Zo životaVaše príbehy

Moje obľúbené hračky!

 Mgr. Alena Dzurová   28.01.2001   0

Volám sa Tomáško a budem mať za tri dni jeden rok. Už veselo bežkám a dostanem sa všade kam chcem. Pozdravujem Váš nový časopis o nás maličkých. Strašne rád by som Vám povedal niečo o hračkách.

Ja som ešte maličký a nepotrebujem žiadne komplikované hračky. Moji rodičia vymýšľali a kupovali mi od malinka rôzne hračky. Mnohé sa mi veru nepáčili. Boli to hlavne hrkálky, ktoré sa zle držali v ruke. Ak ich nemám doma 10, tak ani jednu. Hral som sa len s dvomi a aj tie som zdedil po bratrancoch. Jedna bola v tvare zatváracieho špendlíka a druhá srdiečko v krúžku. Obe sa dali úžasne hrýzť, keď ma svrbeli ďasienka pri prerezávaní zúbkov. Najlepšia hračka je však plastová fľaša. Hlavne, ak je v nej farebná tekutina. Aj sklenené fľašky mám rád, ale tie mi mama nechce dať.

Ďalšou mojou obľúbenou hrou je otváranie skriniek. No s tým ma naši dobehli a to priamo na štedrý deň. Vyvŕtali na dvierka dierky a dali tam držiačiky s gumičkami. Je úžasné, keď mama, alebo otec zabudnú dať gumičku späť na dvierka. Hneď to zbadám, otvorím a tá slasť, keď všetko "poupratujem".

Na Vianoce som dostal od tety také kocky, aby som si mohol stavať. Veľmi sa mi páčili, ale bohužiaľ mama mi ich nechce dať, pretože sú vraj nekvalitné. Veľmi sa hnevám, ale viac som sa hneval, keď som chcel postaviť kocku na kocku a to nešlo, pretože to veru kocky neboli. Našťastie som dostal aj iné darčeky a s tými sa veru už dá hrať. Rád dávam do takej kocky rôzne malé farebné predmety aj keď sa tvarom ešte netrafím, ale hlavne že to tam dám. Taktiež mám rád loptičky, tie sa tak pekne kotúľajú.

To by už dnes stačilo. Ale ja Vám ešte napíšem, čo sa mi páči a čo nie, čo ma doslova až hnevá a vtedy to veru dám mojim rodičom patrične najavo.

 

Ahojte, zdraví Vás Tomino!

 

Ozaj, kedy teda už urobia niečo pre to, aby sa nedostávali na slovenský trh nevhodné hračky, v televízii sa o tom veľa hovorí, ale málo sa koná.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Alebo si vyberte iný recept podľa veku vášho bábätka
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised