Choré do škôlky nemôže, šup s ním do detského kútika?!?

Petra V. 0

Počasie zimných dní, hlavne tých veterných, nepraje veľmi outdoorovým dobrodružstvám, a tak s dcérou, ktorá bude mať čochvíľa dva roky, občas nakuknem do detských kútikov alebo chodíme na dieľničky, kde môžeme robiť iné aktivity ako doma.

Zaráža ma však jedna vec. Že tam stretávame choré, usmrkané, ukašľané deti, ktoré nezobrali v tomto stave do škôlky. Prečo však s nimi rodičia nezostanú radšej doma?

Shutterstock

My sme po jednej návšteve kútika ostali chorí a padli nám následne všetky ďalšie naplánované aktivity. Mali sme ísť na koncert – lístky prepadli, ani som ich nestihla nikomu posunúť ďalej. Mali sme ísť na plávanie – predpokladám, že sa nedostaneme najbližší mesiac nielen do bazéna, ale možno budem musieť zrušiť aj víkend na horách.

Kvôli komu a čomu? Kvôli rodičom, ktorým je otupno zostať s chorými deťmi doma? Ja rozumiem tomu, že vás doma mrle žerú, že sa vám to zdá ako celá večnosť, čo ste nevytiahli päty z bytu, že už máte pocit, že na vás aj steny padajú. Rozumiem tomu, lebo ani ja to neprežívam zrovna najlepšie, keď mi dcérka ochorie.

Ale čomu nerozumiem je to, že to neviete vydržať do konca, tej vašej netrpezlivosti. OK, dieťa nie je také choré, aby ležalo v posteli, nemá teplotu, má už „len“ sopeľ, „len“ vykašliava, už je to na dobrej ceste. No tak ho zoberte na chvíľu von na vzduch, to mu naozaj neublíži.

Ale keď sa s ním natrepete niekam do kútika, kde osoplí všetky guličky, nakašle na všetky hračky, ktoré mu prídu do cesty, nakýcha na každého v miestnosti… to už mi príde moc. Ohľaduplnosť voči iným deťom, často oveľa mladším, ktoré ešte do škôlky nechodia a znášajú všetky bacily oveľa horšie ako tie vaše staršie, nula bodov.

A takisto ste „rodičia roka“ pre vaše deti – ešte sa z jednej choroby nedoliečili, už ich vystavujete možnosti, že pri oslabenej imunite schytajú ďalší infekt. Želám vám, aby vás karma dobehla a aby ste si pri takejto tuposti, ktorú predvádzate, ostali najmenej ďalší týždeň doma… 

Už tam chodiť nebudeme

Ja som si povedala, že stačilo, do kútikov viac chodiť nebudeme. Našťastie viem dcérke vymyslieť aj iný program a aspoň sa oblúkom vyhnem všetkým lenivým, neohľaduplným, chrapúnskym rodičom, ktorí sa počas choroby deťom nechcú venovať, tak s nimi zalezú do herne, kde si v pokoji popíjajú latečko s mobilom v ruke, zatiaľ čo ich dieťa leží s krvavými očami na zemi.

A keď ich na to ešte aj slušne upozorníte, že teda prepáčte, ale vaše dieťa sa mi nezdá práve najzdravšie, ukážem na sviečku z nosa a vzápätí chudák dieťa ešte aj na dôkaz zakašle, rodič bez náznaku sebareflexie povie, že mu len zabehlo a že čo sa starám.

Zamestnancom kútikov je to zrejme jedno alebo sa nechcú púšťať do konfliktu so zákazníkmi, neriešia to. Asi potrebujú biznis za každú cenu a hodí sa im všetky drobné. Moje peniaze však už nedostanú ani omylom. 

»»»» Prečítajte si aj: Vysmrkať zelené soplíky a šup do škôlky!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár