Bábätko po týždniDruhý rok

Rok a 12 týždňov

  31.07.2010   0

Milí rodičia, vaše dieťatko má o týždeň 15 mesiacov.

ROZVÍJA SA, ROZVÍJAJME HO

Cumlíky, dudlíky, pršteky... 

Cumlík je v podstate "ukľudňovač", pretože prostredníctvom neho dieťa uspokojuje jeden zo základných reflexov, čiže satie. Niektoré deti majú sací reflex vyvinutý viac, niektoré menej a preto je úplne normálne, ak dieťa cmúľa hračky, cumlík, prsty. Cumkanie cumlíka je podľa štúdií vhodnejšie ako "cuckanie" pršteka, pretože prštek sa neprispôsobí ústam a tento návyk môže v konečnom dôsledku spôsobiť rôzne ochorenia a deformácie zúbkov, sánky a čeľuste, kdežto „cuckanie" správneho cumlíka znižuje možnosť poškodenia zúbkov a dokonca môže znížiť aj riziko dentálnych problémov v neskoršom veku, ďalej prispieva k správnemu vývinu čeľustí a podnebia, "cuckaním" sa trénuje svalstvo úst a čeľuste. Dokedy je vhodné dovoliť dieťaťu cumlík? Čo si o tom myslia iné mamy? Poraďte sa! 

VÝCHOVA A VZŤAHY

naše Mamy a my

„Ale čo mi to chceš rozprávať? Veď ja som vychovala toľko a toľko detí!“

Aj vy ste túto vetu niekde počuli? Mňa s ňou kŕmi človek, ktorého mám veľmi rada, ale občas mi tie názory nesedia s mojimi predstavami o výchove, a tak sa dostávame do krížku.  Je to moja mama. A čo vaša? Ako ste sa vyrovnali s vašimi novými rolami? Ako fungujete spolu? Možno podobné problémy riešime viacerí...

ZDRAVÉ A SPOKOJNÉ

Dúfame a pevne veríme, že vaše dieťatko je zdravé a spokojné. V tomto období ho asi veľmi nepotešíte, lebo by ste mali absolvovať ďalšie z povinných očkovaní.

Povinné očkovanie

V povinnej schéme je v období medzi 15. až 18. mesiacom očkovanie proti trom chorobám – osýpky, mumps, rubeola (ružienka). Alternatívou tohto očkovania je kombinovaná vakcína, ktorá chráni naviac ešte aj proti ovčím kiahňam.

TIPY  OD RODINKY

Zmeny v registrácii

Radi by ste po čase upgradovali vaše "rodinkovké" nastavenia v registrácii? Ponúkame vám prehľadný návod ako na to... 

Nechajte si posielať majlík pre vaše babetko!

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo sa deje v živote vášho bábätka v jeho druhom rôčiku? Zaregistrujte sa, alebo si doplňte do vašej pôvodnej registrácie dátum narodenia vášho dieťatka, a každý mesiac  Vám pošleme majlík presne pre vek, ktorý práve prežívate. 

 Ako na to sa dočítate tu .

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised