Čo s kultúrnymi poukazmi

Mgr. Martina Koyšová 6
ikulturne poukazy

Aj Vám prinieslo dieťa zo školy nedávno „aršík“ kultúrnych poukazov bez návodu na použitie?

Aby ste sa nemuseli komplikovane preklikávať ku zdrojom informácii, o tom kde a ako využiť poukazy, ponúkam niekoľko rád:

 

1. Pokiaľ sa škola, ktorú navštevuje vaše dieťa, zapojila do programu Kultúrne poukazy, máte doma jeden obojstranne potlačený list v celkovej hodnote 6 € (180,756 Sk), z ktorého si vystrihnite podľa predtlačených čiar 6 kultúrnych poukazov.

2. Na každom z nich je vytlačené meno vášho dieťaťa s adresou školy, ktorú navštevuje. Hodnota jedného poukazu je 1,-euro

3. Poukazy na rok 2009 môžete použiť na uhradenie vstupného pri návšteve kultúrneho podujatia sami, alebo ich môžu použiť žiaci pri spoločnej akcii organizovanej školou do 15.11.2009.

4. Poukazy je možné použiť pri návšteve divadiel, múzeí, galérií, kultúrnych domov a iných kultúrnych ustanovizní v správe obcí, miest, VUC a v štátnych aj neštátnych kultúrnych inštitúciách. Jedinou dôležitou podmienkou je, aby inštitúcia, kde chcete poukaz použiť, bola zapojená do tohto programu.

5. Preto je dobré si overiť na adrese https://www.kulturnepoukazy.sk/hladaj_ki.php, či vstupné na vami vybrané miesto môžete naozaj uhradiť poukazom.

6. Na uhradenie vstupného na jedno podujatie môžete použiť aj niekoľko poukazov, ale len pokiaľ ide o vstupné pre to dieťa, na ktoré bol poukaz vystavený. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo je návšteva kina. Na vstupné do kina môžete použiť len jeden zo šiestich poukazov, ktoré máte. Je od ostatných farebne odlíšený a je na ňom napísané, že sa môže použiť aj pri návšteve kina.

7. Pokiaľ vám ešte stále chýbajú niektoré informácie týkajúce sa kultúrnych poukazov, nájdete ich určite na adrese https://www.kulturnepoukazy.sk/index.html.

Prajem vám veľa krásnych a kultúrnych zážitkov spolu s vašimi deťmi.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Nahodou, ja som si rada tento clanok precitala. Nam naposledy na rodicku hovorili, ze nejake taketo poukazy dostaneme, ale este nam ich nedali, takze o nich aspon nieco vieme…. A akoze skryta reklama? To z akeho dovodu by mala byt ? Ved to neni komercny produkt, ktory si mozes niekde kupit…

  2. Nechápem, o čo ide v tomto článku. Ak je to nejaká skrytá reklama alebo ide o pripomenutie, tak to malo byť tak sformulované. Veď poukazy vôbec nie sú bez návodu na použitie. Všetko je jasne napísané vzadu, aj o 1 špeciálnom poukaze do kina, je tam aj uvedená webová stránka, kde si môžeme overiť inštitúcie zapojené do programu.

  3. diky za clanok.No po precitani zoznamu,kde mozme pouzit poukyzy som zostala trochu zarazena..byvame v Trnave,kde sa nedaju poukyzy vobec pouzit-na to ze je Trnava krajske mesto je to hanba!!!

Pridaj komentár