Family Cup odštartuje slalomom na Kubínskej Holi

(rd) 1

Úspešné celoročné a celoslovenské amatérske športové podujatie pre rodiny pod názvom Family Cup (v preklade Rodinný pohár) vstupuje do svojho 4. ročníka. Na úvod sa trojčlenné rodinné tímy zostavené z dvoch alebo troch generácii stretnú na pretekoch v obrovskom slalome v Ski Parku Kubínska Hoľa.  

,,Nebudem tajiť, istý čas sme sa rozhodovali, či v roku 2009 Family Cup vôbec zorganizujeme,“ hovorí riaditeľka Občianskeho združenia Family Cup Jana Janků. ,,Finančnú krízu pociťuje neziskový sektor obzvlášť silne. Mnohí doterajší partneri sa rozhodli škrtať práve na výdavkoch sponzorstve či podpore takýchto podujatí, ktorých prínos sa dá ťažko vyčísliť. Veď koľkože klientov získa nejaká banka na svahu? Akosi však mnohí zabúdajú, že práve zdravá generácia má perspektívu a šport k tomu prispieva. Napokon sme sa však rozhodli, že deti, pretože predovšetkým tie chceme aj prostredníctvom pretekov Family Cup v piatich disciplínach dostať od počítačov a televízorov na športoviská a do prírody, krízu nesmú pocítiť. A veríme, že firmy, ktoré nás podporia nájdeme. Prvé mená už môžem prezradiť. Je to napríklad Ahold, Klartec či Ewopharma. Tohto roku si medializáciu zaslúžia viac ako kedykoľvek predtým.“  

Organizátori sa tento krát rozhodli prijať ponuku na usporiadanie finálových pretekov v obrovskom slalome od Ski parku Kubínska Hoľa. ,,Ide o stredisko s vynikajúcimi lyžiarskymi terénmi, širokými zjazdovkami, aké možno na Slovensku nájsť len na málo miestach,“ pripomína J. Janků ,, Predovšetkým však zaznamenalo vďaka investíciám majiteľov prudký rozvoj. Moderná štvorsedačková lanovka, ale aj osem vlekov, robí z neho ideálne miesto nielen na dovolenku ale lyžiarske preteky. Keďže jedným z našich cieľov je aj sprostredkovať rodinám spoznávanie nových lokalít, rozhodli sme sa tentokrát presunúť finále Family Cup-u na Oravu. Samozrejme, je to predovšetkým vďaka ochote tamojších prevádzkovateľov na čele s riaditeľom strediska Vladimírom Kovalčíkom podieľať sa spoluorganizácii takéhoto masového amatérskeho podujatia.“ 

Tak ako vlani aj tohto roku bude mať však zimná časť Family Cup-u aj regionálne kolá. Preteky v obrovskom slalome plánujú usporiadať strediská vo viacerých regiónoch Slovenska – od Pezinskej Baby v Malých Karpatoch, cez Rematu na pomedzí Kremnických Vrchov a Vtáčnika, Žiarce v Demänovskeh doline v Nízkych Tatrách až po Lopušnú dolinu vo Vysokých Tatrách. Ich cieľom je zapojiť do pretekania aj rodiny, ktorým je to na finálové preteky Oravu ďaleko, alebo sa s Family Cup ešte len zoznamujú.

Vlaňajších deviatich pretekov Family Cup v piatich disciplínach – obrovskom slalome, plávaní, na kolieskových korčuliach, v tenisových štvorhrách a na horských bicykloch sa zúčastnilo takmer tisíc pretekárov, čo predstavuje takmer tri stovky rodín. Najmladší účastník Jakub Hachlinec z Púchova, ktorý súťažil v tíme spolu s otcom a dedom v plávaní, mal len niečo vyše roka. Najstarší Jozef Dámer z Prievidze pretekal na lyžiach a má 74 rokov. Športovou rodinou SR roka 2008 za najlepšie celoročné výsledky sa stali rodičia a dcéry Veteškovci z Púchova. 

Aj tohto roku bude Family Cup pokračovať pretekmi v ďalších disciplínach. Už teraz je istý napríklad termín pretekov v plávaní, ktoré budú v poslednú júnovú sobotu v Thermal Parku v Bešeňovej a blízkosti areálu budú na druhý deň aj preteky na kolieskových korčuliach.

Prvé prihlášky na preteky na Kubínskej Holi naznačujú, že o Family Cup bude veľký záujem aj tohto roku. Noví záujemcovia nájdu pravidlá, prihlášky a ďalšie podrobnosti na www.familycup.sk . Pre najlepších jednotlivcov sú pripravené medaily a diplomy. Hlavnou cenou bude Rodinný pohár pre trojčlenné rodinné družstvo. Zároveň všetky rodiny, ktoré dokončia preteky, budú odmenené za svoje úsilie vecnými cenami v hodnote približne 2 300 Eur žrebovanými v tombole. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár