Nová štúdia z Británie prišla k záveru, že priemerná žena potrebuje o 20 minút dlhší spánok ako muž. Ale nie preto, že sú ženy nežnejšie a citlivejšie.
Odborníci tvrdia, že ženy viac používajú mozog ako muži, nakoľko dokážu robiť v jednom momente viac vecí naraz. Čím viac mozog zaťažujete, tým viac spánku potrebujete na regeneráciu.

Jim Horne, šéf britského výskumu o spánku, do ktorého sa zapojilo 210 mužov a žien, hovorí, že dĺžka spánku potrebného na reset mozgu, je u každého individuálna.
„Ženy sú viac náchylné na multitasking, sú flexibilnejšie, a teda viac používajú mozog ako muži. Preto si potrebujú pospať dlhšie.“
Mamy spia zle
Sú to tiež ženy, ktoré majú viac problémov so spánkom (18 % žien a 8 % mužov). Nespavosť zvyšuje pocity hnevu, podráždenosti a depresie u žien.
Zvlášť na nervy môžu byť mamičky, ktoré si neprespané noci nikdy nemôžu celkom vynahradiť. Po ťažkom týždni nepríde žiaden „víkend“ na regeneráciu síl. Podľa výsledkov ankety, do ktorej sa zapojili rodičia malých bábätiek, len počas prvého roka života strácame 970 hodín spánku, čo je dohromady 40 dní.
40 neprespaných dní.
Mamy sú na tom nanešťastie ešte horšie, pretože ony spia každú noc ešte o 23 minút kratšie ako noví ockovia. Presne o tých 20 minút, ktoré by mali spať dlhšie ako muži. Aký to paradox, však?
Hádka „kto spí menej“ je jednou z typických medzi rodičmi. Nečudo. Takže, milí ockovia, nezabúdajte na to, že ste to práve vy, ktorí môžete svojej žene dopriať, aby mala aspoň jeden deň v týždni „víkend.“
Aspoň jeden deň jej darujte „nedeľu,“ prevezmite za ňu štafetu, nech má svojich 20 minút. Lebo náš mozog predsa stojí za regeneráciu 🙂
Prečítajte si aj: Ženy, ktoré rodia po 30-ke, sa dožijú vysokej staroby




Diktáty pre štvrtákov - opakovanie učiva zo 4. ročníka ZŠ
Diktáty pre 2. stupeň ZŠ
Diktáty pre piatakov: podstatné mená
Diktáty pre druhákov
Diktáty pre tretiakov
Riaditeľské voľno v škole 8. mája?
Hľadáme 10 testeriek: alverde combo pack pre mamu a bejby
Výhercovia súťaží 2026
UKONČENÁ: Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt.
UKONČENÁ: Súťažte o 5x Vileda H₂prO - mop s revolučným systémom
UKONČENÁ: Súťažte o 3 balíčky od Aniball pre ľahší pôrod
UKONČENÁ "Miesto v meste" pozýva rodičov a deti spomaliť a začať vnímať svoje miesto vo svete. Súťažte o knižnú novinku.