Tradícia

Miriam Vyparinová (príspevok do súťaže FEJTÓN RODINKA.SK 2007) 10
Timotej a bracek

Narodila som sa na Veľkonočný pondelok, manžel na Medarda a svadbu sme mali na Deň študentstva (17.novembra). Aká bola moja radosť, keď som sa dozvedela, že naše prvé dieťa sa narodí presne na moje narodeniny. Lenže…

Začala mi odtekať plodová voda. Miškovi sa už v brušku nepáčilo a začal sa chystať do sveta. No lekári mu to zatrhli, veď bol ešte len ôsmy mesiac. Ale Miško sa odradiť nedal a tak som podostávala všelijaké možné injekcie, len aby si drobec ešte chvíľu poleňošil v brušku. Trošku som bola smutná, že mi nevyjde, aby sme spolu oslavovali narodeniny. Miško sa ale rozhodol potešiť ma ináč.

Rýchlo, ale tak rýchlo, že mi nestihli pichnúť ani epidurál, sa rozhodol dostať von. Až keď bolo po všetkom, uvedomila som si, aký je to vlastne deň. Veď Miško sa narodil na sviatok všetkých žien, 8. marca na MDŽ. Tak predsa! Pokračujeme v našej tradícii.

Po piatich rokoch som otehotnela a prvé, čo ma zaujímalo, bol termín pôrodu. Ach, taký obyčajný deň. Štrnásty máj. Krajší by bol prvý alebo aspoň ôsmy. Keď som tak uvažovala, Miško sa narodil o 5 týždňov skôr, toto druhé bábo by sa mohlo o 2 týždne… Ten prvý máj mi vŕtal v hlave. No počas tehotenstva bolo veľa problémov a ja som na našu tradíciu zabudla.

Bol utorok, 1.mája a babka s dedkom sa rozhodli, že mi treba v doma poupratovať, vyčistiť koberec… Kým oni pracovali, ja som strčila do práčky malý biely koberček. Práčka je nastavená tak, že operie nadránom a ja len ráno prádlo povešiam. Ten koberček mi neschádzal z mysle. Kdesi v podvedomí mi ktosi vravel: „veď zajtra ho vyberie z práčky manžel…“ Zahnala som túto hoci milú myšlienku a šla som si pospať. Svokrovci medzitým doupratovali a vzali Miška k sebe. Zobudila som sa o 16:00, vyprevadila som manžela do práce, keď sa mi o 16:30 zazdalo, že ma zabolelo brucho. Raz, druhý, tretí a čoraz silnejšie. Tak som zavolala manželovi a leteli sme si po druhé bábätko. Tajne som dúfala, že to bude Tamarka. Tak, ako rýchlo sa narodil Miško, tak sa ešte rýchlejšie prvého mája o 16:55 narodil Timko. Bola to náhoda? Ktovie. Mňa by len zaujímalo, keby sme mali tretie bábätko, či by sa narodilo na nejaký sviatok. Ale to už radšej skúšať nebudeme. Dvaja malí huncúti nám stačia.

P.S. Keď prišla do izby pani upratovačka a dozvedela sa, kedy sa Timko narodil, zahlásila: aspoň mu bude každý rok hrať dychovka…

Tento článok súťaží v projekte FEJTÓN RODINKA.SK 2007

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. To je fajn, lebo svoje vyrocia oslavujete pocas dni pracovneho volna, ale tych sviatkov je pocas roka viacej. Len do toho a nech sa dari.

  2. a to si este nespomenula, ze Tvoja sestra sa narodila na Valentina a mama na Servaca. Pa Posielam svoj hlasa pozdravujem

  3. Tak tomu nehovorím náhoda,je to super,že Vám to takto vychádza.A možno,že keby ste si na všetky takéto dni v roku podali športku,alebo kúpili žreb-snáď by to aj vyšlo.

  4. Milé, úsmevné……konecne do tejto sutaze dorazil po tych nevelmi vtipnych pribehov/rozpravani zo zivota aj nejaky FEJTON.

  5. Milé, úsmevné……konecne do tejto sutaze dorazil po tych nevelmi vtipnych pribehov/rozpravani zo zivota aj nejaky FEJTON.

Pridaj komentár