Tvoríme s deťmi: Valentínske srdiečka

Edita Kunáková 3

 

Na výrobu valentínskych srdiečok potrebujeme:

 • červený alebo ružový výkres formátu A4,

 • nožnice,

 • z kartónu vyrobenú šablónu srdiečka,

 • ceruzu,

 • pero so zlatou tuhou,

 • drobné cukríky,

 • kancelársky spínací strojček.

   

 •  

  Postup:

  Šablónu v tvare srdiečka si vyrobíme z tvrdšieho kartónu (napríklad zo škatule od topánok). Vystrihnuté srdiečka obkreslíme ceruzou na výkres. Šablónu kladieme úsporne, aby sme mali čo najmenej odpadu. (Malo by vyjsť 10 srdiečok z jednej A4)

   

  Srdiečka opatrne vystrihneme po línii ceruzy. Staršie detičky môžu aj samé, mladším pomôžeme.

   

   

  Perom so zlatou lesklou tuhou na pravej strane srdiečka napíšeme VALENTÍN a plochu na mnohých miestach ľubovoľne pokreslíme srdiečkami. Hore v strede môžeme nechať voľné miesto, lebo práve tam pripneme cukríky.

   

   

  Zoberieme 2 cukríky a spínacím strojčekom ich obaly k srdiečku pripneme na ľubovoľnom mieste – hore alebo v strede.

  (Namiesto cukríkov môžeme prilepiť napr. malé čokoládky, ale aj sponky, balóniky vložené v malom vrecúšku a pod. – pozn. red.)

   

   

  Takto vyzerajú hotové valentínske srdiečka ako drobné pozornosti pre kamarátov, starých rodičov alebo kohokoľvek, koho chcú deti potešiť na Valentína. S iným nápisom môžu vzniknúť variácie k Dňu detí, k narodeninám, meninám…

   

  Edita, veľmi pekne ďakujeme za tip. Ako odmenu posielame drevený rámik z dielne www.babetko.sk – www.rodinka.sk.

  Milé mamičky, pošlite nám návod na tvorivé činnosti s deťmi na dagmar@babetko.sk, radi ich uverejníme ako inšpiráciu pre ostatné maminy a pošleme vám ako odmenu drevený rámik na fotografie.

  1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
  Loading...

  Komentáre k článku

  1. naša pani učitalka z anglickeho jazyka nam hovorila že budeme vyrabat valentinske srdiečka my sme na to povedali že môžme tak sme urobili valentinske srdiečka a boli to super potom sme rozdavali po škole valentinske srdiečka a bola to super zabavačka.

  2. Som rada, ze prvacence zvladli vyrobu srdiecok! Aspon bola v druzine zabava, dufam… No a zelena farba lasky je super:-) S Klokankami urcite. Pozdravujem ,,velkych,, skolakov a s prichodom jari ich hadam uz o chvilu potesim dalsim napadom, ako sa v druzine nenudit a skraslit si triedu – hoci i do zeleno-kuriatkova.

  3. Suplovala som v družine popoludní a robili sme srdiečka. Urobili sme ich zelené, lebo v najbližšom obchode mali jediné cukríky zabalené v celofáne Klokanky a tie sú zelené. Aj tak sa páčili. Prváci to zvládli super.

  Pridaj komentár