360 tisíc korún pre matky v núdzi

Tlačová správa 0
nadacia slov.spor. - skch

V rámci projektu „Matka nie je robot“ Nadácia Slovenskej sporiteľne venovala trom centrám Slovenskej katolíckej charity (SKCH) spolu 360 tisíc korún na pomoc matkám v núdzi.

Nadácia Slovenskej sporiteľne podporila komunikáciu projektu na pomoc matkám v núdzi, keďže ony a ich deti sú jednou z najzraniteľnejších skupín obyvateľstva. Naviac sa ešte rozhodla venovať každému z troch charitných centier na pomoc matkám s deťmi 120 tisíc korún.

Arcidiecézna charita Košice sa v projekte pre Krízové centrum v Košiciach pre osamelé matky sústredila na to, aby si jej klientky osvojili pracovné návyky a nakúpila pomôcky do hrnčiarskej dielne. Ďalej nakúpila kuchynské náradie, aby matky mali možnosť si samostatne pripravovať jedlo a zakúpila počítač, aby mohli získaťpočítačovú gramotnosť. Zariadila tiež spoločenskú miestnosť, ktorá bude služiť deťom ako herňa a priestor pre záujmové krúžky, dospelým ako prednášková miestnosť a súčasne vytvorí možnosť na komunitné stretávanie sa.

Spišská katolícka charita sa v projekte pre Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi pre matky v núdzi čakajúce svoje prvé dieťa a pre matky s dieťaťom v núdzi zamerala na vzdelávanie, socializáciu a integráciu matiek v núdzi. Matky sa spoločne učia pripravovať jedlá, konzervovať ovocie a zeleninu, preto charita zakúpila sušičku ovocia, robiť rôzne ručné práce; vyrábať drobné darčekové predmety a suveníry. Na podporu rozvoja detí charita zaobstarala výchovné hračky a aby mohli organizovať spoločné stretnutia, obstarala potrebné zariadenie – skrinky, stoličky a police.

Diecézna charita Rožňava sa vo Farskej charite Lučenec zameriava na pomoc viacdetným rodinám. Z finančných prostriedkov získaných prostredníctvom projektu „Matka nie je robot“ už začala pomáhať mnohopočetnej rodine, ktorá súrne potrebuje získať bývanie.

Súvisiace články: Pomáhame matkám v núdzi

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár