Detská rečRozprávky

Nezaujíma vaše deti čítanie? Chyba možno nie je v nich, ale v samotných knihách

 Lubomíra Honíšková   09.01.2020   0

Pamätáte si tie chvíle, keď ste sa ako deti strácali v rozprávkach a vo svete knižnej fantázie? Každý rodič si praje, aby aj jeho dieťa malo vzťah k čítaniu, ale ich želanie kvôli telefónom, tabletom a televízii upadá často v zabudnutie. Chyba však nemusí byť v rodičoch či v dieťati! Často spočíva práve v samotnom obsahu. Viete, aká by mala byť kniha, ktorá dieťa naozaj zaujme a niečo ho naučí?

 

Čítaním k lepšej výslovnosti či logickému mysleniu

Mnoho úspešných ľudí si z detstva prinieslo zvyk pravidelného čítania, ktorý si uchovajú aj do dospelosti. Čítanie totiž prebúdza v deťoch predstavivosť, pozitívne myslenie, pomáha urýchľovať rozumové procesy a naviac slúži ako príklad k tomu, ako sa zachovať v modelových životných situáciách. Vedci tvrdia, že nielen samotné čítanie, ale aj prezeranie kníh menších deťom pomáha pri poznávaní základných farieb, tvarov a rytmu reči v tej najzábavnejšej a najprirodzenejšej forme. Okrem toho zlepšujete ich jazykové schopnosti rovnako ako výslovnosť, pamäť a logické myslenie – sériu schopností, ktorá sa v živote hodí každému z nás!

Čo ak deti čítanie „neberie“? Riešením sú osobné knihy

Rodičia však v rýchlom svete plnom technológii často tvrdia, že ich deti čítanie nebaví a dávajú prednosť rozprávkam v televízií alebo na telefónoch. Potom je načase vyskúšať iné formy čítania. Alternatívne spôsoby totiž omnoho viac prebúdzajú detskú zvedavosť. Ak nie, mali by ste sa zoznámiť s osobnými knihami.

Príbehy v osobných personalizovaných knihách majú výnimočného hlavného hrdinu: vaše dieťa. Dočíta sa tak o dobrodružstvách, ktoré zažíva so svojimi rodičmi, kamarátmi či o svojich obľúbených hračkách a pesničkách. Keď napríklad svojmu malému Peťkovi čítate o tom, ako odvážny Peťko v knihe precestuje celý svet, váš synček sa do postavy dokáže omnoho lepšie vcítiť a príbeh z knihy sa odrazu stáva jeho vlastným príbehom. To isté platí pre malú Emku, Kristiánka alebo Zuzku. Ak im naviac dej knihy dokáže odovzdať životnú pravdu či ponaučenie, čítanie slúži aj ak výchovný a vzdelávací nástroj.

S knihami Príbehovo vaše dieťatko spozná zaujímavých kamarátov z celého sveta, zistí, že je skvelé byť výnimočný a vážiť si dobré vlastnosti ľudí naokolo. Naviac ho v knihách okrem venovania od rodičov či starkých a vlastnej fotografie čakajú omaľovánky, doplňovačky a ďalšie úlohy pre zábavu aj rozvoj jemnej motoriky. Od slovenských autoriek pre slovenské detičky s láskou a fantáziou.

Osobné knihy nájdete na webe www.pribehovo.sk alebo na Facebooku a Instagrame @pribehovo.  

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised