Zo životaVaše rozprávky

Medveď hnedý

 Monika Kochjarová   18.03.2006   0

Mladý medveď Bruno vyrástol v cirkuse. Bol to šikovný chlapík, veľmi veselý, ale ... stalo sa čo sa stať nemalo. Stal sa strašne márnivým. Veľmi sa tešil, keď si všetci všímali len jeho. Žiarlil a hundral, keď nedostal prvý jesť. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že všetkým naokolo začal hovoriť, že on je kráľovský syn a on musí mať všetko po čom zatúži. Niektorí mu to dokonca uverili!

Keď zatúžil po bielych škvrnách na svojom hnedom kožúšku, cirkusový krotiteľ zavolal kaderníka. Ten sa však celý celučký triasol od strachu. Nakreslil Brunovi na kožúšok prvý biely kruh, potom druhý a vtom sa to stalo. Brunovi sa kýchlo, kaderník vyskočil, vyhodil ruky dohora a všetka farba pokryla Bruna od hlavy až po päty.

Bruno už nebol hnedým medveďom, ale medveďom bielym, ľadovým. Ešteže vedel kaderník dobre utekať!

Ochrancovia prírody povedali, že biely medveď je chránený a nemôže vystupovať v cirkuse. Všetci rozmýšľali čo s Brunom. Bruno, ktorý bol ešte stále urazený, vyhlásil: „Keď som ľadový, chcem ísť na severný pól!“.

Tak sa spečatil jeho osud. Odviezli ho na severný pól do krajiny večného snehu a ľadu. Na jeho veľké zdesenie sa tam však oňho nikto nestaral, nikto mu netlieskal. Zostal tam sám a trápila ho ukrutná zima.

Jeho krotiteľ, ktorý ho mal napriek všetkému stále rád, ho tam prišiel navštíviť a opýtať sa ho, ako si zvyká. Našiel ho uzimeného, vychudnutého a smutného. A hlavne, biela farba sa už ošúchala a Bruno opäť začínal byť medveďom hnedým.

Za výdatnej pomoci detí vyzbieral krotiteľ nejaké peniažky a Brunovi zaplatil spiatočný lístok. Tak sa Bruno opäť vrátil do cirkusu. Ale už to nebol taký istý Bruno. Pobyt za polárnym kruhom bol tvrdou školou. Veľa sa naučil a zaumienil si, že v čase dovolenky urobí všetko preto, aby spoznal miesto odkiaľ pochádzali jeho rodičia. Chcel vedieťako to funguje v lese. A pre zvieratá ktoré žijú v jeho rodnom lese začal každé leto robiť cirkusové vystúpenia GRATIS - ZADARMO.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised