ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 24.11.2017 | meniny má Emília  
Zo životaRodičovské skúsenosti

Kašlite na drahé hračky!

 Lenka Tinková   08.09.2017   0

Tiež nakupujete svojim deťom hračky od výmyslu sveta? Rozvojové, blikacie, hovoriace, drevené, kovové, také aj onaké. Všetky sú vzácne len chvíľku.

Shutterstock

 

Zabaviť dieťa je niekedy ťažké. Ale možno len preto, že im do rúk dávame príliš detské hračky. Ponúkame vám niekoľko videí, ktoré vás možno inšpirujú k zajtrajšej hre. A aj kávičku si možno vypijete v kľude a bez vyrušovania.

 

Dá sa to trhať? Sem s tým

Stalo sa vám už niekedy, že ste kúpili nádhernú edukatívnu hračku a ešte krajšie ste ju zabalili, a vaše dieťa sa nakoniec viac vyhralo s baliacim papierom ako niekoľkonásobne drahšou hračkou? Podnety sú často všade vôkol nás. To čo nám príde absolútne normálne, deťom príde fascinujúce. Z jednoduchého dôvodu, vidia to poprvýkrát. Pre niektoré deti sú papiere priam na očarujúce.

 

A nehovoriac o tých na toalete. Krúti sa krúti a o zábavu je postarané. Aj o našu, samozrejme.

 

Keď chcete chvíľku pokoja

Darmo. Dospelácke veci lákajú najviac, a to priam všetky detské vekové kategórie. Ak si chcete na chvíľku vyložiť nohy a vydýchnuť si skúste to, čo nasledujúci rodičia. Možno získate pol hodinku k dobru.

 

V kuchyni je zábava

Jedným z najväčších orieškov pre mamičku býva niekedy varenie. Keď my sa vždy rozhodneme variť, keď nás dieťa nutne potrebuje k hre. Nakoniec to dopadá veľkým neporiadkom a lietajúcimi rukami medzi hrncami, hračkami a potravinami. Alebo nám na nohavici visí jeden hrania chtiví zúrivec. Niekedy však stačí len podať správny hrniec aj jemu.

 

Súrodenci v akcii

A niekedy stačí na pokec zavolať rovesníka alebo čo najskôr zaobstarať súrodenca. Pozor však takáto hračka je už však o niečo náročnejšia na údržbu a ide viac do peňazí.

 

Pozor, ak sa rozhodnete pre súrodenca, ako hračka môže byť pre vašeho prvorodeného potomka niekedy aj nebezpečná :) Hlavne keď idú prvé zuby...

 

A s čím sa najlepšie zabavia vaše ratolesti?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Najčítanejšie

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised