Internet je úžasná vecička!

Adriana 7
uzasny internet 1

Veru tak, iste mi dajú za pravdu aj mnohé mamičky z „mojej kategórie“, čiže na materskej, stále pracujúcim tatom, náročným malým dieťatkom (alebo hneď niekoľkými), presťahované do cudzieho mesta medzi samých neznámych ľudí, bažiace po spoločnosti a komunikácii.

Tak to som v skratke bola aj ja niečo pred vyše rokom. Doslova vytrhnutá z pracovného tempa a spoločnosti rodiny a priateľov vždy ochotných pomôcť, som sa ocitla v cudzom meste. Odkázaná na samu seba v starostlivosti o malého a manžela, ktorý od rána do noci pracuje. Ale keďže náš potomok si vyžadoval pozornosť každú minútu, zo začiatku som sa takmer nezastavila. Pozná to hádam každá mamina – po byte som chodila v pyžame ešte aj poobede, zuby som si stihla umyť tiež až keď si drobec na chvíľku zdriemol a o nejakom mejkape či účese nemohla byť ani reč… Spoznali ste sa?

Avšak časom, keď už sme si drobcom našli aký-taký denný režim, to už bolo iné. Zrazu by som si rada aj s niekým povymieňala nejaké tie infošky. No kde nájsť niekoho na pokec? Po sídliskách chodí dosť maminiek tlačiacich pred sebou kočík, no vždy sa mi zdalo prinajmenšom trošku uletené len tak nejakú osloviť, či si náhodou nechce trochu pokecať. Možno by aj chcela, ale aj tak…

Skvelým riešením na zoznámenie sú materské centrá. Teraz to už viem aj ja. Ale keď maminka patrí k tým ostýchavejším, ktoré do materského centra zo začiatku hľadia len z ulice cez okno, tak potom je to ťažké. Čo teraz? Ešteže existuje niečo také ako internet! Buď velebený človek, ktorý vymyslel takú úžasnú vecičku! Okrem toho, že na mnohých stránkach mamina nájde množstvo dôležitých a zaujímavých informácií, tiež sa určite „nájde“ aj v niektorom fóre. Aj ja som niektoré portály navštevovala ešte v čase, keď náš chlapček rástol zatiaľ len v brušku. Ale keď sa narodil, zrazu som akosi na net nemala čas. So záujmom som sa vrátila na staré známe stránky a s potešením som zistila, že nie som na tomto svete sama s takýmito pocitmi. Niežeby som bola nejaká škodoradostná, ale potešilo ma, že nie som to najväčšie nemehlo pod slnkom :-). Bolí drobca bruško? Šup kuknúť na internet! Rastú nám zúbky? Šup kuknúť na internet! Nechce poriadne spávať? Zase šup – kuknúť na internet! Chcete si s niekým len tak pokecať? Neviete si s niečím poradiť? Na internete som našla jednoducho všetko.

Obľúbila som si hlavne jeden portál a dodnes som tam veľmi často. „Babetko“ som si jednoducho zamilovala. Hneď som „zabrúsila“ na fórum mamín z nášho mesta a čoskoro sa mi ozvali. Takmer všetky boli prisťahované z iného mesta a tiež sa nemali s kým porozprávať. Po čase sme sa začali stretávať, chodiť spolu do materského centra, zorganizovali sme spolu niekoľko piknikov, výletov a iných aktivít, pri ktorých sme si my, maminky, pokecali a deti sa vyšantili. Hlavne minulé leto bolo veľmi krásne aj vďaka týmto stretnutiam. Naše detičky zažívali prvé kontakty so svojimi rovesníkmi. Aj teraz sa občas na ulici alebo v materskom centre vyobjímajú. Vždy sme sa „zaktivovali“ prostredníctvom internetu, takže vlastne tejto úžasnej vecičke vďačíme za to, že sme sa zoznámili a stretávame sa doteraz. Niektoré z nás sa dokonca stali členkami nášho materského centra a pripravujeme pre naše deti pestrý program aj takouto cestou. Aj keď časom už niektoré z nás vymenili čisto mamičkovské povinnosti aj za pracovné, vždy si nájdeme čas a dáme o sebe vedieť čo nové – tiež prostredníctvom netu.

Minule sme si prezerali jedno fórum a nejakým zázrakom sa nám podarilo pozvať „maminu“ toho nášho portálu k nám do materského centra. A čuduj sa svete, ona naozaj prišla!!! Veľmi milá a príjemná mladá mamina, mimochodom určite ju všetci veľmi dobre poznáte, prišla a porozprávala sa s nami o všeličom možnom. V podstate je tiež jednou z nás, internetových mamín. Eva Pavlíková pred šiestimi rokmi z dlhej chvíle na materskej dovolenke so svojou kamarátkou Ľudkou Hrabovcovou, tiež na materskej, založili stránku www.babetko.sk. Vtedy určite ani netušili, ako mnohým podobne „postihnutým“ spríjemnia život. Za tých šesť rokov „babetko“ vyrástlo na školáka, aj stránka sa podstatne rozšírila a zdokonalila. Ale jej krásna podstata zostala. Stále spríjemňuje a skrášľuje život nám, maminkám na materskej dovolenke, pracujúcim maminkám, maminkám čakateľkám, žienkam snažiacim sa o bábätko, ale aj oteckom, ktorí chcú tiež držať krok so svojimi polovičkami a všetkým, ktorí na toto „babetko“ nedajú dopustiť. Ďakujeme ti, babetko :-)!

Foto: autorka

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Ano aj ja sa pridavam k Vam ze je to ozaj dobra vec a este mnoho zaujimavych informacii je tu .Tak isto aj ja som na materskej a net je aj moj dobry spolocnik.

  2. Ano aj ja sa pridavam k Vam ze je to ozaj dobra vec a este mnoho zaujimavych informacii je tu .Tak isto aj ja som na materskej a net je aj moj dobry spolocnik.

  3. Ano aj ja sa pridavam k Vam ze je to ozaj dobra vec a este mnoho zaujimavych informacii je tu .Tak isto aj ja som na materskej a net je aj moj dobry spolocnik.

  4. Ano aj ja sa pridavam k Vam ze je to ozaj dobra vec a este mnoho zaujimavych informacii je tu .Tak isto aj ja som na materskej a net je aj moj dobry spolocnik.

  5. pridavam sa, internet je uzasna vecicka a kazda zena by mala dostat uz v porodnici pocitac a internetove pripojenie zdarma, najlepsie co najrychlejsie smile)som na materskej uz piaty rok a cudujem sa maminam ze si pripadaju na materskej osamotene a izolovane a pod. ja mam viac kamaratok ako pocas toho ked som pracovala. zistujem ze naozaj plati ze vsetko je na webe aj kamosky aj info o detoch. stokrat vdaka vynalezcovi internetu. a viete ze take zaklady internetu vymyslela zena? ale o tom sa uci len malo

  6. Aj ja súhlasím, že internet je úžasná vec a ja som tu tiež spoznala vela mamín a už ten deň doma nieje taký smutný a necítim sa taká sama a aj o svojích starostiach a problémoch sa mám s kým porozprávať teda popísať. Je to super vec a to hlavne od vdedy ako mi rakovina vzala moju najbližšiu priatelku.

Pridaj komentár