V lete obyčajne plníme mrazničky ovocím, ktoré sa nám nechce zavárať. Len toho roku to asi nevydá. Mrazničku mám celú natrieskanú. Normálne veci sa dnu nezmestia. Sú v nej totiž samé „hovadiny“na hranie.
Robíme ľadové kocky z ovocia, ľadové obrázky z kvetov, ale keby len to.. my sme zmrazili ešte aj figúrky z kinderiek…

Vysloboď hračky z ľadového kráľovstva
Dajte do plastovej nádobky malé hračky, nalejte na ne vodu a dajte do mrazničky. Keď budú v ľadovom zajatí, deti ich musia vyslobodiť. Napríklad hračkárskym kladivkom.
Zmrazené hračky dajte do väčšej misky alebo vaničky, môžu ľad polievať vodou, aby sa k nim dostali rýchlejšie.
Je to len jedna zábavná aktivita s ľadom pre deti, ktorú dala do pozornosti stránka Tutorialous.com, viac ich nájdete v tomto videu. Okrem zmrazených hračiek je tam super návod aj na ľadové maľovanie.
autor videa: WhatsUpMoms
Hra: urob si svoj ľadový obrázok
V ľadových kockách úžasne vyzerajú kvety aj lístky. A chce to iba trochu vody a šup do mrazničky.

Hra na ľadovú ochutnávku
Okrem neživých predmetov, ktoré za normálnych okolností do mrazničky nedávame, vám určite napadne, prečo si nezmraziť niečo, čo potom môžete aj zjesť, že?
Krásne vyzerá v ľade to obyčajné ovocie, však? My sme si robili ľadové ovocné rybičky (s hroznom, pomarančom, nektarínkou, zaliate vodou s medom a citrónom), vy môžete vyskúšať vlastnú verziu ľadového ovocia.

Tak, o pitný režim by sme mali postarané, ale pre istotu, prečítajte si tiež týchto 5 receptov na domácu zmrzlinu. 🙂



Diktáty pre štvrtákov - opakovanie učiva zo 4. ročníka ZŠ
Diktáty pre 2. stupeň ZŠ
Diktáty pre piatakov: podstatné mená
Diktáty pre druhákov
Diktáty pre tretiakov
Riaditeľské voľno v škole 8. mája?
Hľadáme 10 testeriek: alverde combo pack pre mamu a bejby
Výhercovia súťaží 2026
UKONČENÁ: Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt.
UKONČENÁ: Súťažte o 5x Vileda H₂prO - mop s revolučným systémom
UKONČENÁ: Súťažte o 3 balíčky od Aniball pre ľahší pôrod
UKONČENÁ "Miesto v meste" pozýva rodičov a deti spomaliť a začať vnímať svoje miesto vo svete. Súťažte o knižnú novinku.
ja som mrazila cernice , kazde do jednej kocky, tiez sa hram s detmi, super je to
kika, dobry tip! aka super akcia sa u nas z toho stala – mrazime kvety, listky, kamienky a ked pri roztapani sa po uvodnom pokochani sa ladovym obrazkom decka cicru v roztapajucom sa lade, obkladaju sa nim, v tomto teple uzasne!
Ja si asi zamrazim nieco tiez a tvariac sa, ze sa hram s detmi si poobkladam tvar – tusim proti vraskam ? :-)))
jéj, teším
Len skoda, ze si dodatocne vyhodila tie tvoje neprofi vytvory. Prave tie ma navnadili, ze nieco take zvladneme aj my 🙂
ma prekvapila táto spätná väzba, po pravde som si myslela, že to chytí viac ľudí, problém som hľadala práve v tých mojich nepekných obrázkoch…