ŠkôlkariŠkôlkari

Váš škôlkar. Už viete, do ktorej triedy budete chodiť?

 Zuzana Špačková   25.08.2016   0

S koncom leta neodmysliteľne prichádzajú aj prvé starosti okolo nového školského roku.

Okrem nových papučiek väčšinu rodičov viac trápi, do akej triedy budú chodiť ich deti. Aj „dospeláci“ radi vedia, do čoho idú. A deti sú také isté.

Ingimage

 

Mať jasno je ideálne

Niektoré materské školy v tom už majú dávno jasno, sú dané zoznamy detí i pani učiteľky. Rodičia vedia, do akej triedy budú svoje deti vodiť každé ráno, môžu (majú čas) čo-to pozisťovať o učiteľkách, deťoch – spolužiakoch.

Z psychologického hľadiska výborná vec, pretože dlhodobejšia príprava dieťaťa na to, že už o chvíľočku budú Mravčeky, Hviezdičky, Mackovia, či Lienočky, určite prinesie svoje ovocie. Jednoduchšie sa tak prekoná stres z neznáma či nových tvárí.

V jemnom napätí

Sú však aj škôlky, ktoré ešte zoznamy detí nezverejnili a rodičia stále, častokrát až do posledných augustových dní čakajú, kedy na vstupných dverách nájdu vylepené papiere s menami detí zaradených v daných triedach.

Ingimage

 

Niektorí rodičia a najmä deti sa správu o umiestnení do triedy dozvedia až v prvý školský deň, keď prekročia prah škôlky.

Jednoducho informácii o zaradení dieťaťa buď nedávajú rodičia veľkú váhu alebo z rôznych dôvodov nemali šancu skôr prísť osobne sa pozrieť. Škoda. Určite škôlkar prichádza o radosť a najmä o možnosť pripraviť sa.

Tie isté deti, tie isté pani učiteľky

V materských školách, kde ročník po ročníku majú stále tie isté učiteľky, niet čo riešiť. Ako deti v júni skončili, tak tam – len o stupeň vyššie – začínajú. Tie isté deti, tie isté pani učiteľky.

Možno len triedy ako miestnosti sa vymenia, pretože potreby detí aj v rámci edukačných pomôcok aj veľkosti nábytku sa vekom menia.

Ako je to u vás? Už viete, v ktorej triede máte svoju ratolesť? Alebo patríte do skupiny tých mamičiek – čakateliek, ktoré márne chodia každý deň okolo škôlky a čakajú na papier so zoznamom mien?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised