

Naše spásy

Viete, čo mamám pomáha udržať si duševné zdravie a rodinný život čo najpokojnejší? Týchto 5 vecí opísali mamy ako svojich najväčších záchrancov:

zásoby kávy,

detské programy,

telefón,

babky a dedkovia

a zvýšený hlas 🙂

Ďalšie veci, ktoré pomáhajú mamám prežiť, sú poobedňajší spánok, víno a detské hračky. Zaujímavosťou je, že „muži“ sa vôbec nedostali medzi top 10 vecí alebo ľudí, ktoré mamy označili za svoju spásu. Žeby načase zmeniť to a bude sveta žiť?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár