ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Staráme saStarostlivosť o babetko

Neviete, prečo vaše bábätko plače? Nevadí – zaobstarajte si tlmočníka ...

 Agáta Zemanová   13.01.2019   0

Na Taiwane vyvinuli mobilnú aplikáciu, ktorá vám „pretlmočí“, prečo vaše dieťatko plače. Stačí slabých 10 sekúnd a bude vám to jasné. Úspešnosť je vraj 93%.

Shutterstock

 

Rodič je úplný neschopák?

Pozerala som na dvojicu usmievavých aziatov, ktorí s láskou kŕmili svoje dieťa povité v perinke z fľaše a radostne sa tešili, že odteraz až na veky vekom budú svojmu potomkovi rozumieť. Na 93% ...

Pozerala som a rozmýšľala, kam sme sa to dopracovali ...

Mobilná aplikácia, či mobilná „pestúnka“ rozhodnú za nás, čo to naše nemluvňa potrebuje – či je hladné, smädné, či potrebuje prebaliť alebo uspať, prípadne, či sa nudí ...

A keď to zistíte, môžete mu rovno z tohto geretu prehrať uspávanku, či tlkot matkinho srdca, prípadne obrazovečka na vás blikne niekoľko možných riešení daného problému.

Plač dieťaťa je stresujúci

Na tento fakt upozorňujú producenti aplikácie všetkých rodičov ... veď zistiť, čo vaše dieťatko potrebuje a ako ho upokojiť, to je predsa veľmi náročné a extrémne stresujúce.

Výrobcovia zárveň zdôrazňujú, že cena za appku je taká – „za babku“, len 9,99 USD. A to už za ten pokoj stojí, no nie? No ÁNO!

Áno, deti plačú, čím menšie, tým to môže byť náročnejšie. Ale stačí trocha jemnocitu a snahy a novopečení rodičia veľmi rýchlo prídu na to, AKO NA TO. Ako dieťatko prebaliť, aby sa im po predošlom nakŕmení nepogrckalo. Ako ho utíšiť pevným zavinutím. Ako a kedy potrebuje nakojiť nakŕmiť.

 

Neznevažujme rodičov a neoberajme o ich prirodzené schopnosti „pochopiť“ a upokojiť svoje dieťa takýmito hovadinami a ich prezentovaním v médiách.

Podporujme radšej kompetencie rodičov a ich dôveru v seba samých, že oni sú tí najlepší pre svoje bábätko.

Aj keď im možno to utišovanie bude spočiatku trvať dlhšie. Ale budú to oni, ktorí to zvládnu a nie nejaká hlúpa technika! 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised