Starému mestu chýbajú materské centrá, ale …

MikSa 0

Mamičky, ktoré bývajú v bratislavskom Starom meste, si už neraz (najmä počas dlhých zimných mesiacov a neskôr chladných upršaných jarných dní) povzdychli, že im chýbajú staromestské materské centrá. Jediné centrum „tohto druhu“, v spomínanej mestskej časti, sa nachádza v bratislavskom Horskom parku, ktoré je situované síce v nádhernom prostredí, ale mamičky s deťmi a kočiarikmi, pokiaľ nebývajú v jeho najbližšom okolí, majú k nemu ťažký prístup (a to najmä v zime). Ideálne by bolo priviesť a odviesť sa vlastným autom.

Staré mesto sa teda nemôže pochváliť materskými centrami, ale na zaujímavé a zábavné podujatia pre deti v lete, je tohto roku mimoriadne bohaté. Určite si nenechajte ujsť:

Slovenská plavba a prístavy – SPAP-LOD deťom – jún/júl 2004

Takmer každý chlapec a hádam aj dievča chcelo raz byť kapitánom na lodi. Splní sa im ich sen?

Ponuka plavieb v júni sa nesie v znamení „Dňa detí“ a je vyhradená pre rodinné výlety s programom a so zaujímavými súťažami pre deti. Na leto ponúka SPAP-LOD pre deti prázdninové akcie. Ak je vo vašej rodine obľúbená cykloturistika, využite možnosť plaviť sa kajutovou loďou Dunaj z Bratislavy do nemeckého Passau. Cyklistická trasa z Passau do Bratislavy je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

MDD, 1.6.2004, od 14:00

Miestne kultúrne centrum, Gaštanova 19, pripravilo pre deti

zábavný program, v ktorom budú účinkovať I. Slovák, J. Talostan

Vstup je voľný.

Deň detí, 2. 6. 2004 od 9:30

Aký by to bol Deň detí bez bohatého program pre deti spojený so žonglovaním, športovými súťažami, maľovaním na tvár a s detskou diskotékou? Kde? Altánok na Hviezdoslavovom námestí.

Môj vodník, 2. 6. 2004 od 11:00

Ak vaše deti radi kreslia a ich obľúbená farbička je zelená, zapojte ich do výtvarnej súťaže detí ku dňu vodníkov v rámci VII. Medzinárodného festivalu vodníkov. Kde? Zichyho palác, Ventúrska 9

Súťaž vo varení Dunajskej rybacej polievky, 4. 6. 2004, od 15:00

Ak vaše deti radi papkajú a vy radi varíte, príďte sa pozrieť na veselo-vážne varenie spojené s „koštovkou“ a s kultúrno-zábavným programom.

Vyhodnotenie súťaže okolo 17.30 h v rámci VII. Medzinárodného festivalu vodníkov.

Kde inde ako na Rybnom námestí…

(Rozprávkoví) vodníci ožívajú, 4. – 5. 6. 2004, od 15:00

Milé deti, dávajte si dobrý pozor na svoje dušičky, najmä ak sa v týchto dňoch budete prechádzať popri Dunaji! Vodníci budú totiž číhať všade!

Starým mestom podľa starej tradície prechádzal alegorický sprievod cechu lodníkov a rybárov na čele s naozajstným vodníkom – kráľom Dunaja spolu s bratislavským richtárom. Ak richtár vodníkovi nesľúbil, že pre mesto bude konať vždy len dobro, hrozilo mu utopenie. Všetci vodníci, vodníčatká a vodné bytosti sa stretávajú pri vlnách Dunaja pri Slovenskom národnom múzeu, kde o 15.00 hod privítajú svojo vodníckeho kráľa , ktorý príde z Gabčíkova na záchrannom rýchločlne. Odtiaľ pôjde vodníkovský sprievod po nábreží Dunaja na Rybné a Hviezdoslavovo námestie. Príchod na Hviezdoslavovo námestie sa predpokladá okolo 15.30 hod. Potom sa na námestí bude konať vodnícky karneval so súťažou o najlepšieho vodníckeho učňa (chlapci a dievčatá), vodníckeho tovariša, majstra, vodnícku rodinu a kolektív triedy. Ukončenie prehliadky masiek je okolo 16.30 hod a vyhodnotenie masiek o 17:30, chýbať nebude ani diskotéka a kultúrny program, ktorý sa ukončí o 19.00 hod.

Kde? Vodnícky sprievod sa bude pohybovať od nábrežia Dunaja pri nástupisku Propelera, cez ulice a námestia Starého mesta a na Hviezdoslavovom námestí.

Úrazy detí, 8. 6. 2004 o 14.00 h

MUDr. Marta Ďurčanská bude hovoriť na tému úrazov detí

Kde? Miestne kultúrne centrum, Gaštanova 19

Romantická Bratislava, 12. 6. 2004

Dňa 12. 6 .sa zopakuje úspešné podujatie v spolupráci s Bratislava Tourist Service, s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto a Občianskym združením Korunovačná Bratislava. V tento deň sa môžete stretnúť s významnými osobnosťami z dejín Bratislavy (profesor Regiomontanus, kráľ Maximilián so svojou manželkou, Kristian, Kempelen, Schöner Náci) a spoznať krásne zákutia Bratislavy. Sprievodcom bude veselý Gašpar. Nezvyčajný výlet do minulosti bude trvať 80 minút a vstupenky si môžete zakúpiť v informačnej kancelárii na Ventúrskej ulici č. 9 v Zichyho paláci od 1. júna 2004. Bližšie informácie na www.bratislava-info.sk.

Deň otcov, 13. 6. 2004, od 15.00

Každé dieťa si myslí. že ten jeho otec je najlepší. Nezabudnite si vášho tatka oceniť aspoň sladkou pusinkou a pozvať ho na milé popoludnie. Čo ho a vás čaká? Vyhlásenie „Najotca roka“, zábavný program, súťaže a atrakcie pre deti, otcov a mamy.

Kde? V Medickej záhrade.

PS: Deň matiek sa slávi vo svete druhú májovú nedeľu, Deň otcov tretiu júnovú nedeľu.

Medzinárodný folklórny festival detí, 18 – 19. 6. 2004

V piatok 14:30-16:00 pôjde z Poštovej ulice cez námestie SNP a ulicami Starého mesta až na Hviezdoslavovo námestie Krojovaný sprievod, od 16:00 vystúpia na námestí rôzne súbory, ktoré môžete prísť povzbudiť aj v sobotu od 16-18:00 hod.

Sviatok hudby 19. – 21. 06. 2004

V deň letného slnovratu sa v mnohých krajinách – podľa francúzskeho vzoru – oslavuje Sviatok hudby. Aj bratislavské ulice Starého mesta sa zaplnia hudobnými zapálencami. Hrať a spievať môže hocikto na hocičom a koľko chceJ, ale ak sa chce zapojiť do súťaže, musí sa zaregistrovať. Ak máte chuť, pridajte sa aj s deťmi. Deti hudbu milujú a rytmus majú v krvi. Myslím, že ako netradičná „hudobná rodina“, budete mať šancu stať sa víťazom a odniesť si peňažnú odmenu (alebo aspoň dobrý pocit). Zúčastniť sa môžete samozrejme aj ako pozorovatelia, veď naučiť deti vnímať hudbu, mať rád hudbu a objaviť jej krásu, je úžasným obohatením. Očarte deti hudbou: určite sa im hudobné nástroje, predvádzané priamo na ulici, zapáčia. Kto vie, možno raz budete mať doma druhého Mozarta…

Bratislava – Staré Mesto otvorí ulice hudbe od soboty 19. júna 10.00 h ráno a podujatie vyvrcholí v pondelok 21. júna o 20.00 h v altánku na Hviezdoslavovom námestí.

Zakvitnuté ulice, 24. 7. 2004

Bratislave nepochybne chýbajú kvety. Všetko sa však zmení dňa 24.7.2004, keď na Hviezdoslavovom námestí vykvitne veľa kvetov formou kvetinárstiev a súťažou v aranžovaní kvetov.

Divadlo deťom

Zoberte deti do divadla na detské predstavenia (vhodné od 5 rokovJ)ako napr. O tetke Psote, Modrý buldozér alebo nebuďte bábovky, Kapitán Panto a papagáj Mimo.

Viac na www.divadloaha.sk

Vstupné na detské predstavenia 50 Sk.

Kde? Miestne kultúrne centrum, Školská 14

Aktivity divadla A.ha

Počas troch augustových nedieľ sa budú konať v Grassalkovičovej

Záhrade rôzne detské predstavenia. V nedeľné podvečery zase bábkové divadlo a pantomíma.

Krúžok „Hráme sa na zvieratká“, štvrtky

Zábavná forma pohybu pre deti od 6 do 10 rokov, v čase od 16.30 h

Kde? Miestne kultúrne centrum, Gaštanova 19

Letné denné tábory

Veľmi vyhľadávané tábory pre deti od 7-14 rokov a často dopredu obsadené, ponúkajú tohto roku turnusy

I. turnus 6. 7.–9. 7. 2004

II. turnus 12. 7.–16. 7. 2004

III. turnus 19. 7.–23. 7. 2004

IV. turnus 26. 7.–30. 7. 2004

V. turnus 2. 8.–6. 8. 2004

cena: 800 Sk/turnus

Kde? Miestne kultúrne centrum, Gaštanova 19

Program z informačného občasníka Starého Mesta „Dvanásť mesiačikov“

vybrala pre vás a vaše deti MikSa

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár