Svetové uznanie rodičom s detskými kočíkmi

ÚMC / Tlačová správa 1
Guinness foto

Slovenskí rodičia s detskými kočíkmi budú opäť zapísaní medzi držiteľov Guinnessovho svetového rekordu. Únia materských centier vyhlásila už po tretí raz pokus o prekonanie Guinnessovho svetového rekordu v počte ľudí, tlačiacich súčasne detské kočíky na vzdialenosť jednej míle (1609 metrov). Pod heslom „Pohni kočíkom, pohneš svetom!“ sa nový zápis do Guinnessovej knihy svetových rekordov uskutoční v predvečer Dňa matiek – teda 13. mája 2006 o 16.00 hod. v Bratislave, Banskej Bystrici a Humennom. Presne v tom istom čase sa pokus uskutoční aj na ďalších 20 miestach v siedmich krajinách Európy – v Nemecku, Holandsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Taliansku, Česku a v Bosne.

Cieľom tohto podujatia je upriamiť pozornosť na potreby rodín s deťmi a pomôcť odstraňovať skutočné i pomyselné bariéry, ktoré mamy s kočíkmi musia v spoločnosti prekonávať.

Minuloročný svetový rekord – 298 kočíkov na jednej trase by chceli organizátori opäť zlomiť.

Spoluorganizátormi podujatia na Slovensku sú tentoraz mestá Bratislava, Banská Bystrica a Humenné a záštitu nad nimi prevzali námestníčka primátora Bratislavy Ing. Tatiana Mikušová, primátor Humenného MUDr. Vladimír Kostilník, viceprimátor Banskej Bystrice Ing. Márius Mika a starosta Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Ing. Peter Čiernik.

„Som mamou piatich detí a z obdobia keď boli malé si dobre pamätám, ako veľmi mi chýbalo niečo podobné dnešným materským centrám. Aktivity mamičiek a vôbec rodičov s deťmi chceme v našom meste podporovať, a tak sme sa rozhodli prevziať záštitu aj nad týmto podujatím, ktoré spája rodičov s detskými kočíkmi nielen v našom meste, ale aj v ďalších krajinách Európy“, objasňuje Tatiana Mikušová, námestníčka primátora Bratislavy dôvody účasti mesta na podujatí Únie materských centier.

Trasa Guinnessovej kočíkovej míle povedie najatraktívnejšími zónami usporiadajúcich miest. V Bratislave to bude srdce Starého mesta – pešia zóna, so štartom i cieľom na Hlavnom námestí, v Banskej Bystrici Park pod pamätníkom SNP a v Humennom rovnako najpríťažlivejšia pešia zóna centra mesta pri Mestskom kultúrnom stredisku.

Samotný Guinnessov rekord budú kočíky prekonávať v čase medzi 16.00 a 17.00 hod., pričom registrácia účastníkov a sprievodný program začne už o 15.00 hod. V sprievodných programoch vystúpia Iveta Malachovská, Petra Bernasovská s Ľudovítom „Mrawcom“ Jakubove, muzikálová hviezda Ján Slezák, obľúbení detskí pesničkári Mária Podhradská a Richard Čanaky, detskí divadelníci Ela a Hop, hudobná dvojica Páni bratia, finalistka súťaže Superstar Petra Humeňanská, baletky z Detského baletného štúdia Magdalény Thierovej, tanečnice zo skupiny H&T s titulom Majsteriek Európy v hip-hope, sólisti SĽUKu, divadielko Elá Hop, divadielko Maškrtka, tanečné súbory Gerulata, Trávniček a Latiniko, klauni z Bieleho divadla a mnoho ďalších.

Súčasťou sprievodného programu bude aj oceňovanie Zariadení, priateľských deťom a rodinám.

Pre deti i dospelých sú pripravené aj ďalšie aktivity, ktorými sa predstavia materské centrá z celého Slovenska. Účastníci rekordu, ale aj ostatní návštevníci budú mať možnosť tvoriť, maľovať, strihať, športovať, súťažiť. Na celý čas podujatia bude pripravená zábava pre všetkých – pre sprievodcov detských kočíkov aj pre ostatných divákov.

Na účastníkov rekordu po absolvovaní rekordnej míle čaká občerstvovací balíček s dojčenskou vodou, mliečnymi pochúťkami, kozmetickými výrobkami a fotografia z prekonávania rekordu. Informácie o podujatí sú dostupné aj na internetovej stránke www.materskecentra.sk.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov o nový zápis do Guinnessovej knihy rekordov!

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár