MúdrostiAkčná matka

Musí sa s materstvom skončiť cestovanie?

 Marcela Beňová   04.08.2019   0

Mnohé sme sa obávali, že s nástupom rodičovských povinností skončí cestovanie, objavovanie nových miest a radosť z nepoznaného.

Kým pred pár desaťročiami sa "s kočíkom" naozaj menilo trávenie voľného času, dnes sa dobrodružstva nevzdávame.

 

Spojte záujmy rodičov a detí

Väčšina rodičov je z prvej dlhšej cesty či výletu s deťmi trochu nervózna. Zabalili všetko? Budú mať dostatok hračiek, plienok a nevyhnutných drobností, aby boli deti spokojné?

Obzvlášť cesta s bábätkom vyžaduje niekedy celé týždne plánovania. Dá sa pri narastajúcom strese vychutnávať dlho očakávanú dovolenku?

Začať vhodne zvolenou destináciou

Skúsené mamičky cestovateľky odporúčajú začať vhodne zvolenou destináciou. Takou, ktorá prinesie oddych a zážitky deťom aj rodičom. Vyberte si miesto, kde môžete spojiť obľúbené aktivity a kde budú mať priestor na program aj deti.

Aj preto rodičia radi cestujú na hory alebo k moru, kde sa dá spojiť šport, relax , a kde si najmenší nájdu dostatok priestoru na svoju zábavu.

 

Deťom zvyčajne stačí málo – detské ihrisko, bazén na kúpanie, zvieratká či jazero.

Rovnakou radosťou ako zvládnutie turistickej trasy je pre ne hádzanie kamienkov do vody či stavanie hradu z piesku. Nechajme ich užiť si tieto zábavy do sýtosti, čas, keď sa pridajú k našim aktivitám, ešte príde.

Máte zálusk na mesto? 

Ak sa rozhodne precestovať zaujímavé mestá, ktoré máte už dlho na zozname vysnených destinácií, nechajte si dostatok voľného času na obyčajné radosti.

Pri návšteve zahraničných miest nás často zláka predstava stihnúť a vidieť všetko, čo odporúčajú cestovateľské príručky a sociálne siete.

Vyberte si len tie múzeá a pamiatky, ktoré vás zaujímajú najviac, a vstupenky si rezervujte cez internet vopred. Takto si ušetríte čas s dieťaťom v nekonečnom rade pri vstupe. 

 

Na cestách s deťmi máte možnosť navštíviť aj viaceré atrakcie, ktoré zabavia celú rodinu. Objavte v sebe opäť to dieťa a užite si múzeum hračiek, výstavu vláčikov či zoologickú záhradu.

A zvyšok času? Užite si prechádzky po meste, zmrzlinu, cukráreň a chládok v parku.

Aj keď sa rodičia obávajú, či nebude cestovanie s deťmi nad ich sily, a dovolenka s deťmi, si naozaj vyžaduje viac plánovania, práce a ich prítomnosti, mnohí si nakoniec pochvaľujú spoločne strávený čas.

Dara Rolins - celoživotná lovkyňa zážitkov

Jednou z mamičiek, ktorá sa nevie vzdať času stráveného na cestách s dieťaťom, je aj speváčka Dara Rolins. Svoje zážitky rada zdieľa aj na sociálnych sieťach, a tak inšpiruje ostatných rodičov.

 

Dara je nielen skvelá umelkyňa, ale aj ambasádorkou značky Huawei. V rámci spolupráce so značkou promuje na svojom Instagrame aktuálnu fotosúťaž o atraktívne ceny alebo finančnú odmenu 10 000 eur.

Fotografie, ktoré dobyjú svet

V každom vašom  telefóne  sa nachádzajú stovky, ak nie tisícky fotografií s vašimi deťmi, ktoré zachytávajú spomienku, na ktorú nechceme zabudnúť.

Dobrá fotografia nemusí zachytávať exotické miesto, ani nepotrebuje dokonalú kompozíciou. Úplne stačí, ak je plná živých emócií. Práve takéto hľadá vo svojej fotosúťaži Huawei Infocus Award. Zapojiť sa môžete ešte do 11. augusta. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP

Mikulášska súťaž o balíčky:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised