VychovávameTvorivo s deťmi

6 inšpirácií na vianočné pohľadnice s deťmi

 kika/redakcia   05.12.2020   0

Stretla som dnes na pošte susedku, posielala dva balíky. Jeden putoval do Kalifornie, druhý do Austrálie. Pýtam sa jej: "A myslíte, že stihnú ešte prísť do Vianoc?" Mávla rukou: "Stihnú, nestihnú, nevadí. Viem, že sa to dá urobiť inak a bolo by to hneď. Ale keď mne sa tie mejly, ani esemesky k Vianociam vôbec nepáčia..."

Veru, veru. Voňavé balíčky, biele obálky, listy so svojimi tajomstvami. Pozná ich ešte niekto? Z lásky k nostalgie, azda to k vianociam aj patrí, som sa rozhodla, že zopár vianočných pohľadníc si s deťmi doma vyrobíme aj my. Z kúskov farebného papiera hádam niečo vymyslíme. Inšpirácií by bolo hneď niekoľko.

Prstové farby a snehuliaci

quotes.lol-rofl.com

 

Prstové farby alebo hoci aj len obyčajné temperky, čo je doma, to sa počíta. Hlavne, že nebudem musieť deti 2x prehovárať, aby si natreli farbou ruky na bielo a odovzdali svoje biometrické údaje v podobe odtlačkov celých rúk na farebný papier. Bude to rýchle a bezbolestné, ak si nenatrú aj tváre:)

Pečiatkové zo zemiakov

cdn.mollymoo.ie

 

Super jednoduché. Žiadne zložité vyrezávačky pečiatok zo zemiakov, iba jeden rez cez stred zemiaka, natrieť farbou a pricapnúť na farebný papier. Zbytok dokresliť.

Alebo aj takto, o niečo zložitejší model (ale ešte stále v režime "toto zvládam"):

cdn.mollymoo.ie

 

Využijeme krumple, ktoré si našli deti v adventnom kalendári, prípadne v čižme ako pozdrav od Mikuláša. A aby bola zábava, môžeme nechať farbu od pečiatky zaschnúť tak, že ju spolu ofénujeme.

2D stromček

 

2D stromček (alebo 3D?). Na tento efekt budeme potrebovať vedieť poskladať papier ako harmoniku. Ako na to, od prvého vystrihnutého trojuholníka nájdete tu - postup.

Vyskladané stromčeky

beadandcord.com

 

Lepíme, čo doma máme, do tvaru vianočného stromčeka. Dá sa takto poskladať stromček z papiera, zo servítok, z kúskov látky, z korálok, stužiek, nití či z kúskov bavlniek ako na tomto obrázku:

christmasxmas2014.com

 

Existuje ešte lenivejší level:

Stromček zo vzorkovníkov

www.etsy.com

 

Na to však treba mať doma nejaké vzorkovníky farieb. Čo ma ale máta viac, komu odtrhnem z nohavíc gombík, keď chcem mať takéto krásne pohľadnice -

Gombíkové

marthastewart.com

 

Tak. Idejky, ako by to mohlo vyzerať, by tu boli. Do ktorých sa pustiť? Ktoré sa páčia vám?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 15 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised