Zo životaRodičovské skúsenosti

Čo robíme, keď naše deti konečne zaspia

 Anna Veselá   17.03.2021   0

Čerství rodičia dostávajú veľa rád, ako by mali využiť čas, zatiaľ čo ich bábätká spia. Otec Clint Edwards, autor populárnych kníh o rodičovstve hovorí, že je to častokrát jediný čas, ktorý máme, aby sme sa spamätali a celkom sa nezbláznili.

Pritom niekedy je to iba pár minút, inokedy hodiny, a tak by sme nemali robiť niečo, čo nie je moc dôležité. Napríklad upratovať a podobne. Aj tak toho nie je až tak veľa, na čo sa zmôžeme...

Shutterstock

 

Čo robí väčšina rodičov, keď deti zaspia?

Sedia na gauči a užívajú si tých pár chvíľ, keď sa po nich nikto neštverá.

Deti sa na nás v kuse vešajú, skáču po nás, chcú sa nosiť, ideálne vtedy, keď máme pocit, že vybuchneme.

Keď deti spia, môžeme konečne v pokoji sedieť a zase sa cítiť ako človek, čo dôverne pozná každý, kto s deťmi trávi celý, celučký deň. Hoci by spali len 15 minút dokopy, aj tento nádych pomôže, aby bol zbytok dňa znesiteľný.

Pozerajú niečo, čo ich naozaj zaujíma

Niečo iné, ako Prasiatko Peppa alebo Ľadové kráľovstvo alebo detské pesničky na YouTube. Ak ste doma s deťmi, aj turecká telenovela môže byť útechou, že existuje niečo iné ako len deti a ich svet.

Čítajú knihy, ktoré nemajú ilustrácie a obsahujú aj zložené súvetia

Väčšina rodičov pozná naspamäť knižky svojich detí. Pozná detailne život všetkých ich obľúbených hrdinov. No priznajme si, že nám chýbajú knihy, ktoré majú naozajstný obsah, zložené vety a aspoň trocha kŕmia náš mozog.

Majú sex

Ako rodičia nemáme až tak veľa príležitostí, kedy si užívať sex, jedine poobede alebo večer, keď sú uložené v posteli alebo keď sú s niekým iným, napríklad s dedkom, babkou, au-pairkou. Každá možnosť má svoje malé muchy.

Problém pri prvej možnosti je ten, že poobede nespia až tak dlho a keď zaspia večer, to už ste zase vy pre istotu príliš unavení na čokoľvek. No ak si môžete vybrať medzi upratovaním alebo sexom, určite si zvoľte to druhé.

Spia

Ak ste poslednú noc s menšími pauzami prebdeli, človek ani nevie, koho zlomí pri poobednom spánku skôr, kto koho uloží, možno dieťa rodiča. Dať si šlofík po obede, keď sa vám nedá spať dobre v noci, je jedna z najlepších vecí v celom živote.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised