Zo životaRodičovské skúsenosti

Kto má nárok na chrípku?

 eva   16.06.2014   35

Včera večer to  prišlo.  Vírus nastúpil do šichty ako audítor z veľkej päťky do kancelárskych priestorov môjho organizmu, nehľadiac na to, že je už dávno po pracovnej dobe .

Elektrolux

Manžel našťastie prišiel prezieravo domov tesne pred tým, ako sa začali rozžíhať pouličné lampy, čo bola pre mňa predzvesť slobodného chorenia.

Večerný rituál od zjedenia navareného, umývania zúbkov, pyžamkovania, čítania o dinosauroch až po zaspávanie najprv vo svojich, potom striedavo v maminotatinovej postieľke, prebral pod záštitu ON. Keďže ukladanie detí nemá až tak presne vymedzenú časovú hranicu (naši 2x škôlkari a 1x prváčka zaspali cca o 23,00 hod), dostal Tatinko v predvečer narodenín pomyslený „Diplom za chrabré a samostatné zvládnutie úkonov večerného rodičovstva“.

Ráno sa beží na čas

Lenže ráno sa už beží na čas, a to je športová kategória v ktorej môj VYVOLENÝ nikdy preborníkom nebol. Keď som nechcela, aby Pavlínka prišla do školy až na tretiu hodinu a bez cvičiek na telocvik, bez desiatej, neučesaná a v jeden ponožke, dohodla som sa na 7.00 hod. s budíkom.

Bežné ráno

Po prekašlanej a prechrchlanej noci s morským ježkom v krku a iným mne neznámym „seefoodom“ s pichliačmi v nosohrtane som postavila vodu na kávu. A čaj. A mliečko na kakavko.

A Pavlínku z postele (proces postavovania dieťaťa na nohy má asi 3x reply, ale to máte určite skúsenosti z vlastných „dobre ráno“ reality show v dome).

Chystám raňajky, mažem rožtek na desiatu, krájam jabĺčko do krabičky, čapujem čajík do fľašky, češem dva vrkoče, hľadám modré pančušky a gaťky, kde nie sú tie ružové bodky, princeznovskej korunke prišívam diamant, odpratávam po včerajšej večeri aby som mohla odpratať po raňajkách, chystám tašku so šatami (v škole karneval nepreložili), zapínam zipsy, nakladám školskú tašku na chrbát, vykrikujem „Tatinkóóó, vyrážate do školy!" 

Pásikavé pyžamo vyplnené spomaleným telom môjho manžela ešte ležérne slalomuje medzi pomyselnými tyčkami v kúpeľni a spálni. „Vyžehlíš mi, prosím ťa, košeľu? O pol hodinu mám termín....“

Mám po chorobe

A vtedy vám to príde. Máte po chorobe. Nikoho vaše vírusy nezaujímajú. Veď čiperne stojím už hodinu na nohách, takže to asi pôjde aj naďalej, nie? Žehlím rýchlo košeľu, ešte raz papa, papa, ...

Teraz zobudiť chlapcov.

Bežné refrény sú tu ako každé ráno i dnes. „Mamíííí, niéééé, ja chcem ešte spáááť“, ako vždy zohraní ako po dvojtýždňovom sústredení Bratislavského chlapčenského zboru. Lenže dnes sa k obvyklým textom sólovo zapojil Paťko. „Áááááu, mňá bolííí nožičkááá.“ Leží v posteli, a kňučí.. Fakt sa nevie postaviť. Na rukách ho nosím „vycikať sa“, na rukách ku stolu k raňajkám. „Áu, nožička...“ Sú napapaní. Ešte jeden fyzický prenos k televíznemu prenosu. Potrebujem si vydýchnuť. Vďaka Ti, dobrý Bože, za televíziu. Šťuk – Disney CHanel.

Veď ja som tu bola PRVÁ chorá! 

Veď ja som tu bola PRVÁ chorá! Túto sťažnosť môžem adresovať akurát tak na protimonopolný úrad. Že tu niekto určuje pravidlá hry mimo voľnej súťaže s vírusmi a prostredie nie je trhové! Na roztrhanie som tu vždy iba ja! No nič, napíšem im večer mail. 

Volám do škôlky – dnes neprídeme. Volám Dane, lebo jej Mia mala pred pár dňami podobné problémy. Choď k ortopédovi, na odbery... Volám kamarátovi, ktorý robí na pohotovosti. „Čo ste prekonali? Zápal stredného ucha pred dvoma týždňami? Máš stery? Ak tam bude streptokok, môže to byť reumatologické...“ Volám bývalej spolužiačke, ktorá okrem titulu Miss Gymnázia Makarenkova 1988 nadobudla aj titul MUDr. „ Streptokoka? Nie, to vo výsledkoch nemal... . Skoč na Kramáre na neurológiu... .“

Na Kramáre 

V obývačke beží Disney , takže chlapci sú slastne spokojní. Ja pobehujem po byte, zháňam ružovú pilulku proti bolesti, aby som ju zapila svojou druhou dnešnou kávou. Potom si nastriekam do nosa niečo, čo sa tu povaľuje po deťoch.

Urýchľujem proces šumenia niečoho šumiaceho (asi to bol celaskón, umývačku riadu nemáme). Na polici na chodbe som zjatrila ešte nejaké zelené striekatko do hrdla. Strek, strek.

Balím kabelku, vyzliekam sa z pyžama...potom vyzliekaz z pyžama ostatné štyri nohy a štyri ruky. 

Nakladám chalanov do auta a fičíme na Kramáre... vyšetrenie, hračkárstvo, kakavko z automatu, parkovisko, ideme domov... . Je to už lepšie ako ráno. Snáď to je len chrípka, ktorá sa niekedy u detí prejavuje bolesťou končatín. Neurologička nič nenašla. 

Zvládam 

Ešte nejaké šiki – miki s babkiným denným programom, aby postrážila chlapcov a ja môžem štandardne rozviesť Pavlínku na folkór... . Dnes sme vynechali len atletiku s chalanmi, ale aj tak by mohol len Adamko, takže v tomto pomere si to ako výčitku zlyhania môjho rodinného manažmentu nepripúšťam. 

Už je večer. Vonku sa pomaly zažína pouličné osvetlenie. O tomto čase prišiel včera večer môj záchranca na bielom koni, aby... zjedol s deťmi navarené (cestou som kúpila hotové parené buchty), poumývali si zúbky, popyžamkovali sa, prečítali o dinosauroch a pozaspávali každý už jedno v ktorej posteli. Lenže miesto neho prišla len SMS. „Zlatko, ešte mám politický klub“ ... a za ňou ešte iná SMS.  " Lúbim Ťa".

A tak skončila moja chrípka. Nemám proste na ňu čas. Auditori odchádzajú. A ja rozmýšľam o tom, kedy mi vlastne zmizol ten ostnatý „see food“ z hrdla a prečo už nemám plný nos. Jednoducho si to nemôžem dovoliť. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 28 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
marta napísané 19.06.2014 16:09

Váš komentár

Nedá mi neprispieť. Mám 3 deti vo veku 12, 5 a 4. Nemáme žiadne babky. Už sú v nebi. Asi pred mesiacom som mala takú chrípku, že manžel ma doprevádzal na wc. Nevládala som ísť sama. Poctivo som ju vyležala. Nedeľný obed (pečené pstruhy a zemiakovú kašu uvaril manžel s najstaršou dcérou. Manžel je živnostník, pracuje cca 10-12 denne, aj víkendy. Neporiadok som ignorovala, denne som pustila 1 várku, ktorú manžel vyvesil po príchode, vo vývarovni som objednala menu a najstaršia upratala to najnevyhnutnejšie, denne žehlila cca 30 min. Keď som vstala z "mŕtvych" potom som si podoťahovala domácnosť. Tiež som si kedysi myslela, že bezo mňa nič nezvládnu a všetko musí byť tip-top. Nie je to tak. Keď som bola 5 rokov na materskej, tak som rodine vysvetlila, že matka alebo manželka neznamená to isté ako otrok, sluha alebo luxusná kefa do wc, čo vyčistí a nepoškriabe. Aj ja môžem ochorieť a tiež som smrteľná a nahraditeľná.

Prajem pekný deň smile

LindaN napísané 20.06.2014 07:17

velky suhlas

LindaN napísané 30.09.2009 19:24

ešte že nemám muža...už by asi nebol medzi živými zwinker

slniecko napísané 30.09.2009 15:15

No tak toto poznam, bee!

A ja sa k tomu vzdy este dozviem, ze:

1. co vsetko som urobila a nemala som, alebo neurobila a mala som, a potom by som neochorela, takze je to vlastne moja chyba

2. ze si kvoli mne zobral 2 dni dovolenky, len na niektore meetingy musi, lebo sa nedaju znicoho nic odvolat (z toho vyplyva, ze sa nemeni nic, len rano odchadzaju o hodinu-dve neskor - zato ta dovolenka sa mu fakt odrata)

3. ze mam byt rada, ze ho mam, lebo iny by sa tak skvele nepostaral! Mr. Green Evil

mirjuma napísané 30.09.2009 10:29

Hurá,nie som sama Big GrinsJe to ťažké,ležať v pokoji a potiť sa,keď ostatní členovia domácnosti sú na Vás závislí....

juro napísané 30.09.2009 10:06

A ja chcem taku manzelku, kde ich predavaju? zwinker

Elena napísané 07.04.2007 02:54

Ahojte dievčatá,

všetko toto poznám, všetko toto som prežila. S dnešnými skúsenosťami by som sa druhýkrát v živote zariadila ináč. Viete dievčatá, je to v nás, MY SA POTREBUJEME OBETOVAť a potom to dopadne tak, že partner si zvykne, a nielen on, aj deti! To, čo som prežila ja a prežívate vy, je iba dôsledok vlastnej neúcty k sebe samej. Mali by sme mať jednoducho laťku, pod ktorú nepôjdeme za nič a svete, aj za cenu že je neuvarené /môžu jesť chlieb/, že je neupratané /veď je to vizitka celej rodiny, teda aj muža/, atď, atď. To my si hýčkame svojich manželíkov a keď žena po 10-20 rokoch nevládza a zastasne, všetci sa čudujú a ženu dokonca považujú za darebnú. Takže toto je aj môj príbeh, ale povedala som si DOSŤ.

Srdečne Vás zdravím a popremýšľajte, ako si nastavíte tú svoju latku. Prišla som na to neskoro, ale predsa. Ahojte.

luba z pp napísané 18.02.2007 08:20

ako keby som sa videla :-)))

a do toho muzove pripomienky typu - no ved Daniel predsa nemusi na tu anglictinu chodit....., ved ked budu hladny (smadny) tak si popytaju....., no a co ze ma Kubko cele mokre tricko, to mu vyschne.... :-))))) veru veru :-))))

Otília napísané 16.02.2007 19:37

Evička trafila klinec po hlavičke!!! Čítala som na jeden dúšok.Rusi majú jedno také múdre :"bolo by to smiešne, keby to nebolo tak bolesné"

Ja som doma s 5 mesačnou Miriam , a presne viem že krst mala 25.11. v sobotu, hneď od nedele manžel odkväcol so 40 stupňovými horúčkami a 10 dní som ho videla vo vertikálnej polohe iba idúc na WC. Odležal poctivo. keď vstal, zaľahol niekto iný , ani netuším kto,stále je niekto v posteli, vystriedali sa všetci Milanko, Ferko, Otilka, Mirko šiel do školy pred týždńom tiež po 40 -tkácha Miriamke som podala včera poslednú dávku antibiotík, Otilka kašle od pondelka, a ja iba píšem pani učiteľke nech necvičí že nie je celkom o.k., ale je bez teploty tak ju ešte pošlem do školy, kým ju to neskolí... ja mám zelené sople, a kloktám jemne slanú vodu preventívne, alebo keď niečo škriabe, ale keďže v našej 7 člennej rodine fungujem ako kompletná školská vývarovňa, upratovacia čata, práčovńa, žehliareň, krajčírska dielńa a kde čo iné nevynímajúc nonstop mliekáreň pre najmenšiu.

Na čo mrknem v lekárni, nesmie sa to počas dojčenia, takže mi neostáva veľa, snáď iba horúce mlieko s medom cibuľou a maslom (so zapchatým nosom vypiť nasilu

) čajíky z byliniek popíjam, jablčka a kapustu surovú i kyslú zo suda pojedám a tak odháńam potvory čo na mńa by sadnúť chceli a priživiť sa na mne smeli.

Evička,vďaka za pekný článok, nech také radšej vznikajú iba ako vymyslené, nie ako opis reality. Veľa zdravia celej rodinke!!!

Monika napísané 16.02.2007 16:25

velmi vystizne,u nas to vypada podobne .Moj muz mi raz povedal ,ze ja,maminka nemoze byt chora,kto by sa o nich potom staral.

Daniela napísané 16.02.2007 15:24

Velmi pekny clanocek, super sa cital a samozrejne humorne podava ako to s chlapmi vo vecsine pripadoch chodi...

Atica napísané 16.02.2007 15:16

Ja mam tri deti a tiez nepoznam co je to vylezat chorobu v posteli s cajom .

V noci sa najmensia casto budi na kojenie a ake je to len tazke vstavat k nej

ak mate teplotu a boli vas cely clovek. Rano ak nevstanem a neurobim najzakladnejsie ukony ako varenie ,ako- taky poriadok v domacnosti, neustala starostlivost o potreby najmensej, kruzky a naucit sa do skoly so starsim synom... tak nie je mozne, aby rodina fungovala.Manzel prichadza vecer, tiez pracuje niekedy aj vtedy ked ho trapi choroba - inak nie je mozne utiahnut 5 clennu domacnost. Cez vikendy sa tiez volne nemozem liecit, lebo mala sa dozaduje starostlivosti odo mna - inak place , manzel nie je vzdy schopny vykonat potrebne domace ukony v pozadovanom case a potrebnej kvalite, takze radsej vstanem a porobim co treba...Toto je este ta lepsia situacia, najhorsie je to ked sme chori vsetci. Na tabuli v kuchyni mame rozpis pouzitia jednotlivych liekov, casove odstupy od podania aj na krabickach, no niektore sa musia podat pred jedlom, iny liek po jedle, niktore sa nesmu kombinovat, jeden musi byt v chladnicke ...a tak sa vzdy cudujem, ze sa nepomylim s ustriehnutim kedy kto uz moze dalsiu davku, lebo teplota neklesa... sprchujeme aj v noci a tak sa vyspat alebo liecit sama seba jednoducho neda...Ja sa vacsinou k lekarovi ani nedostanem a liecim sa volnopredajnymi liekmi a mozno preto sa vzdy z choroby dostanom az posledna...Nastastie nebyvame chori casto, ale ak to pride...

jTakze vystizny a pravdivy clanok !

taja napísané 16.02.2007 14:27

nadhera, dobre som sa zasmiala. prave vo vedlajsej izbe mi "umiera" manzel, lebo chudak kasle. Este ten cajik prosim a hlavne aby ho nic a nik nerusilo. takze ked sa zvladne domacnost, rychlo prec s 2,5 rocnim kubkom aby neochorel druhy chlap. nepamatam, kedy osm v klude lezala dva dni v posteli a nik a nic ma nerusilo smile)))

oli napísané 16.02.2007 14:15

Presne takto to funguje u 90% rodin. Kazda zena ak nie je na umretie, tak musi fungovat.U nas to prebiehalo takto:

1. Zacala na mna liezt chripka, no nebolo mi este na "umretie".

2.Do toho ochorela dcerka, tak som s nou zostala doma.

3.Do toho vsak ochorel muz. Presne ako pises, cely tyzden lezal v posteli, meral si teplotu a meditoval aky liek si uzije. To ze ja som bola chora ako prva a teda ze nie som uplne fit si samozrejme nevsimal. Aj ked jemu uz bolo na pohlad celkom skvele.

4. Jeho vylihovanie skoncilo dnom, kem moja chripka nabrala take obratky, ze som v 39 stupnovej teplote odkvecla do postele. . ..

5. Manzel zostal urazeny, lebo tym padom uz nemoze lezat on a musi sa starat o malu.

6. Moja choroba mala rovnaky priebeh ako u mojho muza, len s tym rozdielom, ze ja som nelezala tyzden ale jeden den. Nemohla som lezat viac,lebo v nasej domacnosti nic nefungovalo a co je najhorsie, stale som pocula mrncanie nasej dcerky. Tak som to psychicky neuniesla a hned ako teplota ustupila zacala som sa zapajat do chodu domacnosti. Myslela som si ze mu len trochu pomozem, co budem vladat.

7. Manzel videl ze dokazem stat na nohach,tak odisiel do prace a mne to zostalo na na krku vsetko.

Ani sama neviem ake z toho plynie ponaucenie. Ked bol manzel chory,tyzden lezal pri telke( az na prvy den),vsetko okolo neho fungovalo. Ked som chora ja, tak lezim v 1 kutici ( nie pri telke ako on)aby mala nezistila ze som doma, a v doma nefunguje nic. Je to spravodlive?

susanna napísané 16.02.2007 12:15

ha, ham, ha, Rasto. ze vymyslene ? Ako jae to s tou husou?

hannah napísané 16.02.2007 10:04

Eviiii super trefneeee!!!! ako z nasho zivota!!!!!

napísané 16.02.2007 08:45

Co urobi muz, ak dostane nadchu (bolesti hrdla, sople, zvysenu teplotu)? Odkvacne do kresla, je mu veeelmi zle, kazdu hodinu si meria teplotu, ci mu nestupa, uvazuje, ake lieky by mal brat a sleduje sa, ci sa mu nevyvija nejaka komplikacia a nemal by navstivit lekara. A co urobi zena, ked dostane rovnaku virozu? Zaviaze si cez nos a usta rusku (aby nenakazila deti a manzela) a pokracuje dalej v beznych cinnostiach....

Rasto napísané 16.02.2007 03:33

Vymyslene ... Od A po Z !!!

soňa napísané 15.02.2007 22:02

aj napoleón, keď ho bolela hlava, zišiel z koňa a pochodoval so svojimi vojakmi, potom mu to vraj rýchlejšie prešlo smile

saska2 napísané 15.02.2007 20:48

Mamicky maju naozaj len malo volna na oddych, ked si odmyslia vsetky povinne a nepovinne aktivity, ktore im z materstva a rodicovstva vyplyvaju....

a ked ochoreju musia to vsetko zvladat aj s blbym poictom v krku aj s horuckou a pod a maju stastie, ak ich koze aspon vecer odbremenit manzel alebo na dve hodiny stari rodicia...Evi, prajem skore uzdravenie...

saska2 napísané 15.02.2007 20:47

Mamicky maju naozaj len malo volna na oddych, ked si odmyslia vsetky povinne a nepovinne aktivity, ktore im z materstva a rodicovstva vyplyvaju....

a ked ochoreju musia to vsetko zvladat aj s blbym poictom v krku aj s horuckou a pod a maju stastie, ak ich koze aspon vecer odbremenit manzel alebo na dve hodiny stari rodicia...Evi, prajem skore uzdravenie...

adriana d. napísané 15.02.2007 20:22

Evi, super článok :-) Ešte že to berieš s homorom. Veď čo iné ti zostáva, však?!

Saša napísané 15.02.2007 17:37

Ahoj Evi! Vynikajuci clanok!!! Pis castejsie :-)....ale bud zdrava...ja som bola tiez teraz dlho "out of order" s chripkou, potom so sinusitidou a to je otrasne...vzdy ked uz NAOZAJ potrebujem lezat, treba prave volaco "najst" , lebo "neviem kde to je" a "nevidim to tam" a etc.etc.etc. :-)))))))

Simona napísané 15.02.2007 15:48

Milá Martuška. asi máš chlapa ktorý si cvaká od do. Predpokladám, že u väčšiny rodín to vyzerá takto. Ja napracujem, som doma a popritom si dokončujem školu. Môj muž či som chorá a či zdravá keď má nejaké pracovné stretnutie, tak tam musí byť, s tým sa nedá nič robiť. Takže mi sms-ky podobného druhu chodia skoro každý večer. Mám pocit, že ti musí byť ľúto väčšiny žien. Asi nemá tvoj "mužík" na starosti v práci nič dôležité. Neviem si predstaviť, že keď ťa zaškrabe v hrdle, tak beží domov.

Autorke: Super článok, krásne si to opísala. Len u nás to môže mať aj takýto záver: "A ty si z čoho taká unavená, však si celý deň doma?"

Susanna napísané 15.02.2007 15:07

Podarene, veru naiekedy to tak vyzera. Este som veeeelmi zvedava , ci by sa nedal napisat clanok o com ste hovorili na seminari?

´du´da napísané 15.02.2007 13:10

Ženy, ja trochu zvážnim tému. Dnes má pohreb mladá mamička troch detí (najmladšie nemalo ešte rok), ktorá zomrela na zápal pľúc.Možno len nestihla ísť s chrípkou k lekárovi a rozvinulo sa to do neliečeného zápalu pľúc s takým tragickým koncom.

Buďte zdravé a nech sa nám občas podarí "vydupať si" nárok na chrípku.

´du´da napísané 15.02.2007 13:09

Ženy, ja trochu zvážnim tému. Dnes má pohreb mladá mamička troch detí (najmladšie nemalo ešte rok), ktorá zomrela na zápal pľúc.Možno len nestihla ísť s chrípkou k lekárovi a rozvinulo sa to do neliečeného zápalu pľúc s takým tragickým koncom.

Buďte zdravé a nech sa nám občas podarí "vydupať si" nárok na chrípku.

´du´da napísané 15.02.2007 13:03

Ženy, ja trochu zvážnim tému. Dnes má pohreb mladá mamička troch detí (najmladšie nemalo ešte rok), ktorá zomrela na zápal pľúc.Možno len nestihla ísť s chrípkou k lekárovi a rozvinulo sa to do neliečeného zápalu pľúc s takým tragickým koncom.

Buďte zdravé a nech sa nám občas podarí "vydupať si" nárok na chrípku.

Katarina napísané 15.02.2007 12:36

Po dlllllhom case konecne vtipny clanok, ktory sa naozaj dobre cital :-)

monikam napísané 15.02.2007 12:36

Podla mna je to velmi pravdivy clanok. Takeko dni ci obdobia poznam. Prichadzaju necakane a pravdaze v najnevhodnejsej chvili. smile smile

monikam napísané 15.02.2007 12:07

Podla mna je to velmi pravdivy clanok. Takeko dni ci obdobia poznam. Prichadzaju necakane a pravdaze v najnevhodnejsej chvili. smile smile

Denisa H. napísané 15.02.2007 10:34

Článok bol myslený ako sranda. Verím, že ak by bolo Eve skutočne hrozne- napr. halucinácie z vysokej horúčky :-) , tak by to jej manžel vzal na vedomie a postaral sa o ňu. Irónia a čierny humor je najzdravší spôsob psychohygieny.

Marta napísané 15.02.2007 10:04

No, ja teda neviem.

Podla mna je to dost pritiahnute za vlasy. Ak by to však bola pravda, tak mi je tej pani luto, pretože v pridade, ze ochoriem ja, sa moj muzik vzdy o vsetko a vsetkych postara, a nikdy by neuprednostnil „politicky klub“ ci ine svoje zabavky pred nasou rodinou.

Denisa H. napísané 15.02.2007 07:58

Ja na chrípku spĺňam kritéria, môžem je kľudne mať...Moje deti sú týždeň choré- postupne a ja nič. Uznávam, je to skutočne nespravodlivé :-).

Skvelý článok, ktorý by nevznikol, keby si neochorela.

kamoška napísané 15.02.2007 07:31

Pavlíková sa nám vrátila! Dobre sa to číta, prečo nepíšeš viac?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
marta napísané 19.06.2014 16:09

Váš komentár

Nedá mi neprispieť. Mám 3 deti vo veku 12, 5 a 4. Nemáme žiadne babky. Už sú v nebi. Asi pred mesiacom som mala takú chrípku, že manžel ma doprevádzal na wc. Nevládala som ísť sama. Poctivo som ju vyležala. Nedeľný obed (pečené pstruhy a zemiakovú kašu uvaril manžel s najstaršou dcérou. Manžel je živnostník, pracuje cca 10-12 denne, aj víkendy. Neporiadok som ignorovala, denne som pustila 1 várku, ktorú manžel vyvesil po príchode, vo vývarovni som objednala menu a najstaršia upratala to najnevyhnutnejšie, denne žehlila cca 30 min. Keď som vstala z "mŕtvych" potom som si podoťahovala domácnosť. Tiež som si kedysi myslela, že bezo mňa nič nezvládnu a všetko musí byť tip-top. Nie je to tak. Keď som bola 5 rokov na materskej, tak som rodine vysvetlila, že matka alebo manželka neznamená to isté ako otrok, sluha alebo luxusná kefa do wc, čo vyčistí a nepoškriabe. Aj ja môžem ochorieť a tiež som smrteľná a nahraditeľná.

Prajem pekný deň smile

LindaN napísané 20.06.2014 07:17

velky suhlas

LindaN napísané 30.09.2009 19:24

ešte že nemám muža...už by asi nebol medzi živými zwinker

slniecko napísané 30.09.2009 15:15

No tak toto poznam, bee!

A ja sa k tomu vzdy este dozviem, ze:

1. co vsetko som urobila a nemala som, alebo neurobila a mala som, a potom by som neochorela, takze je to vlastne moja chyba

2. ze si kvoli mne zobral 2 dni dovolenky, len na niektore meetingy musi, lebo sa nedaju znicoho nic odvolat (z toho vyplyva, ze sa nemeni nic, len rano odchadzaju o hodinu-dve neskor - zato ta dovolenka sa mu fakt odrata)

3. ze mam byt rada, ze ho mam, lebo iny by sa tak skvele nepostaral! Mr. Green Evil

mirjuma napísané 30.09.2009 10:29

Hurá,nie som sama Big GrinsJe to ťažké,ležať v pokoji a potiť sa,keď ostatní členovia domácnosti sú na Vás závislí....

juro napísané 30.09.2009 10:06

A ja chcem taku manzelku, kde ich predavaju? zwinker

Elena napísané 07.04.2007 02:54

Ahojte dievčatá,

všetko toto poznám, všetko toto som prežila. S dnešnými skúsenosťami by som sa druhýkrát v živote zariadila ináč. Viete dievčatá, je to v nás, MY SA POTREBUJEME OBETOVAť a potom to dopadne tak, že partner si zvykne, a nielen on, aj deti! To, čo som prežila ja a prežívate vy, je iba dôsledok vlastnej neúcty k sebe samej. Mali by sme mať jednoducho laťku, pod ktorú nepôjdeme za nič a svete, aj za cenu že je neuvarené /môžu jesť chlieb/, že je neupratané /veď je to vizitka celej rodiny, teda aj muža/, atď, atď. To my si hýčkame svojich manželíkov a keď žena po 10-20 rokoch nevládza a zastasne, všetci sa čudujú a ženu dokonca považujú za darebnú. Takže toto je aj môj príbeh, ale povedala som si DOSŤ.

Srdečne Vás zdravím a popremýšľajte, ako si nastavíte tú svoju latku. Prišla som na to neskoro, ale predsa. Ahojte.

luba z pp napísané 18.02.2007 08:20

ako keby som sa videla :-)))

a do toho muzove pripomienky typu - no ved Daniel predsa nemusi na tu anglictinu chodit....., ved ked budu hladny (smadny) tak si popytaju....., no a co ze ma Kubko cele mokre tricko, to mu vyschne.... :-))))) veru veru :-))))

Otília napísané 16.02.2007 19:37

Evička trafila klinec po hlavičke!!! Čítala som na jeden dúšok.Rusi majú jedno také múdre :"bolo by to smiešne, keby to nebolo tak bolesné"

Ja som doma s 5 mesačnou Miriam , a presne viem že krst mala 25.11. v sobotu, hneď od nedele manžel odkväcol so 40 stupňovými horúčkami a 10 dní som ho videla vo vertikálnej polohe iba idúc na WC. Odležal poctivo. keď vstal, zaľahol niekto iný , ani netuším kto,stále je niekto v posteli, vystriedali sa všetci Milanko, Ferko, Otilka, Mirko šiel do školy pred týždńom tiež po 40 -tkácha Miriamke som podala včera poslednú dávku antibiotík, Otilka kašle od pondelka, a ja iba píšem pani učiteľke nech necvičí že nie je celkom o.k., ale je bez teploty tak ju ešte pošlem do školy, kým ju to neskolí... ja mám zelené sople, a kloktám jemne slanú vodu preventívne, alebo keď niečo škriabe, ale keďže v našej 7 člennej rodine fungujem ako kompletná školská vývarovňa, upratovacia čata, práčovńa, žehliareň, krajčírska dielńa a kde čo iné nevynímajúc nonstop mliekáreň pre najmenšiu.

Na čo mrknem v lekárni, nesmie sa to počas dojčenia, takže mi neostáva veľa, snáď iba horúce mlieko s medom cibuľou a maslom (so zapchatým nosom vypiť nasilu

) čajíky z byliniek popíjam, jablčka a kapustu surovú i kyslú zo suda pojedám a tak odháńam potvory čo na mńa by sadnúť chceli a priživiť sa na mne smeli.

Evička,vďaka za pekný článok, nech také radšej vznikajú iba ako vymyslené, nie ako opis reality. Veľa zdravia celej rodinke!!!

Monika napísané 16.02.2007 16:25

velmi vystizne,u nas to vypada podobne .Moj muz mi raz povedal ,ze ja,maminka nemoze byt chora,kto by sa o nich potom staral.

Daniela napísané 16.02.2007 15:24

Velmi pekny clanocek, super sa cital a samozrejne humorne podava ako to s chlapmi vo vecsine pripadoch chodi...

Atica napísané 16.02.2007 15:16

Ja mam tri deti a tiez nepoznam co je to vylezat chorobu v posteli s cajom .

V noci sa najmensia casto budi na kojenie a ake je to len tazke vstavat k nej

ak mate teplotu a boli vas cely clovek. Rano ak nevstanem a neurobim najzakladnejsie ukony ako varenie ,ako- taky poriadok v domacnosti, neustala starostlivost o potreby najmensej, kruzky a naucit sa do skoly so starsim synom... tak nie je mozne, aby rodina fungovala.Manzel prichadza vecer, tiez pracuje niekedy aj vtedy ked ho trapi choroba - inak nie je mozne utiahnut 5 clennu domacnost. Cez vikendy sa tiez volne nemozem liecit, lebo mala sa dozaduje starostlivosti odo mna - inak place , manzel nie je vzdy schopny vykonat potrebne domace ukony v pozadovanom case a potrebnej kvalite, takze radsej vstanem a porobim co treba...Toto je este ta lepsia situacia, najhorsie je to ked sme chori vsetci. Na tabuli v kuchyni mame rozpis pouzitia jednotlivych liekov, casove odstupy od podania aj na krabickach, no niektore sa musia podat pred jedlom, iny liek po jedle, niktore sa nesmu kombinovat, jeden musi byt v chladnicke ...a tak sa vzdy cudujem, ze sa nepomylim s ustriehnutim kedy kto uz moze dalsiu davku, lebo teplota neklesa... sprchujeme aj v noci a tak sa vyspat alebo liecit sama seba jednoducho neda...Ja sa vacsinou k lekarovi ani nedostanem a liecim sa volnopredajnymi liekmi a mozno preto sa vzdy z choroby dostanom az posledna...Nastastie nebyvame chori casto, ale ak to pride...

jTakze vystizny a pravdivy clanok !

taja napísané 16.02.2007 14:27

nadhera, dobre som sa zasmiala. prave vo vedlajsej izbe mi "umiera" manzel, lebo chudak kasle. Este ten cajik prosim a hlavne aby ho nic a nik nerusilo. takze ked sa zvladne domacnost, rychlo prec s 2,5 rocnim kubkom aby neochorel druhy chlap. nepamatam, kedy osm v klude lezala dva dni v posteli a nik a nic ma nerusilo smile)))

oli napísané 16.02.2007 14:15

Presne takto to funguje u 90% rodin. Kazda zena ak nie je na umretie, tak musi fungovat.U nas to prebiehalo takto:

1. Zacala na mna liezt chripka, no nebolo mi este na "umretie".

2.Do toho ochorela dcerka, tak som s nou zostala doma.

3.Do toho vsak ochorel muz. Presne ako pises, cely tyzden lezal v posteli, meral si teplotu a meditoval aky liek si uzije. To ze ja som bola chora ako prva a teda ze nie som uplne fit si samozrejme nevsimal. Aj ked jemu uz bolo na pohlad celkom skvele.

4. Jeho vylihovanie skoncilo dnom, kem moja chripka nabrala take obratky, ze som v 39 stupnovej teplote odkvecla do postele. . ..

5. Manzel zostal urazeny, lebo tym padom uz nemoze lezat on a musi sa starat o malu.

6. Moja choroba mala rovnaky priebeh ako u mojho muza, len s tym rozdielom, ze ja som nelezala tyzden ale jeden den. Nemohla som lezat viac,lebo v nasej domacnosti nic nefungovalo a co je najhorsie, stale som pocula mrncanie nasej dcerky. Tak som to psychicky neuniesla a hned ako teplota ustupila zacala som sa zapajat do chodu domacnosti. Myslela som si ze mu len trochu pomozem, co budem vladat.

7. Manzel videl ze dokazem stat na nohach,tak odisiel do prace a mne to zostalo na na krku vsetko.

Ani sama neviem ake z toho plynie ponaucenie. Ked bol manzel chory,tyzden lezal pri telke( az na prvy den),vsetko okolo neho fungovalo. Ked som chora ja, tak lezim v 1 kutici ( nie pri telke ako on)aby mala nezistila ze som doma, a v doma nefunguje nic. Je to spravodlive?

susanna napísané 16.02.2007 12:15

ha, ham, ha, Rasto. ze vymyslene ? Ako jae to s tou husou?

hannah napísané 16.02.2007 10:04

Eviiii super trefneeee!!!! ako z nasho zivota!!!!!

napísané 16.02.2007 08:45

Co urobi muz, ak dostane nadchu (bolesti hrdla, sople, zvysenu teplotu)? Odkvacne do kresla, je mu veeelmi zle, kazdu hodinu si meria teplotu, ci mu nestupa, uvazuje, ake lieky by mal brat a sleduje sa, ci sa mu nevyvija nejaka komplikacia a nemal by navstivit lekara. A co urobi zena, ked dostane rovnaku virozu? Zaviaze si cez nos a usta rusku (aby nenakazila deti a manzela) a pokracuje dalej v beznych cinnostiach....

Rasto napísané 16.02.2007 03:33

Vymyslene ... Od A po Z !!!

soňa napísané 15.02.2007 22:02

aj napoleón, keď ho bolela hlava, zišiel z koňa a pochodoval so svojimi vojakmi, potom mu to vraj rýchlejšie prešlo smile

saska2 napísané 15.02.2007 20:48

Mamicky maju naozaj len malo volna na oddych, ked si odmyslia vsetky povinne a nepovinne aktivity, ktore im z materstva a rodicovstva vyplyvaju....

a ked ochoreju musia to vsetko zvladat aj s blbym poictom v krku aj s horuckou a pod a maju stastie, ak ich koze aspon vecer odbremenit manzel alebo na dve hodiny stari rodicia...Evi, prajem skore uzdravenie...

saska2 napísané 15.02.2007 20:47

Mamicky maju naozaj len malo volna na oddych, ked si odmyslia vsetky povinne a nepovinne aktivity, ktore im z materstva a rodicovstva vyplyvaju....

a ked ochoreju musia to vsetko zvladat aj s blbym poictom v krku aj s horuckou a pod a maju stastie, ak ich koze aspon vecer odbremenit manzel alebo na dve hodiny stari rodicia...Evi, prajem skore uzdravenie...

adriana d. napísané 15.02.2007 20:22

Evi, super článok :-) Ešte že to berieš s homorom. Veď čo iné ti zostáva, však?!

Saša napísané 15.02.2007 17:37

Ahoj Evi! Vynikajuci clanok!!! Pis castejsie :-)....ale bud zdrava...ja som bola tiez teraz dlho "out of order" s chripkou, potom so sinusitidou a to je otrasne...vzdy ked uz NAOZAJ potrebujem lezat, treba prave volaco "najst" , lebo "neviem kde to je" a "nevidim to tam" a etc.etc.etc. :-)))))))

Simona napísané 15.02.2007 15:48

Milá Martuška. asi máš chlapa ktorý si cvaká od do. Predpokladám, že u väčšiny rodín to vyzerá takto. Ja napracujem, som doma a popritom si dokončujem školu. Môj muž či som chorá a či zdravá keď má nejaké pracovné stretnutie, tak tam musí byť, s tým sa nedá nič robiť. Takže mi sms-ky podobného druhu chodia skoro každý večer. Mám pocit, že ti musí byť ľúto väčšiny žien. Asi nemá tvoj "mužík" na starosti v práci nič dôležité. Neviem si predstaviť, že keď ťa zaškrabe v hrdle, tak beží domov.

Autorke: Super článok, krásne si to opísala. Len u nás to môže mať aj takýto záver: "A ty si z čoho taká unavená, však si celý deň doma?"

Susanna napísané 15.02.2007 15:07

Podarene, veru naiekedy to tak vyzera. Este som veeeelmi zvedava , ci by sa nedal napisat clanok o com ste hovorili na seminari?

´du´da napísané 15.02.2007 13:10

Ženy, ja trochu zvážnim tému. Dnes má pohreb mladá mamička troch detí (najmladšie nemalo ešte rok), ktorá zomrela na zápal pľúc.Možno len nestihla ísť s chrípkou k lekárovi a rozvinulo sa to do neliečeného zápalu pľúc s takým tragickým koncom.

Buďte zdravé a nech sa nám občas podarí "vydupať si" nárok na chrípku.

´du´da napísané 15.02.2007 13:09

Ženy, ja trochu zvážnim tému. Dnes má pohreb mladá mamička troch detí (najmladšie nemalo ešte rok), ktorá zomrela na zápal pľúc.Možno len nestihla ísť s chrípkou k lekárovi a rozvinulo sa to do neliečeného zápalu pľúc s takým tragickým koncom.

Buďte zdravé a nech sa nám občas podarí "vydupať si" nárok na chrípku.

´du´da napísané 15.02.2007 13:03

Ženy, ja trochu zvážnim tému. Dnes má pohreb mladá mamička troch detí (najmladšie nemalo ešte rok), ktorá zomrela na zápal pľúc.Možno len nestihla ísť s chrípkou k lekárovi a rozvinulo sa to do neliečeného zápalu pľúc s takým tragickým koncom.

Buďte zdravé a nech sa nám občas podarí "vydupať si" nárok na chrípku.

Katarina napísané 15.02.2007 12:36

Po dlllllhom case konecne vtipny clanok, ktory sa naozaj dobre cital :-)

monikam napísané 15.02.2007 12:36

Podla mna je to velmi pravdivy clanok. Takeko dni ci obdobia poznam. Prichadzaju necakane a pravdaze v najnevhodnejsej chvili. smile smile

monikam napísané 15.02.2007 12:07

Podla mna je to velmi pravdivy clanok. Takeko dni ci obdobia poznam. Prichadzaju necakane a pravdaze v najnevhodnejsej chvili. smile smile

Denisa H. napísané 15.02.2007 10:34

Článok bol myslený ako sranda. Verím, že ak by bolo Eve skutočne hrozne- napr. halucinácie z vysokej horúčky :-) , tak by to jej manžel vzal na vedomie a postaral sa o ňu. Irónia a čierny humor je najzdravší spôsob psychohygieny.

Marta napísané 15.02.2007 10:04

No, ja teda neviem.

Podla mna je to dost pritiahnute za vlasy. Ak by to však bola pravda, tak mi je tej pani luto, pretože v pridade, ze ochoriem ja, sa moj muzik vzdy o vsetko a vsetkych postara, a nikdy by neuprednostnil „politicky klub“ ci ine svoje zabavky pred nasou rodinou.

Denisa H. napísané 15.02.2007 07:58

Ja na chrípku spĺňam kritéria, môžem je kľudne mať...Moje deti sú týždeň choré- postupne a ja nič. Uznávam, je to skutočne nespravodlivé :-).

Skvelý článok, ktorý by nevznikol, keby si neochorela.

kamoška napísané 15.02.2007 07:31

Pavlíková sa nám vrátila! Dobre sa to číta, prečo nepíšeš viac?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised