VýživaRecepty

Ako mamičky varili

 Silvia Bodláková   03.03.2006   0

Mamina krmi deculo

Koncom februára sme Materskom centre Macko varili. Najprv sme si prichystali mlieko na domáci jogurt, pokračovali sme prípravou misiek, v ktorých sme robili neskôr pudingové tortičky. Deti sa hrali, mamičky počúvali alebo rozprávali svoje skúsenosti s jedením svojich ratolestí, či skúsenosti so stravou pre malé deti v našich obchodoch.

Do prevareného mlieka sme vmiešali 150g bieleho plnotučného jogurtu. Rozdelili sme masu na dve časti. Prvú sme preliali do sklenenej nádoby a nechali na 5 hodín pri radiátore. Do druhej sme nakrájali broskyňu z kompótu a vsypali dva vanilkové cukre. Potom sme si vliali masu do sklenenej nádoby a nechali tiež na radiátore.

Do formy na bábovku sme vliali trochu oleja a zaliali studenou vodou. Vložili sme formu na polhodinu do chladničky. Zatiaľ sme si spravili puding podľa návodu, len jednu zmenu sme spravili, nie do pol litra, ale len do 4 dl mlieka. Hotový puding sme vliali do formy, pravdaže sme z nej vodu vyliali. Druhý puding sme spravili rovnako, ale sme do neho vmiešali kúsky broskyne, čo zvýšila z jogurtu a vliali do formy na predošlý. Tretí puding sme urobili podobne, ale sme do neho vmiešali polámané piškóty. Formu sme prikryli fóliou a nechali vychladnúť, neskôr sme ju nechali asi hodinu chladnúť v chladničke.

Na konci sme si spravili tombolu. Ceny v nej boli to, čo sme si sami urobili.

V apríli budeme robiť zapekanú zeleninu. Príďte a uvidíte...

www.mcmacko.szm.sk

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised