Bezpečná cesta do školy – Projekt Nadácie VÚB pokračuje ďalej v Košiciach

tlačová správa 1

K o š i c e (03. september 2007) – Výstražné žlto-červené výstražné tabule POZOR DETI a atypické červeno-biele prechody pre chodcov budú pomáhať školákom z 8 košických základných škôl pri bezpečnejšej ceste do školy. Projekt Bezpečná cesta do školy vznikol v spolupráci s Magistrátom mesta Košice, mestskou políciou a Nadáciou VÚB. Súčasťou projektu je aj špeciálne označenie najkritickejších križovatiek v blízkosti daných základných škôl. Školy aj križovatky vybrala mestská polícia so zreteľom na ich rizikovosť z hľadiska ohrozenia školákov.

„Sme radi, že tento zaujímavý projekt môžeme privítať aj v Košiciach, nakoľko si uvedomujeme, že je viacero rizikových križovatiek cez ktoré naše deti chodia do školy. Budeme sa snažiť pomôcť zo strany mesta čo najviac tento projekt podporovať a v budúcnosti rozširovať“, povedal primátor Košíc František Knapík.

„Bezpečnú cestu do školy považujeme za jeden z najzaujímavejších projektov Nadácie VÚB. Tešíme sa, že prišiel aj k nám do Košíc, a že pomôže zachovávať bezpečnosť pre deti, ktoré sú denne vystavované nebezpečenstvu cestnej premávky. Zároveň môžem v mene všetkých zamestnancov povedať, že budeme veľmi pozorne sledovať výsledky tohto projektu v tomto kraji“, povedal riaditeľ VÚB banky v Košiciach Richard Varga.

Spôsob výberu jednotlivých križovatiek približuje vedúci oddelenia dopravy Ing. Jozef Mikula: „Vychádzali sme z podnetov, ktoré máme od riaditeľov viacerých základných škôl v súvislosti s nedostatočným dopravným značením. Na pomoc sme si tiež zobrali štatistické údaje o dopravnej nehodovosti pri školách na frekventovaných mestských komunikáciách. Jednoducho, chceli sme školám vyjsť v ústrety a pomôcť im“.

Projekt Bezpečná cesta do školy nekončí iba pri tabuliach a prechodoch pre chodcov. Ešte dva týždne po začatí školského roku budú na daných križovatkách a prechodoch pre chodcov hliadkovať špeciálne hliadky mestskej polície.

Projekt v minulom školskom roku odštartoval v Bratislave a zaznamenal výrazné úspechy v bezpečnosti detí v cestnej premávke a v znížení nehodovosti v blízkosti škôl. V školskom roku 2007/08 bude projekt odštartovaný aj v Prešove.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Z mojej skúsenosti môžem povedať, že je to len naozaj „projekt“, ktorí vodiči ignorujú. Cez takýto zvýraznený červeno-bielyprechod prechádzam s 2 deťmi – kočiarom a synom, ktorého nosím do škôlky takmer rok. Niekedy si tam postojím pár minút, kým všetky autá prejdú a potom môže isť chodec. Alebo to už neplatí, že ak stojí chodec na prechode mal by mu dať „pán“ vodič prednosť. Aj ja som vodič a snažím sa byť ústretová voči deťom a mamičkám s deťmi.

Pridaj komentár