VýživaVýživa detí

Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?

 Adriana Bachoríková   28.02.2021   0

Termín bio matka sa v posledných rokoch stal akousi "nálepkou" . Sú to tie, čo zbytočne „príliš“ riešia drobné písmenká na  zadných stranách obalov a nedajú na malý tanier len tak hocičo.

Je to skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí? 

 

Vyberáme si z veľkého množstva potravín, ktoré ale nie je spojené s kvalitou

Žijeme v dobe prebytku, keď máme v ponuke tovary, o ktorých naše mamy ani nesnívali. No rast kvantity nie je automaticky spojený s rastom kvality, a tak mnohé  výrobky určené na konzumáciu obsahujú umelé náhrady a zvýrazňovače chuti. Tie sú nezriedka návykové a bývajú pôvodcom najrozličnejších zdravotných problémov a alergií.

Niet divu, že si zorientované mamy dávajú obzvlášť záležať na tom, čo ponúknu svojim stravníkom na tanieri. Budovať zdravie je treba od útleho veku. Posilňujete tak imunitu dieťatka a podporujete ho v správnych stravovacích návykoch, ktoré si so sebou ponesie do života. Nehanbime sa preto byť bio matkou, robíte pre svoje dieťatko správnu vec.

Bio potraviny sú ...

Sú to produkty ekologického poľnohospodárstva. Ide o pestovanie, ktoré podlieha prísnej kontrole na prítomnosť chémie, postrekov, či umelých hnojív. Výrobný proces bio produktov je dôsledne monitorovaný, vylučuje umelé aditíva a výrobné postupy, ktoré by mohli negatívne pôsobiť na zdravie človeka. Získať certifikát pre označovanie produktov ako "BIO", nie je vôbec jednoduché. 

 

...aby naše telá neboli ako odpadový kôš

Prečo zvažovať výber potravín podľa kvality ?

Nuž, možno preto, aby naše telá neboli ako odpadkový kôš ... Pri produktoch, kde poznáme pôvod, či sú označené značkou BIO máme istotu, že:

  • pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva dopestované bez použitia umelých hnojív, genetických manipulácií a hormonálnych prípravkov,
  • neobsahujú chemické látky – konzervačné látky, farbivá, aromatiká,
  • pri ich pestovaní sa nepoužívajú chemické pesticídy či herbicídy
  • sú chutnejšie,
  • sú nutrične bohatšie,
  • obsahujú menej vody a viac aromatických látok v porovnaní s konvenčnými, Preto sú chutnejšie - majú výraznú, charakteristickú chuť,
  • biopotraviny obsahujú tiež viac vlákniny a bioaktívnych látok, čím znižujú riziko vzniku civilizačných ochorení.


 

TIP na BIO z obchodu :

Keď v stave pohotovosti hľadáme rýchlu dobrotu, čo zaženie hlad, nemusíte mať výčitky. Aj rýchle snacky môžu byť kvalitné.

Snacky a drobné občerstvenie však nemusia byť automaticky nezdravé. Ak chcete mať istotu, že svojmu dieťatku ponúkate plnohodnotné ovocie, či zeleninu v bio kvalite, vyskúšajte nový rad BIO kapsičiek Sunar. Sú ekologicky balené a sadnú akurát do ruky.  Sú tak praktickým spoločníkom na cesty, či výlety do prírody.

Bio ovocné kapsičky Sunar sú balené v ekologických obaloch  vyrobených zo 70% z cukrovej trstiny, ktoré majú nižšiu uhlíkovú stopu.

 

Môžete tak mať čisté svedomie, pretože deťom ponúkate pochúťku z kvalitného ovocia a zeleniny a zároveň svojou voľbou zodpovedne prispievate k ochrane životného prostredia. Veľkosťou je balenie tak akurát do malej rúčky a obsahom dostatočne zasýti prázdne bruško. Okrem obľúbených ovocných príchutí zaradil Sunar do svojich bio kapsičiek i mrkvu. BIO kapsičky sú vhodné pre detičky od 4. ukončeného mesiaca veku.

BIO chrumky bez zbytočností

Sunar BIO chrumky sú dobroty na chrumkanie bez zbytočností nielen pre najmenších členov domácnosti. Chrumky sú určené pre deti od ukončeného 12. mesiaca a sú vyrobené z BIO obilnín, strukovín a zeleniny. Neobsahujú lepok. Nenájdete v nich ani žiaden pridaný cukor** či soľ*, no obsahujú vitamín B1 ***, ktorý prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy.

*Soľ je v potravine obsiahnutá výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka
**Obsahuje cukor prirodzene sa vyskytujúci v surovinách
***Podľa zákona

Nová receptúra je stále založená na kvalitnej BIO zelenine. Vďaka  novej receptúre sú chrumky ešte nadýchanejšie, chrumkavejšie a chutnejšie. Hráškové struky obsahujú dokonca až 70% hrášku. Z balení hráškových strukov či mrkvových koliesok si vyberie naozaj každý. A pre nerozhodných ponúka značka Sunar balenie párty mix, v ktorom nájdu mamičky oba varianty.
Ideálna pochúťka, ktorá sa hodí do batôžka, na prechádzku, ale aj na domáce maškrtenie.

Spôsob použitia a ďalšie informácie nájdete na obaloch výrobkov alebo na www.sunar.sk . Uvedené produkty sú potravinami na osobitné výživové účely, ktoré majú byť súčasťou pestrej a vyváženej stravy.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Náš TIP