Staráme saStarostlivosť o babetko

Zmyslami k zdravému vývinu dieťatka

 pr   06.06.2016   0

Advertisement

Vedeli ste, že môžete výrazne ovplyvniť vývin svojho dieťatka už od prvého dňa jeho života? Nemusíte čakať až kým podrastie, aby ste v ňom mohli začať podnecovať zvedavosť a nechať ho spoznávať svet všetkými zmyslami.

 

Dieťatko má už pri narodení veľmi dobre vyvinutý hmat, čuch, zrak a sluch. Výskum, ktorý sa uskutočnil s podporou značky JOHNSON’S®, potvrdil, že súbežná aktivácia viacerých zmyslov má veľmi pozitívny vplyv na vývin mozgu dieťatka.

V prvých troch rokoch života dieťatka sa vyvíja 85 % mozgu1 a súbežná aktivácia viacerých zmyslov môže tento proces pozitívne ovplyvniť. Značka JOHNSON‘S® chce presvedčiť rodičov o tejto dôležitej myšlienke – starostlivosť o dieťatko so zapojením všetkých zmyslov vplýva nielen na pokožku dieťatka. Môže mu poskytnúť oveľa viac.

 

Prínosy stimulácie viacerých zmyslov sú hlavným bodom novej iniciatívy značky JOHNSON´S®, v rámci kampane na podporu multisenzorického vývinu detičiek pod názvom So much more TM.

Jej cieľom je vzdelávať rodičov, ako pomocou veľmi jednoduchých giest a pozornej starostlivosti môžu formovať budúcnosť svojho dieťatka. 

 

Od rutiny k rodinným rituálom2,3

Kúpanie, kŕmenie, maznanie alebo masírovanie po kúpeli ponúka výborné príležitosti na stimuláciu viacerých zmyslov.

Výskumy ukázali, že častým rozprávaním na dieťatko sa vytvára pamäť, ktorá podporuje rozvoj reči. To je úžasná správa, ak sa už neviete dočkať prvých slov svojho dieťatka. Rozprávajte na neho, pretože slovná zásoba, ktorú bude používať už o niekoľko mesiacov, sa vytvára práve teraz.

Očný kontakt uľahčuje rannú komunikáciu a dieťatko vďaka nemu bude ľahšie reagovať už v blízkej budúcnosti.

Častý dotyk pomáha zmierniť úzkosť dieťatka aj rodičov. Zároveň má pozitívny vplyv na hmotnosť dieťatka a zlepšuje mu náladu.

Vôňa spojená s ošetrovaním pokožky priamo súvisí s emocionálnou pamäťou.

 

Vďaka stimulácii zmyslov sa posilňuje vzťah s dieťatkom, ktoré získava pevnejší pocit istoty. Rodičom odporúčame starostlivý prístup k takýmto ošetrujúcim rituálom. Skúste sa zamerať na bežné činnosti, ktoré vášmu dieťatku môžu skutočne priniesť veľa výhod. Z obyčajných činností sa tak stanú rodinné rituály.

Viac, ako len kúpeľ

Z kúpeľa sa môže stať zmyslovo najpodnetnejší zážitok, s ktorým sa dieťatko počas dňa stretne. Preto je najlepšie premeniť bežný kúpeľ na výnimočný rodinný rituál zahŕňajúci umytie telíčka a vláskov, ošetrenie pokožky, masáž a hydratáciu pokožky dieťatka. Špliechanie sa vo vode, lesklé a praskajúce bubliny, jemná vôňa peny, mamičkin pokojný hlas, jej usmievavé oči a teplé ruky – to všetko vyostruje zmysly dieťatka. Mozog dieťatka nasáva nové zážitky ako huba. U starších detičiek milujúcich hry s vodou je možné precvičovať koordináciu očí a rúk pomocou hry s penou.

 

Detská vanička je v očiach dieťatka úžasné ihrisko, v ktorom sa učí a hrá zároveň. Pre rodičov je to zase čas na oddych po náročnom dni, kedy vďaka večernej starostlivosti majú výbornú príležitosť rozvíjať osobité puto, ktoré ich s dieťatkom spája.

Pre pokožku a zmysly

Ak chcete zabezpečiť dokonalú starostlivosť o pokožku dieťatka a veľa podnetov rozvíjajúcich zmysly dieťatka pri kúpeli, využite overenú detskú kozmetiku. Pri umývaní bude ideálny JOHNSON´S® detský kúpeľ pre celé telo a vlásky so zložením No More Tears®, pretože neštípe v očiach a očká pri ňom neslzia. Neoddeliteľnou súčasťou kúpacieho rituálu je masáž, ktorú odporúčame všetkým rodičom. 

 

Masírovanie je omnoho jednoduchšie a príjemnejšie, ak použijete jemný detský olej JOHNSON’S®, ktorý zvláčni ruky a dieťatku prinesie pekné, nežné vnemy. Olej navyše poteší jeho noštek príjemnou vôňou.

Vedeli ste, že olej je výborným zmäkčujúcim prostriedkom, ktorý vyživuje pokožku, zvláčňuje ju a nepriamo hydratuje, keďže bráni odparovaniu vody?

Jemný detský olej JOHNSON’S® sa skladá z troch zložiek, z toho 99 % tvorí parafín farmaceutickej kvality. Večerná masáž olejom je hydratačným ošetrením a zároveň aj relaxačným rituálom, ktorý pripraví dieťatko na dlhý a pokojný spánok.

Viac na: www.johnsonsbaby.sk

 

 

1. Bruner, Charles, et al. „Early Learning Left Out: An Examination of Public Investments in Education and Development by Child Age.” Voices for America’s Children (2004). 2. Clemo HR, Keniston LP, Merideith MA. Structural basis of multisensory processing: Convergence. In: Murray MM, Wallace MT, editors. The Neural Basis of MultisensoryProcesses. 2012; 1-8. 3. Eliot L. What’s Going On in There? How the Brain and Mind Develop in the First Five Years of Life. New York, NY: Bantam Books; 1999.

sponzorovaný článok

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP

Mikulášska súťaž o balíčky:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised