Moja mama so mnou tancuje. Aj tá tvoja?

bábätko Kajka 0

Teda, som si istá, že väčšinu mamičiek dokážeme prinútiť okolo nás tancovať tak či tak – ale tu ide o niečo zábavnejšie, pretože sme v spoločnosti ďalších bábätiek a môžeme si každý týždeň pokecať, porovnať, kto ako narástol a komu mama zase kúpila nové šaty (najväčšia parádnica z nás je asi Ema) a kto má väčšie faldíky… (Alma ma najväčšie faldíky na stehienkach, ja zase inde:-)  

 

Najmladší členovia našej skupinky majú asi 2 mesiace a najstarší člen Lili je teraz 8-mesačná. Ale nijak sa nad nás nevyvyšuje a nevadí jej, že my ostatní ešte nevieme ani sedieť. Inak, sedieť vie už aj Lucianko a začína aj liezť – také čosi v jeho veku!  

Takže my, čo nevieme sedieť, sme dosť odkázané na to, čo s nami naše mamy budú stvárať. Keď nebudú dosť zábavné, tak budeme revať – na tom sme sa všetci zhodli, ale vymyslel to Viki. No ale na tomto tancovaní nás mamy najprv jemne masírujú takými zábavnými loptičkami. Nechcem sklamať moju mamu, ale tá masáž ma baví o niečo menej než to, keď môžem loptičku chytať a hlavne ma baví, keď ju môžem jesť a žužlať (toto mi mama nie vždy dovolí). 

K tomuto nám vždy hrá príjemná pomalá hudba, na ktorú by sa dalo aj zaspať – ale to by sme si neužili tanec! No a potom zrazu všetky mamy vstanú a nás tiež pozbierajú a buď si nás dajú do bejbišatiek alebo nás len tak držia v náručí. Konečne všetko a všetkých vidím! Dokonca, keď robíme „barany buc“, si môžem niektorých aj obchytkať alebo im jemne plácnuť po tváričke. A zrazu hrá rýchla hudba, ktorú si ešte pamätám z bruška a mamy s nami kadejako hýbu a chodia a všeličo nám ukazujú a točia sa…  

Toto nás všetkých baví, je to super, ale také namáhavé..! Tuším už zaspávam a ako tak vidím ostatné bábätká, aj tie už toho majú nadnes dosť. Chcem ešte od mamy mliečko (Ondrejko už papá tretíkrát) a teraz nech si teda mama pokecá s ostatnými mamami. Zase bude do mojej výchovy pridávať všelijaké novinky, čo sa dozvedela od iných mám!

Aha, niekto plače – asi niekoho obliekajú – brrrrrrrr! „

 

Nové kurzy začínajú

 v tanečnom štúdiu ŠancaTanca od 19.1.2009. Pridáš sa?

Viac informácií na  www.sancatanca.sk  

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár