InternetujemeInternetujeme

Internet aj do kuchyne: Pochváľte sa fotkami!

 Ing. Silvia Kočišková   27.06.2007   0

Leto je dávno za nami a s ním i čas prázdnin a dovoleniek. Možno si práve prezeráte fotografie, ktoré ste na dovolenke nafotili a uvažujete nad tým, ako sa nimi pochváliť rodine, priateľom či známym.

 

Doba, keď jediný spôsob, ako prezentovať svoje fotografie, bol album plný papierových fotiek či diapozitívy, sú dávno preč. Klasické analógové fotoaparáty čoraz viac ľudí nahrádza digitálnymi prístrojmi. Niet sa čo diviť, veď fotografie v elektronickej podobe ponúkajú oproti tým papierovým celý rad výhod. Môžete ich ľubovoľne kopírovať, upravovať a hlavne jednoduchšie prezentovať.
Svoje digitálne fotografie si môžete prezerať v rodinnom kruhu na monitore počítača, notebooku, alebo na obrazovke televízora. Môžete ich posielať emailom alebo prostredníctvom messengera. Alebo ich môžete napáliť na CD a to distribuovať medzi známych a priateľov.
Ak sa však chcete svojimi fotkami pochváliť čo najširšiemu okruhu ľudí, je najlepším riešením ich zverejnenie na internete. Prvou možnosťou je umiestnenie fotografií na vašej osobnej webovej stránke s dizajnom podľa vašich predstáv. Avšak, mať vlastnú webovú stránku niečo stojí a vyžaduje si to počítačovo zdatného užívateľa. Druhá možnosť je oveľa jednoduchšia a pritom tiež elegantná – založte si vlastný internetový fotoalbum.

Vytvorenie internetového fotoalbumu funguje zhruba takto: zaregistrujete sa, vytvoríte si album, pomenujete ho, naplníte ho fotkami, ku ktorým, ak chcete, pridáte komentáre pre lepšiu orientáciu či pobavenie návštevníkov. Potom už len rozošlete medzi ľudí linku na váš nový album (čiže internetovú adresu, na ktorej ho nájdu) a vaši priatelia a známi si ho môžu kedykoľvek prezrieť, fotografie hodnotiť či komentovať.

Spoločným rysom rôznych internetových fotoalbumov je možnosť obmedzenia prístupu ku fotografiám. Popri verejnom albume, ktorý si môžu prezrieť všetci návštevníci stránky si môžete vytvoriť aj album súkromný. Ten uvidíte po prihlásení sa na stránke iba vy. Ak nechcete, aby vaše fotky videl hocikto, ale radi by ste ich ukázali niekoľkým známym, vytvorte si album, ktorý uzamknete heslom.

A kde si môžete svoj internetový album založiť? Napríklad na stránke www.fotoalbumy.sk, ktorá patrí pod portál AZet alebo aj na českých stránkach www.foto-album.cz či fotky.obrazki.cz. Ak nemáte problém s angličtinou, zavítajte na svetoznámy www.flickr.com alebo na www.fotomat.com.

Výhodou internetových albumov je ich jednoduché ovládanie a to, že sú zadarmo. Nevýhodou býva niekedy limitovaný počet albumov, ktoré si môžete založiť či obmedzená veľkosť a rozmery fotiek. Niektoré fotoalbumy poskytujú aj rôzne nadštandardné platené služby či možnosť ponúknuť vytypované fotografie na predaj pre ich komerčné použitie.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised