Nasadla som na vlak, ktorý uháňal vpred, míňajúc jednu zastávku k druhej, ale ja mysľou stále nazad, vracala som sa k jeho teplému objatiu, mokrej puse na líci. Moje dieťa v novej škôlke.
Nádejam sa, že mu tam bude dobre, že s ním nebudú šiť všetci čerti, že na neho dohliadne jeho anjel strážny. Veď ako každá mama, ktorá si za deň ešte stokrát spomenie na dieťa, ktoré nie je pri nej.
No spomeň čerta.. a čítam si vo vlaku o mamičke, ktorej štvorročnú dcéru v škôlke spolužiak tak udrel, že jej v nemocnici museli zašívať tvár.
iStock Môže sa stať hocikomu, to by ešte nebola tá najväčšia tragédia. Mamu Merritt Smith z Ohia však naštartoval prístup zamestnanca nemocnice, ktorý na príjme dievčatku povedal: „Stavím sa, že sa mu páčiš.“
„Som si istá, že ste nepremýšľali o tom, čo ste vlastne povedali,“ napísala mu otvorený odkaz na sociálnej sieti. „Len čo som to počula, vedela som, že toto je ten moment, kde to všetko začína.
To posolstvo, že násilie môže byť myslené ako flirt, ovplyvňuje, ako vnímame to, čo je akceptovateľné správanie. Moja štvorročná dcéra vie, že to nie je spôsob, ktorým preukazujeme, že sa nám niekto páči. Že to nie je dobrý výber.
V tej chvíli bola zranená, na neznámom mieste, mala strach, že dostane injekciu alebo ju budú šiť a vy ste boli tá osoba, ktorá nám mala pomôcť. Vaše slová útechy v preklade hovorili to, že ak ťa niekto ľúbi, môže ťa zraniť.
Nie. Nesúhlasím s takýmto odkazom. Nedopustím, aby bolo hlasnejší ako ten, ktorí hovorí, „nie, toto nie je spôsob, akým druhým preukazujeme svoju lásku.“
Či ste si toho vedomý, či nie, za tým nemocničným pultom ste v pozícii osoby, ktorá má vplyv. Mysleli ste si, že takto uľahčujete situáciu.
Nastal ale čas, aby sme zobrali zodpovednosť za posolstvá, ktoré ako spoločnosť odkazujeme svojimi deťom. Nehovorte môjmu štvorročnému dieťaťu, ktoré treba šiť, lebo ju udrel spolužiak zo škôlky, „Stavím sa, že sa mu páčiš.“ NIE.
“I bet he likes you.”Dear man at the registration desk at Children’s hospital, l’m positive that you didn’t think that…
Merritt Smith neskôr pod svoj post napísala, že nebolo jej zámerom žalovať nemocnicu, ani žiadať o prepustenie tohto zamestnanca, lebo vie, že „to nemyslel zle.“ Nemocnica sa jej ospravedlnila, priznali, že neuvažovali o situácii týmto spôsobom, ale že sa nad tým určite treba zamyslieť.
Malý steh na škôlkarskom líci, vraj z lásky. Facky, bitky, kopance… Nie, takto sa nesprávame, ak niekoho milujeme.
V tomto experimente zoznámili talianskych chlapcov vo veku 7 – 11 rokov s dievčaťom a požiadali ich, aby urobili niekoľko vecí. Najprv mali povedať, čo sa im na dievčati páči, potom ju mali pohladkať, potom urobiť grimasu a na koniec im povedali, aby dievča udreli.
Pozrite si ich reakcie, ktoré sú odpoveďou na to, ako preukazujeme lásku druhým.
VIDEO
Loading...
Mohol by si na nieco taketo spomenut kazdy jeden chlap, co zdvihol ruku na zenu…