Divé maky očami fotografa Jakuba Klima

Tlačová správa 0
logo Dive maky

PREŠOV, 26. január 2007 – Talentované rómske deti z programu Divé maky predviedli svoj talent pred fotoaparátom slovenského fotografa Jakuba Klima. „Určite nezabudnem na pár detí, ktoré keď začali spievať alebo hrať, bolo to také silné, až som zabudol fotiť. V duchu som si predstavoval, čo by tieto deti v živote mohli dosiahnuť,“ zaspomínal po fotografovaní Jakub Klimo. Vizáž detí počas fotografovania pomáhal dotvárať kaderník Marek Kopanica so svojim tímom.

Výsledkom fotenia v Rimavskej Sobote, Loku pri Nitre, Zborove pri Bardejove a vo Vranove nad Topľou je kolekcia 36 originálnych umeleckých fotografií, zachytávajúcich talent a osobnosť detí. Fotografie sú vyjadrením vďaky všetkým darcom, ktorí sa v tomto školskom roku rozhodli zapojiť do programu a po ukončení výstav im budú portréty detí odovzdané. Medzi darcov patria aj niektoré známe osobnosti verejného, spoločenského, ako aj ekonomického života, akými sú napríklad Regina Ovesny-Straka (predsedníčka správnej rady Nadácie Slovenskej sporiteľne), ktorá je zároveň aj patrónkou programu Divé maky, Lucia Hablovičová (riaditeľka reklamnej agentúry Forza), či Marek Kopanica (známy kaderník).

Záštitu nad prešovskou vernisážou prevzala splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Klára Orgovánová a uskutočnila sa 26. januára vo vstupnej hale Mestského úradu v Prešove (nová budova). Vernisáž svojimi vystúpeniami obohatili aj talentované deti z Prešovského kraja, zapojené do programu. Fotografie si môžete pozrieť v čase úradných hodín Mestského úradu a to do 8. februára 2007. Putovná výstava je vyvrcholením bratislavskej a rimavskosobotskej výstavy.

Doterajšie výsledky programu Divé maky zhodnotila jeho programová riaditeľka a zástupkyňa administrátora programu spoločnosti Pro Donum Barbora Kohútiková ako úspešné. „Divé maky dokázali v priebehu necelého roka svoju životaschopnosť. Vďaka štedrej podpore darcov sme všetkým 36 deťom umožnili rozvíjať svoj talent a vzdelanie. Od budúceho roka rozširujeme program pre veľký záujem na celé územie Slovenska.“

Divé maky chystajú tento rok ďalšie zaujímavé aktivity, ako je mediálna kampaň, Letná akadémia, alebo koncert „Divé maky“. Viac informácií o fotografovaní detí, programe, ako aj o možnosti zapojenia rómskeho talentu nájdete na internetovej stránke www.divemaky.sk.

Mgr. Barbora Kohútiková – programová riaditeľka, PRO DONUM, spoločnosť pre rozvoj filantropie,

Tel./fax. 02-524 44 047, bkohutikova@prodonum.sk

www.divemaky.sk

Administrátor programu:

Generálny partner:

Partneri:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár