Detská rečIné jazyky

Mária Podhradská – Veselá angličtina pre deti 3

 redakcia   01.06.2010   0

Existuje veľa spôsobov, ako sa deti môžu učiť cudzí jazyk.

Pred dvomi rokmi vydala Mária Podhradská prvé CD „Veselá angličtina pre deti“. Mária na tomto CD využila svoje viacročné skúsenosti z učenia anglického jazyka v materskej škole.

Keďže deti predškolského veku nevedia čítať ani písať, Mária učila deti hravou formou prostredníctvom rôznych anglických piesní, hier a príbehov, ktoré boli tematicky zoradené tak, aby na konci roka vedeli deti základné pozdravy, farby, zvieratká, časti tela, atď.

Hlavným zámerom však bolo, aby si deti vytvorili ku angličtine pozitívny vzťah a aby mali chuť si jednotlivé slovíčka a frázy často opakovať a tým si ich utvrdzovať. A tak vzniklo v roku 2008 CD „Veselá angličtina pre deti“, ktoré sa stalo veľmi obľúbené nielen medzi deťmi, ale aj medzi rodičmi.

Minulý rok vydala Mária „Veselú angličtinu pre deti 2“ a pred mesiacom vyšlo aj tretie pokračovanie tejto úspešnej série.

Jednotlivé CD na seba voľne nadväzujú, témy sa dopĺňajú a slovná zásoba sa rozširuje.

 

Na CD „Veselá angličtina pre deti 3“ nájdete

aj nové témy ako napríklad:

  • jedlo,
  • dni v týždni,
  • čo robím cez deň,
  • dopravné prostriedky a iné.

Nové slovíčka, frázy i piesne sa deti učia rytmizovaným opakovaním, ktoré je doprevádzané živou kapelou. Okrem toho sú jednotlivé lekcie popretkávané príbehmi zajka cestovateľa, ktorý je motivačným prvkom pre deti a prihovára sa im v slovenčine.

Na všetkých CD zo série „Veselá angličtina pre deti“

spolupracovali vynikajúci slovenskí hudobníci, ktorí veľkou mierou prispeli k tomu, že nielen deti, ale i rodičia CD radi počúvajú a spolu s deťmi sa hravou formou učia po anglicky a spievajú si veselé anglické piesne.

V bookletoch týchto CD nájdete všetky slovíčka, frázy a texty piesní v angličtine.

Ukážky z nového CD „Mária Podhradská – Veselá angličtina pre deti 3“, ako aj ukážky z predchádzajúcich dvoch CD z tejto série nájdete na stránke www.koncertypredeti.sk a CD sa dá zakúpiť cez e-shop www.tonada.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.6 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised