MúdrostiSlovensko pre rodinu

MDD na Kačíne

 Silvia Bodláková   04.06.2007   1

Určite ste aj vy všetci boli niekde cez víkend oslavovať detský deň.

Zobrala som deti v sobotu na Kačín. Od známeho som sa dozvedela, že tam bude v lese niečo pre deti. Nevedela som nič bližšie, povedala som si však, že sa aspoň trochu prevetráme. A naozaj! Od desiatej dopoludnia tam bol do piatej program pre deti. Deti súťažili v hode šiškou, zhadzovali tégliky z jogurtu, strieľali z luku na divokého bizóna, skladali z papiera, chytali rybičky, vyrábali indiánsky náhrdelník.

V súťažiach zbierali fiktívne peniaze (rozmýšľala som, aké tváre sú vyobrazené na peniazoch a až neskôr mi vysvetlili, že na bankovkách sú všetci organizátori :-) a potom za ne nakupovali v butiku. Butik bol malý šiator s drobnými hračkami, zošitmi do školy, omaľovánkami, ceruzkami, bublifukmi, pexesom a tak. K tomu všetkému hrala živá hudba. Hralo sa hlavne country a populárne piesne z čias, keď organizátori boli tínedžermi. Predvádzali sa dobové historické tance, aj súboje a zbrane. Jedna z tanečných skupín dokonca učila okolostojacich obdivovateľov niekoľko krokov z týchto tancov. Nielen to, ale dokonca sme sa všetci mohli čo to dozvedieť aj o tancoch škótov, či indiánov, ktoré komentovala moderátorka podujatia. Prišli ich ukázať ľudia, ktorí sa o kultúru týchto národov viac zaujímajú. Pri tom všetkom nezabudli organizátori ani na slovenské ľudové tance. Hasiči a policajti predvádzali svoje kúsky pri zachraňovaní z požiaru. Všetci sme si mohli potom prezrieť auto aj z vnútra a zhora. Sokoliari predviedli, ako sokol chytá svoju korisť a zvedavcom rozprávali viac o týchto vtákoch, ich výchove, krotení, kŕmení a podobne. V minulosti sa jazdievalo na poníkoch a koňoch, ale tento rok prišli pre zmenu milovníci veľkých motoriek a previezli každého, kto chcel, niekoľko metrov aj s helmou a všetkým, čo k tomu patrí.

K tomuto všetkému sme si mohli opiecť aj špekáčik, či slaninku na dvoch ohniskách, či za dobrovoľný príspevok (venovaný domovu na Mokrohájskej ul.) kúpiť štipľavý alebo detský guláš alebo fazuľovicu.

A keď rozprávam o dobrovoľnom príspevku, vlastne až pri tom guláši som zistila, ako táto akcia vznikla – toto bol už šestnásty ročník zábavy pre deti z domova na Mokrohájskej ulici v Bratislave. Pôvodne si takúto akciu vymysleli trampi z osady Tambora, keď sa vrátili zo základnej vojenskej služby. Dnes však už všetci z nich majú deti a veľké rodiny, a tak sa na akcií zúčastňujú všetci a koľkokrát aj so širokým príbuzenstvom. Zastavili sa však aj takí, čo si len vyšli na vychádzku, staršie i mladšie páry. Niektorí si len dali malinovku a pozreli chvíľu program, iní zostali až do večera. Mohlo tam byť tak asi do tisíc ľudí.

Budúci rok prídite aj VY, ste vítaní.

 


 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Skoricka napísané 06.06.2007 14:31

skoda, ze som o tom nevedela skor, super akcia, o rok urcite prideme :-)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Skoricka napísané 06.06.2007 14:31

skoda, ze som o tom nevedela skor, super akcia, o rok urcite prideme :-)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised