Zlepšenie informovanosti žien zvažujúcich interrupciu

TS-FŽ, upravila MikSa 0

Fórum života víta novelu na zlepšenie informovanosti žien

19. júna 2009 poslanci NR SR veľkou väčšinou hlasov prijali novelu, ktorou dostane žena uvažujúca o umelom potrate 48 hodín na rozmyslenie, bude informovaná o rizikách potratu a tiež o možnostiach riešiť svoju situáciu aj iným spôsobom ako potratom.

Fórum života vyjadruje radosť a spokojnosť, že poslanci takým výrazným pomerom hlasov 87 za a 7 proti sa jednoznačne postavili za novelu. Veľká vďaka patrí predovšetkým predkladateľom novely p. poslankyni Muškovej a p. poslancovi Zelníkovi, ale takisto p. poslancovi Lipšicovi, ktorý z rokovania parlamentu stiahol svoj návrh, ktorého cieľ bol totožný a umožnil tak schváliť návrh jeho kolegov. Uznanie však treba vysloviť všetkým poslancom, ktorí novelu podporili a nedali sa pomýliť snahou niekoľkých mimovládnych organizácií poprieť význam takéhoto opatrenia.

„Vďaka novele sa budú môcť dostať k potrebným informáciám všetky ženy zvažujúce interrupciu a nielen tie, ktoré sa náhodou dostali k materiálom združení poskytujúcich tieto informácie.“ – komentoval význam novely výkonný riaditeľ Fóra života Marek Michalčík.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár