Bábätká, imunita a probiotiká

PR 0

Probiotiká sú neviditeľné priateľské mikroorganizmy, ktoré brušká bábätiek milujú. Podporujú ich imunitu, zvyšujú odolnosť voči chorobám, chránia sliznicu tráviaceho systému, podporujú aj ich trávenie. Prispievajú k tomu, že sa naše bábätká cítia jednoducho dobre. Prospievajú, chutí im jesť, sú spokojné a zdravé.

Materské mlieko je probiotickou potravinou so všetkými jej priaznivými zdravotnými účinkami. No je skvelé, že aj deti, ktoré nemôžu byť dojčené, majú možnosť probiotickej výživy. Zaradenie probiotík do stravy je so Sunarom skutočne jednoduché.

Sunar

Kde bábätko “príde” k probiotikám

Probiotiká sa do čriev bábätiek dostávajú prirodzene pri pôrode, ale tiež ako súčasť materského mlieka. Tieto prospešné baktérie rozvíjajú vyvážený črevný mikrobióm. Tým nielenže podporujú dobré trávenie, ale aj chránia organizmus pred škodlivými látkami a posilňujú imunitný systém.

Obsah probiotík v strave je preto mimoriadne dôležitý pre deti narodené cisárskym rezom, u ktorých je zloženie črevného mikrobiómu odlišné. Podobne je to aj u bábätiek, ktoré nemôžu byť dojčené a nezískavajú probiotiká prirodzenou cestou z materského mlieka. 

V súčasnosti je našťastie na trhu celý rad možností, ako probiotiká zaradiť deťom do stravy. Napríklad sú tu probiotiká pre najmenšie deti vo forme kvapiek alebo prášku. Pre staršie deti sú určené tabletky a potom je tu celý rad funkčných potravín, ktoré je možné deťom ponúkať podľa veku a vhodnosti – sú to predovšetkým jogurty a iné kyslomliečne či kvasené potraviny.

Nedojčím. Ako získa moje bábätko probiotiká?

Bábätká, ktoré nie sú dojčené, nie sú “odkázané” na probiotické kvapky. Sú tu dojčenské mlieka s obsahom probiotík, ale aj prebiotík, ktoré slúžia ako potrava prospešných baktérií a podporujú ich rast a aktivitu. 

Ak už nedojčíte, najjednoduchšie je siahnuť po mlieku, ktoré už rôzne druhy prospešných bakterií obsahuje, a to najmä z rodu Bifidobacterium a Lactobacillus. Jedným z mliek, ktoré tieto zložky ponúkajú, je nový rad dojčenských mliek Sunar Sensitive. Obsahuje živé bakterie Bifidobacterium longum, ktorých efekt sa testoval v klinických štúdiách a ktoré prispievajú k vytvoreniu vyváženého črevného mikrobiómu.

Sunar

Výhodou týchto baktérii je, že pri prechode tráviacim systémom dokážu prežiť v prostredí žalúdka aj v oblasti dvanástnika, takže sa v nezmenenej forme dostávajú až do tenkého a hrubého čreva, kde sú potrebné.

A tak vďaka obsahu Bifidobacterium longum BB536 v Sunar Sensitive už nie je u zdravého nedojčeného dieťaťa nutné pridávať ďalšie živé baktérie. Okrem prospešných baktérií a oligosacharidov obsahuje aj mliečny tuk, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny a minerálne látky kľúčové pre správny vývoj imunitného systému novorodenca, napr. vitamíny A, C a D alebo vápnik pre správny rast kostí.

Tieto produkty sú vhodnou voľbou pre maminky, ktoré chcú svojmu dieťaťu poskytnúť vyváženú výživu vedúcu k zdravému vývoju a spokojnému brušku.

Sunar Sensitive 2 je následná dojčenská mliečna výživa pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca, ktorá je určená pre citlivé bruško vášho dieťatka. Ide o unikátnu receptúru podľa vzoru materského mlieka s obsahom prebiotík (Oligosacharidy GOS) a bakterií Bifidobacterium longum.

Sunar Sensitive 3 je mliečna výživa pre deti od ukončeného 12. mesiaca, ktorá je určená pre citlivé bruško vášho dieťatka. Ide o unikátnu receptúru podľa vzoru materského mlieka s obsahom bakterií Bifidobacterium longum.

Dojčenie je pre novorodencov a dojčatá najlepší spôsob výživy. Sunar Sensitive 2 nie je určený ako náhrada materského mlieka behom prvých šiestich mesiacov života dieťaťa.  Dojčenská výživa by mala byť podávaná len na odporúčanie lekára. Spôsoby prípravy, dávkovanie a ďalšie informácie nájdete na www.sunar.sk . Informácie sa nevzťahujú na počiatočné dojčenské mlieko. *Podľa požiadaviek zákona podobne ako iná pokračovacia mliečna výživa.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár