Keď vás chlap strašne rozčuľuje. Aké by to bolo bez neho?

Michaela Galambošová 2

Naladili ste sa s dieťaťom na spoločnú vlnu,  úlohu matky zvládate, no je tu jedno ale… A tým je otec dieťaťa. Jeho správanie vás často rozčuľuje, nie je tam, kde by mal byť, nerobí, čo by mal robiť. Nebolo by mi bez neho lepšie?

 

Vymeňte sa

„Vždy, keď mal Michal prísť domov z práce, som sa cítila napätá ako struna na gitare. Neustále som pozerala na hodinky. Nie je to zlý chlap. No vždy, keď prišiel, tvrdil, že nič nerobím, sťažoval sa na suchú večeru a vždy mal kopec pripomienok o tom, že si viem materskú dovolenku poriadne užívať,“ spomína Monika, ktorá pripravila pre muža šokovú terapiu.

V jedno sobotňajšie ráno sa potichu zbalila a nechala tatina samého doma zo sedemmesačným dieťaťom. Telefón nechala doma. Prišla až podvečer, v rovnakom čase, ako jej muž chodil z roboty. Michal sa nepýtal, kde bola. Povedal jej len pár slov: „Obdivujem, ako to zvládaš. Padám od únavy.“ Pokiaľ partnerovi vadí niečo, čo robíte, umožnite mu aspoň na pár hodín nech si vyskúša pár hodín vo vašej koži. Ono sa to ľahko kritizuje, kým nezačneme sami kráčať v cudzích topánkach.

Upustite od svojich očakávaní

O dokonalom princovi, ktorý zabije všetkých drakov, aby sa dostal k milovanej princeznej sme sa v detstve napočúvali viac než dosť. Realita má od rozprávky poriadne ďaleko. Preto je namieste pustiť sa očakávaní. Ak budete očakávať, že sa partner bude správať presne tak, ako si to želáte, výsledkom bude obojstranné sklamanie. Možno pri skladaní bielizne zmieša nesprávne páry ponožiek, nevytrasie prádlo pred zavesením, zasa naloží tú umývačku zle. Nevadí. Snaha sa cení. Myslite na to ešte skôr, než ho zahrniete spŕškou nadávok.

@ Možno si chcete prečítať: Hráme spolu, alebo bojujeme o pravdu? »»»

Aké by to bolo bez neho?

Viete si však predstaviť, aké by to bolo bez neho? Pravdepodobne by vám chýbal viac, než si vôbec dokážete predstaviť. Drobné prejavy lásky, podpora v ťažkých časoch. Veci, o ktorých sa viete porozprávať len s ním. Určite toho nie je málo. Veď on je ten, kto vás videl nielen v momentoch vrcholného šťastia, ale aj počas životných skúšok, výziev a prekážok.

Pokiaľ vás na tatinkovi vášho dieťatka vytáča nejaká maličkosť, predstavte si, že by zrazu pri vás naozaj nebol.  Je to dobrá skúška správnosti.

Otočte to na srandu

Väčšina partnerských hádok vzniká kvôli malichernostiam. Nevysypané smeti, špinavý riad, zabudnutá zásielka na pošte, ktorú opäť zabudol vyzdvihnúť. Skôr, než vykypíte, skúste si uvedomiť, že kvôli maličkostiam sa svet nezrúti. Naučte sa robiť sami zo seba srandu. Uvidíte, ako sa vám uľaví.

Vaša polovička je s chybami, no aj my máme množstvo zlozvykov, ktoré našich partnerov môžu dostať do poriadnej vývrtky. Preto stojí za to pozerať sa na seba zhovievavejšími očami. Dvom sa predsa len kráča životom ľahšie.

@ Možno si chcete prečítať: Silné manželstvo majú tí, ktorí sa naučia napĺňať potreby toho druhého »»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Viac x som mala tieto pochody, ze by mi vlastne bolo bez neho lepsie …. Chce to len rozdychat, najst si svoj sposob. Ráno mudrejšie večerasmile

Pridaj komentár