ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
štvrtok 19.10.2017 | meniny má Kristián  
Zo životaRodičovské skúsenosti

Keď deti umierajú...

 Nojaadka   26.03.2012   25

Rozmýšľam. Dumám. Chodím po dome ako bez duše a neviem, čo so sebou. Tak som si dnes akosi uvedomila, prečo som, aká som. Prečo sa neplahočím za vyšším platom, prečo mám hodnoty nastavené tak, ako mám, prečo bez mihnutia oka dokážem povedať v práci nie, hoci ostatní si môžu ťukať na čelo...

Čítam, počúvam, prežívam životné situácie. Svoje aj druhých. Známych aj úplne cudzích.

Asi o takomto čase pred rokom sedíme s Jankom v nemocnici v Podunajských Biskupiciach a ja sa trasiem strachom, čo bude. Sme v ordinácii na testoch kvôli podozreniu na cystickú fibrózu našej mesačnej Karolínky. Neviem, čo je to za ochorenie. Keď mi naša pediatrička oznámila, že nás na testy rovno objednala a videla som pohľad jej očí a cítila akúsi snahu ma nevystrašiť, zakázala som si liezť na internet, zisťovať informácie a stresovať sa ešte pred testom samotným a jeho výsledkami. Od objedania do termínu vyšetrenia ubehli dva týždne. Plné strachu a akejsi strnulosti. O strach sme sa delili len my dvaja s Jankom, zvyšok rodiny sme vynechali. Od testu k výsledkom bol ďalší týždeň. Dohromady tri. Doteraz najhoršie v mojom živote. Dúfam, že už horšie nebudú. Výsledky boli negatívne a ja som po prvýkrát nad našou usínajúcou dcérkou zaplakala. Úľavou a šťastím.

Krátko na to, pri zdieľaní spoločného šťastia v podobe našich detí a bábätiek na fóre septembroviek 2007, som zablúdila aj k októbrovkám – čo majú nové. Krvi by sa mi nedorezal, keď som našla správu od jednej z mamičiek, že dcérka, ktorú deväť mesiacov láskala vo svojom vnútri, na ktorú sa tešila najviac na svete, odišla krátko po pôrode hore a stala sa maličkým anjeličkom – pre vrodenú srdcovú vadu, ktorú mal odhaliť ošetrujúci lekár pri ultrazvukovom vyšetrení. Plačem a neviem prestať. Utekám za svojimi deťmi a skrývam slzy, aby som ich nevyľakala. Krátko na to ma zasiahne ďalšia správa – život je veľký scénarista – kamarátku z UK začiatkom piateho mesiaca ošetrujúci lekár upozornil, že jej dievčatko, ktoré očakáva, má nevyliečiteľnú srdcovú vadu nezlučiteľnú so životom. A že sa môže rozhodnúť pre ukončenie tehotenstva. Po vyvolanom pôrode dostala kamarátka dostatok času, aby sa so svojou dcérkou mohla v pokoji rozlúčiť... Umytú, oblečenú a spiacu vybozkávať a poslať medzi anjelikov... Znova idem za svojimi deťmi a najradšej by som ich chytila, objala a už nikdy nepustila. Kam sa obrátiť? Komu poďakovať za to, že nemusím prežívať to, čo desiatky či stovky rodičov iných detí? Prozreteľnosť? Náhoda? Osud? Neviem...

Dnes ráno sedím pri počítači a pozerám, čo nové pribudlo do témy o očkovaniach, ktorú som pred pár mesiacmi založila. Radšej keby som sa ani nebola pozrela... Pribudol príbeh českej mamičky troch synov a vymodlenej štvrtej dcérky Milenky. Dcérky, o živote ktorej si jej maminka viedla denníček. Dcérky milovanej a štyrmi chlapmi doma hýčkanej. Dcérky, ktorú povinné očkovania z predpísanej očkovacej schémy oslabili natoľko, že hnusnou súhrou tragických okolností opustila tento svet.

Nedokážem nič robiť, na zvyšok dňa som psychiky odrovnaná. Stále ma prenasledujú myšlienky – čo ak by som na jej mieste bola ja? Čo by som robila? Ako by som žila potom? Žila by som vôbec? Kde je tá veľká ruleta s názvom osud? Kto na nej hádže kockami? Kto určuje, že ten bude šťastný, ale tá bude trpieť?

Prichádzam domov a spoza mojich chlapov besnejúcich pri nejakej bláznivej hre sa vyrúti naša trinásťmesačná dcérka a trieli ku mne. Teší sa pri tom celým telom – rozhadzuje ručičkami, popri bežkaní sa snaží ešte aj dupotať, vrtí hlavou, gúľa modrými okáľami a džavoce. Schmatnem ju do náručia, lebo cítiť moje deti je presne to, čo v tomto rozpoložení potrebujem. Znova sa mi oči naplnia slzami, keď si spomeniem na Milenku a na jej rodinu. Celý večer uplynie tak akosi tichšie, pokojnejšie, pokornejšie. Kŕmim, kúpem, ukladám do postieľok. Tak, ako každý iný večer. A predsa inak.

Po nakojení malej, potme, nechávam voľný priebeh citom a očistné slzy mi stekajú na vankúš. Nemám jasno v tom, či sú to slzy smútku nad nešťastím druhých alebo slzy úľavy. Pobozkám Karáska a je mi jedno, že zase budem aj štyrikrát v noci pri nej „hore“. Vyčkám pri nej, kým nezaspí, veď to je to minimum, čo jej môžem dať za to, že ju máme. Potom idem za Adamkom, ktorý na mňa ako každý večer čaká, kým mu prídem dať pusu na dobrú noc. A náš večerný každodenný rituál „Pekne sa vyspinkaj, aby z teba vyrástol zdravý, dobrý, šťastný, šikovný a krásny chlapec“ má vo svetle mojich dnešných spomienok a myšlienok zvláštny nádych. Ešte minútku posedím na jeho posteli, potom mi pošle posledný vzdušný bozk a ja opúšťam jeho izbu.

Sadám si k počítaču cítiac potrebu dať svoje pochody a pocity na papier. Áno, viem, že nemôžem smútiť nad každým strateným životom. To sa nedá. Ale spomenúť si na tých, ktorým nebolo dopriate toľko radosti, mi pomáha utriediť si, čo je a čo nie je v živote naozaj dôležité. A ja som sa dnes utvrdila v tom, že nikto na svete nie je bohatší ako ja.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 30 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku
lenka26 napísané 02.04.2012 17:44

Neda mi nenapisat. Tema sa vola ,,ked deti umieraju" To, co ste tu podaktori zacali riesit, je pekne povedane smutne. Mnohi si neuvedomia, ako sa musi citit Milenka, ked cita clanok a prispevky tu napisane a dalsie matky, co prisli o svoje deti. Islo predsa o jej dieta a ona vie, ze tento clanok sa jej osobne tyka. Sama som pred necelym rokom prisla o dieta a tento clanok som nepochopila, pretoze ked uz chcem vyjadrit svoj postoj k niecomu, nebudem pisat konkretne o konkretnych ludoch a este aj ked sa ma tema netyka. A ked, spytam sa. Cry

Lucie napísané 12.08.2012 19:16

Nezlobte se na mě.Milena,zkratka MILI,řeší smrt své dcerky na všech možných portálech a dokonce už i na Slovensku.Měla by navštívit psychiatra,dcera jí zemřela snad před sedmi lety.To už by se mohla s tím alespoň vyrovnat natolik,aby šla do pracovat.Ale to je jedna z těch zasloužilých matek,které rodí hromadu dětí,jen proto,že nechce jít do práce.Má další tři kluky,tak ať je ráda,že jsou zdraví a věnuje se jim.A propo,je ráda středem pozornosti,miluje,když ji někdo lituje,když dokola může někoho přesvědčovat,jaká je chudinka.A doma už na to nemají náladu,chtějí normálně žít,tak píše kdekoliv,kam vlezu.Dřív umíraly děti jak na běžícím pásu,řešili to,ale měli kolem dost práce na to,aby se tím nezahltili.

Takže doufám,že jednou,až zase najdu její čerstvý příspěvek,napíšu adresu dobrého psychiatra.

Gajdová napísané 15.09.2012 00:54

Hyeno!! Smrt dítěte musí být tak hrozná, že ani Vám toto nepřeju. Zasloužíte si ale pořádnou ranu, aby jste se probudila. Psychiatra vyhledejte vy, super ženo, která ví, kdy má co kdo cítit, kdy je asi zhruba doba, kdy se matka vyrovná se ztrátou dítěte. A teď tak jak si zasloužíte, paní s IQ menší než kdejaké drůbeží. " Cos nezažila a o čem víš hovno, tak nekomentuj a drž zobák, ty tupá slepico!!! Styď se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Silvia napísané 31.03.2012 11:49

ludia reaguju na všetko ako im vyhovuje,len myslim že neišlo o hlavnu myslinku očkovanie - zabija,ale o stratu dietata. mam jeden nazor kto nestratil dieta tak nepochopi -napr. to že ti možno pomože upnut sa na niečo alebo niekoho kto za to može nevravim o tomto konkretne, ale asi plytvam slovami. mam ale dojem,že to nebolo len o očkovani ,ale o očkovani pri oslabenej imunite a to sa pokial viem deti očkovat nemaju keby sme už pri tom. takže treba zvažit všetko a nie si len vybrat čo mi vyhovuje,že z toho vyplyva.

Silvia napísané 30.03.2012 15:51

Váš komentárnemam cht čitat ani tieto komentare,stačilo len kuk spravit a zistit že tema komentov je niekde inde ako tema članku. Rada by som vedela či maminka Mili ,ktora je velmi dobrosrdečna chapava nadludsky by som povedala bola oboznamena o tomto članku. aj ked viem,že to určite vidi iba v dobrom svetle, mne by to vadilo. a tie komenty chcela by som tych mudrlantov vidiet ako by sa zachovali keby im po očkovani alebo niečom inom zomrelo dieta či by boli husty, ale o tom či očkovat alebo nie to vobec nebolo. ale toto je presne ,,trafena hus zagaga,,

Milan1 napísané 30.03.2012 16:47

Pekné emocionalne vydieranie Silvia, samozrejme, že ak niekomu zomrie dieťa po očkovaní, alebo ma ťažké nasledky, tak smiať sa nebude, ale je podlé, aby kvoli tomu dokazateľne klamal o tom, že práve očkovanie je kauzalnou príčinou toho ochorenia, ked ho fakty vyvracajú.To bol prípad MUDr Hrabčáka a iných, daval som tu linky kto všetko sa na tomto trende spochybňovania klasickej mediciný za každú cenu zúčastňuje.

A sorry, ten článok autorky k tomuto zamysleniu nabáda, tak čo sa čuduješ reakciám...

suxametonium napísané 29.03.2012 15:01

Váš komentár

ahojte všetci....

nebudem a ani sa nechcem vyjadrovať k diskusii, ktorá tu prebehla. mám len strašne zúfalú potrebu napísať, že autorka úžasne pocitovo vyjadrila svoj vnútorný postoj k veciam, ktoré sa bežne v živote dejú a mňa mrzí, že človek musí čítať takéto smutné články, aby si uvedomil, čo doma má...

až príliš ma zasiahol obsah tohto textu a veľmi Ti chcem Nojaadka za neho poďakovať...

tutu napísané 27.03.2012 16:58

Kravko,ja som byvala zdravotna sestra, ako zdravotna sestra som pracovala 2 roky plus prax pocas skoly. videla a pocula som ja vselico- aj o liekoch aj o ockovani, aj o postupoch lekarov atd.

Potom som studovala na vyske a pracujem vo vyskume. A vidim a citam a dozvedam sa vselico Confused A aj o ockovani !!! Normalne sa studenti napr. ucia na skusku ake ockovanie co sposobuje a ze je dokazane kolko autoimunitnych chorob a inych horsich veci priamo sposobuju !

Skus precitat knihu od Virapena a potom na to nieco povedz. Ak chces mozem ju poslat, da sa najst na nete v pdf.....

tulipp napísané 27.03.2012 21:07

chcem si ju precitat, kde ju najdem? Daj link

tutu napísané 27.03.2012 21:35
Milan1 napísané 27.03.2012 22:09

Toho Virapena ako som už daval možno prekuknúť / viď kojot /

ale iné konšpiračné teorie o hodne ťažšie, zlatý Gabo Šípoš smile , krasne poukazal ako tie mýty vznikajú a ako ťažko sa hľadá pravda v tých protichodných zaujmoch. na toto by ste došli ? / mytus o kauzalnom prepojení očkovania a autizmu /

spw.blog.sme.sk/c/183890/Sarlatani-vedia-ako-na-novinarov.html

Milan1 napísané 27.03.2012 22:05

argumentovať Virapenom ? Nemyslíte vážne, argumentačne skončil po tomto "Alebo taká cukrovka! Kto by ju chcel vyliečiť? Veď tí, čo ňou trpia, si musia kupovať lieky každý deň až do smrti. A to isté sa týka napríklad Parkinsona.

Takže vy tvrdíte, že ak by chceli, tak by tieto choroby mohli liečiť? Alebo minimálne by vedeli vynájsť lieky na ich vyliečenie?

Áno, presne tak."

No a ako sa dá tato demagogia vyvratiť len na zaklade kritickeho myslenia a Occamovej britvy maš Tu- kojot ma humanitné vzdelanie ale sakramentsky dobré analytické myslenie a intelekt

kojot.name/886393-virapen-a-memboti-o-dulezitosti-kritickeho-mysleni-pri-posuzovani-medialnich-informaci.php

.

K tej autoimunite a očkovaniu - presne o tomto sa vravelo v súvislosti s DM I / cukrovka I typu, / dokonca u nas mal video na túto temu MUDr Hrabčák, ktorý poukazoval na jednu novozelandskú štúdiu - len ta bola vyvratena a hocijako je človeku ľuto dieťaťa tohto lekara ktoré má DMI - nemožno to kauzalne spajať s očkovaním www.slobodavockovani.sk/news/mudr-peter-liptak-o-relacii-fokus-na-stv2-z-25-ii-2011/

Podobne tu to bolo už rozoberamé na SME v rubrike diabetolog radí, podobný nazor ma napokon aj lekar, ktorý má na starosti Hrabčákovo dieťa smile V skratke - každe očkovanie je zasah do imunity a môže vyvolať aj neželané reakcie, ale benefit z očkovania je mnohonasobne vyšší.

 

Takže zaverom - menej emocionality a viac racionality,ospravedlňujem sa aj za kravka a jeho tvrdšie naražky , ale už sa asi na to nemohol dívať. A ja tiež nie.

Ak niekto začne spochybňovať očkovanie ako také, treba si spomenúť kde by sme bez neho boli, ako Louis Pasteur musel znašať ironické poznamky, že nevie zachraniť od smrti vlastné deti, lebo sa fušuje do remesla najvyššiemu a snaží sa - ako chemik, fuj - vyliečiť deti očkovaním napr pri besnote. Ešteže tento humanistický a hlboko veriaci človek napriek tomu, že fakt nevedel zachraniť vlastné deti ale cudzie ano / aká ironia / kvoli tomu nezatrpkol.Aj on čosi vedel o žiali ked mu deti zomierali a azda veril, že raz - s pokrokom medicíny - až tak nebudú. Iste, všetky nikdy nezachranime, ale myslím, že by bolo pošpinením aj jeho úsila očkovanie zavrhnúť. Či ?

tutu napísané 28.03.2012 00:15

Milan1, v podstate som Virapenom neargumentovala. Len vidim, ze Kravko veri v to, ze dnes je moderna doba, uzasny vyskum ktory uz vela vyriesil a zachranil, a je hlupost odmietat tieto moderne vymozitelnosti. Brala som to tak, ze mozno keby precital Virapena, zacal by sa o toto hlbsie zaujimat a nebral by dnesny moderny svet za neomylny............

Mna tento Kojot nepresvedcil. Ja mam vlastne skusenosti a myslim ze aj dost vela veci precitanych, aj ked toto je nekonciaci proces vzdelavania a utvarania mienky.

Mne vsak napriklad tiez lekarka povedala, ze - mam choru stitnu zlazu a uz do konca zivota budem brat lieky, iny sposob nie je. A vies co ? Uz tri roky lieky neberiem, stitna zlaza mi funguje bezproblemovo a za ten cas som zvladla tehotenstvo, porod, takmer dvojrocne kojenie a opat som tehotna. A to su poriadne ,,zaberaky,,na stitnu zlazu ! Chodim na pravidelne kontroly, lekarka stale opakuje- tak to sa mi este nestalo, aby som tehotnej nemusela zvysit davku, aby som po porode nemusela zvysit davku atd. Nevie ze ja lieky neberiem ! No, da sa to aj inak, nie len modernou lekarskou vedou!

Mimochodom, Pasteur na smrtelnej posteli odvolal svoju teoriu o choroboplodnych zarodkoch, ale toto uz nikoho velmi nezaujimalo a nezaujima, ved uz nam dal nieco, coho sa da chytit, nie ?

A vies nieco o tom, ako on vlastne vynasiel to ockovanie ? Vies ze okrem toho chlapca, co ho vraj uhryzol besny pes, boli pohryzeny aj dvaja chlapi co chlapca zachranili. Ti ziadnu vakcinu nedostali a prezili toto pohryzenie besnym psom. Kto dokazal ze ten pes bol besny, ze ten chlapec bol nakazeny a toto ockovanie ho zachranilo ? A co ti muzi ? A je tam viacej veci, ked si clovek pozrie trosku historiu ako to bolo a prebiehalo- napr.matka s tym chlapcom zila daleko od Pastera, kym za nim docestovala trvalo dlho a ak by mal besnotu uz by prepukla...... ktore ti dnesna veda potvrdi ze to tam fakt nesedi. malokoho toto zaujima.

Ja na to nejdem emocionalne, praveze az prilis racionalne, co je niekedy naozaj narocne, vzdy je predsa jednoduchsie zaujat postoj ,,mrtveho chrobaka,, ja nic neviem a teda nic nemusim riesit..................

Milan1 napísané 28.03.2012 09:49

Som rád, že si podporila môj nazor na očkovanie a voči Pasteurovi nemaš nič významnejšie smile

Jedna napísané 28.03.2012 15:08

Čítam po sebe, koľko "ale" mi tam vbehlo, škoda, že to neviem opraviť, musím si to po sebe čítať hneď, aby som sa takýmto štylistickým prešľapom vyhla.

Jedna napísané 28.03.2012 15:03

Milan, aj mne sa ťažko verí konšpiračným teóriám, zdajú sa mi také neuveriteľné a nepravdepodobné... Ale už som párkrát zistila, ako svetom hýbu peniaze, veľké peniaze a preto im pár percent nechávam... Ale na očkovanie ani nemusíš hľadať konšpiračné teórie, stačí pátrať po tom, čo vakcíny obsahujú, v akých množstvách a už ťa to nemôže nechať chladným... Ale je ťažké laikovi rozhodnúť, čo je to najsprávnejšie rozhodnutie, veľmi sme ovplyvnení inými a závislí na informáciách, ktoré si sami musíme poskladať dokopy... Ale verím tomu, že ako ľudia umierajú na choroby, umierajú aj na následky po očkovaní a toto mi príde ako zbytočná smrť, resp. dlhoročné poškodenie zdravia, lebo očkovanie si spôsobujeme sami...

kravko napísané 27.03.2012 10:48

Ó moj Bože..

nazývať očkovanie omylom medicíny.. to chce fakt už inú dávku ignorantstva a tuposti.. a sfanatizovania..

v pohode sa vráťte do čias varioly, nič iné vám priať nemožem.. vašich detí mi je však ľúto.

 

aby som nezabudol - zakážme aj airbagy, pretože aj airbagy možu zabiť. nepoužívajme ani antibiotiká, je to len biznis, firmami zaplatený, stačí predsa harmanček a zosynchronizovať čakry..

a vobec, zakážme aj detské preliezačky, pretože veľa detí z nich spadlo a ublížilo si.

 

zaplatené informácie..

Bože..

a predpokladám, že vy sa vobec necítite zmanipulovaná :-D

Jedna napísané 28.03.2012 14:45

Kravko, porovnávaš neporovnateľné. Airbagy sa spustia pri prudkom náraze, to znamená majú zachrániť, čo sa pri nehode zachrániť dá, preliezky samé osebe dieťa nenapadnú, nezabijú, nepoškodia, ak na ne dieťa ide, rodič zhodnotí, čo zvládne a čo nie a dáva pozor. Antibiotiká sa berú, aby zlikvidovali už nejakú prepuknutú chorobu. Keď majú nežiaduce účinky, lekári naordinujú iné, hľadá sa riešenie, aby choroba zmizla. ALE vakcíny sa dávajú zdravým deťom ako prevencia. Prevencia, ktorá je plná všelijakých jedov, priznaných aj nepriznaných, výrobcovia nemusia udávať v letáku úplne všetko, takže vlastne zdravého človeka napichneš jedom, aby si to zdravie kedysi v budúcnosti udržal. Ale tie jedy účinkujú hneď. Ak si silný, prežiješ bez následkov, ak nie si dosť silný, príp. nešťastná zhoda okolností ťa oslabí, tak si poškodený, môžeš aj zomrieť. Takto ťa nič z tých príkladov, ktoré si dal, neohrozujú. Očkovanie môže mať význam vtedy, ak prínos je väčší ako riziko z vakcíny. Ak ti reálne hrozí smrť, je lepšie vyskúšať očkovanie, ako zomrieť a nevyskúšať. Ale ak ti smrť nehrozí, treba to zvážiť.

Ten 4-ročný Dežko, ktorý zomrel na čierny kašeľ, mohol žiť v nevyhovujúcich podmienkach, chýbali mu vitamíny, zdravé jedlo, možno mal práve oslabený organizmus aj niečím iným. Možností je veľa a nevieme, či by mu práve očkovanie pomohlo. Otázka je, od koho sa nakazil, keď väčšina našej populácie je zaočkovaná. Stojí za úvahu sa nad vakcináciou a ej dôsledkami zamyslieť a bez zbytočného urážania tých, ktorí sa o túto problematiku zaujímajú a prišli k iným záverom, ako máš ty. Nechápem tú tvoju rozčúlenosť, ak si zaočkovaný, aj tvoje deti a veríš, že vás to chráni, tak načo sa hnevať na tých, ktorí neočkujú? Veď vám sa predsa nemôže nič stať zwinker Alebo môže? Ak máš pochybnosti, tak tiež mu asi 100%ne neveríš...

tutu napísané 27.03.2012 10:02

Mily Kravko, vobec ale vobec nemas ani ponatia o com to pises.

Skoda tebe nieco odpovedat. Len si uvedom jednu vec- skus porozmyslat nad svojou sfanatizovanou mienkou, a ked ti niekto hovori A- pozri sa na to tak, ze to ma urcite i B.

Vsetky informacie ktore sa ti lahko dostanu do usi boli starostlivo niekym zaplatene aby to tak bolo, ale hodnotu ma info ktore si najdes pracne sam ! Tak skus a potom tu vypisuj o pokroku vedy !

Svojho casu napr. lekari sposobili zbytocnu smrt obrovskeho poctu matiek po porode, lebo priamo z pitevne chodili vysetrovat neumytymi rukami rodiace matky ! A kym si to priznali t;usiac ze to tak je, umrelo kopec zien uplne zbytocne !

Takychto omylov mediciny je v dejinach koopec a ockovanie patri k nim. Ale skoda tebe vysvetlovat, ty papas len polievocku ktorou ta krmia, sam si neuvaris nic !

a este jedna vec :

Ked dieta ochorie a umrie, je to hrozne, ale to nikto neovplyvni, ale ked umrie na nasledky ockovania tak to ovplyvnitelne bolo. Navyse ziadne ockovanie nechrani pred danou chorobou stopercentne. Ako mi vysvetlis pokrok vedy, ked 85 percent z tych co dostanu cierny kasel bolo kompletne zaockovanych ?

kravko napísané 27.03.2012 06:36

Dežko bol zdravý krásny štvorročný chlapček ktorého maminka nedala zaočkovať pretože nejaké hysterické kravky si na internete prečítali aké je to nebezpečné. Zomrel v krutých bolestiach na čierny kašeľ, doslova sa zadusil.

 

Ženy, zjednoťme sa, povstaňme! Vyhoďme civilizáciu z okna! Veď minule niekto zomrel na alergickú reakciu po antibiotikách. Fuj antibiotiká, zakážme ich! A viaceré deti zomreli počas operácie, proste sa už nezobudili! To je nehorázne, zakážme operácie! A viete, že mnoho nenarodených detí sa potratilo po amniocentéze?! No načo také svinské nebezpečné vyšetrenie?! Všetko to zrušme! Vráťme sa k bylinkám a zariekavaniu... Či..?

Dlhodobo si kladiem otázku, kde sa v dnešných ženách berie takáto donebavolajúca tuposť?! Na jednej strane zúrivo obhajujete domáce pôrody, hoci je množstvo prípadov, kedy to znamenalo smrť novorodenca pre nedostupnú akútnu lekársku pomoc, takéto jasné fakty bez mihnutia oka prehliadate, na druhej strane kvôli pár náhodným prípadom ste ochotné vrátiť sa do jaskýň a opľuť celý pokrok vedy.. Je to preto, že sa doma nudíte, nemáte co robiť a tak čítate kraviny na internete? Alebo je to hlbší problém globálnej degenerácie ženských mozgov? Úbohé deti, ktoré musia okrem nákazlivých chorôb, vrodených vád, úrazov, či otráv prežiť ešte aj vašu hlúposť.. :-(

Milan1 napísané 27.03.2012 09:12

Tiež mam nekedy ten dojem. Ale ženy by som preto neurážal smile

vejulka napísané 28.03.2012 19:03

mily kravko. Zrejme vôbec nevieš o ake očkovanie išlo v danom pripade. Ja to viem. Bolo to očkovanie proti detskym chorobam ako su osypky mumps a ružienka. Choroby ktore sa v minulosti prekonavali a v dnešnej dobe vysokej hygieny, dobrej vyživy už ani nahodou nejde o život ohrozujuce ochorenia. (prosim nehadž mi tu štatistiky spred XY rokov alebo zo zaostalych krajin kde je nudza o pitnu vodu)

Teda pomer benefitu a rizika tohto očkovania mi jednoznačne prevažuje na stranu rizika.

henry mayer napísané 31.05.2013 16:29

pokial potrebujete si vyliecit rakovinu,leukemiu, parkinson a dalsie za 45 dni, ozvite sa. henry. email:happyuindalat@yahoo.com

alena napísané 26.03.2012 12:22

Jaj, aj ja som si poplakala. Smutne, nespravodlive. Tak dobre nam do hlavy vtlkali to aky su lekari neomylny, az tomu nedokazeme prestat verit.

Skoda ale, ked nestaci ani osobna skusenost, a to taka hrozna

Cry

Ja mam vdaka ockovaniu kratsiu jednu nohu o 1 cm, neviem sa splhat ani ju pouzivat pri plavani. Problem to bol hlavne v skole, solove dvojky na vysvedceni a podupane sebavedomie, vraj to robim naschval. A vraj som naschval ,,hrala,, neznesitelnu bolest a horucku po zaockovani, lebo vraj nechcem ist do skoly Evil (skolu som milovala)

Ale, dakujem aj za to. Moje deti uz zaockovane nie su, a nasla som aj lekarku ktora to chape, ba myslim ze s tym suhlasi, len to nedava nahlas najavo. Cool

kravka napísané 26.03.2012 09:16

Ahoj nojaadka.

Neplač. smile Príbeh Milenky pozná polovica Slovenska, priznám sa, aj mnou poriadne otriasol. Mimoriadne sa mi do pamäti vpili slová o posledných hodinách jej života. Bola v nemocnici, sama. Sestrička sa neskôr vyjadrila, že tak žalostne dieťa plakať ešte nepočula. Jej rodičia tam s ňou neboli, lebo lekári im to nedovolili. Čakali doma, kým ona na posteli zomierala sama. A dnes, sa mama Milenky rozhoduje, či dá zaočkovať syna, ktorý sa narodil po Milenkinej smrti. Pretože lekári ho zaočkovať chcú a ona opäť raz nechce ísť proti nim. Rieši to v jednej diskusii, kde dostala od jedného prispievateľa takúto reakciu: Koľko detí vám ešte musí zomrieť, aby ste to pochopili?!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Najčítanejšie

Náš TIP
Komentáre k článku
lenka26 napísané 02.04.2012 17:44

Neda mi nenapisat. Tema sa vola ,,ked deti umieraju" To, co ste tu podaktori zacali riesit, je pekne povedane smutne. Mnohi si neuvedomia, ako sa musi citit Milenka, ked cita clanok a prispevky tu napisane a dalsie matky, co prisli o svoje deti. Islo predsa o jej dieta a ona vie, ze tento clanok sa jej osobne tyka. Sama som pred necelym rokom prisla o dieta a tento clanok som nepochopila, pretoze ked uz chcem vyjadrit svoj postoj k niecomu, nebudem pisat konkretne o konkretnych ludoch a este aj ked sa ma tema netyka. A ked, spytam sa. Cry

Lucie napísané 12.08.2012 19:16

Nezlobte se na mě.Milena,zkratka MILI,řeší smrt své dcerky na všech možných portálech a dokonce už i na Slovensku.Měla by navštívit psychiatra,dcera jí zemřela snad před sedmi lety.To už by se mohla s tím alespoň vyrovnat natolik,aby šla do pracovat.Ale to je jedna z těch zasloužilých matek,které rodí hromadu dětí,jen proto,že nechce jít do práce.Má další tři kluky,tak ať je ráda,že jsou zdraví a věnuje se jim.A propo,je ráda středem pozornosti,miluje,když ji někdo lituje,když dokola může někoho přesvědčovat,jaká je chudinka.A doma už na to nemají náladu,chtějí normálně žít,tak píše kdekoliv,kam vlezu.Dřív umíraly děti jak na běžícím pásu,řešili to,ale měli kolem dost práce na to,aby se tím nezahltili.

Takže doufám,že jednou,až zase najdu její čerstvý příspěvek,napíšu adresu dobrého psychiatra.

Gajdová napísané 15.09.2012 00:54

Hyeno!! Smrt dítěte musí být tak hrozná, že ani Vám toto nepřeju. Zasloužíte si ale pořádnou ranu, aby jste se probudila. Psychiatra vyhledejte vy, super ženo, která ví, kdy má co kdo cítit, kdy je asi zhruba doba, kdy se matka vyrovná se ztrátou dítěte. A teď tak jak si zasloužíte, paní s IQ menší než kdejaké drůbeží. " Cos nezažila a o čem víš hovno, tak nekomentuj a drž zobák, ty tupá slepico!!! Styď se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Silvia napísané 31.03.2012 11:49

ludia reaguju na všetko ako im vyhovuje,len myslim že neišlo o hlavnu myslinku očkovanie - zabija,ale o stratu dietata. mam jeden nazor kto nestratil dieta tak nepochopi -napr. to že ti možno pomože upnut sa na niečo alebo niekoho kto za to može nevravim o tomto konkretne, ale asi plytvam slovami. mam ale dojem,že to nebolo len o očkovani ,ale o očkovani pri oslabenej imunite a to sa pokial viem deti očkovat nemaju keby sme už pri tom. takže treba zvažit všetko a nie si len vybrat čo mi vyhovuje,že z toho vyplyva.

Silvia napísané 30.03.2012 15:51

Váš komentárnemam cht čitat ani tieto komentare,stačilo len kuk spravit a zistit že tema komentov je niekde inde ako tema članku. Rada by som vedela či maminka Mili ,ktora je velmi dobrosrdečna chapava nadludsky by som povedala bola oboznamena o tomto članku. aj ked viem,že to určite vidi iba v dobrom svetle, mne by to vadilo. a tie komenty chcela by som tych mudrlantov vidiet ako by sa zachovali keby im po očkovani alebo niečom inom zomrelo dieta či by boli husty, ale o tom či očkovat alebo nie to vobec nebolo. ale toto je presne ,,trafena hus zagaga,,

Milan1 napísané 30.03.2012 16:47

Pekné emocionalne vydieranie Silvia, samozrejme, že ak niekomu zomrie dieťa po očkovaní, alebo ma ťažké nasledky, tak smiať sa nebude, ale je podlé, aby kvoli tomu dokazateľne klamal o tom, že práve očkovanie je kauzalnou príčinou toho ochorenia, ked ho fakty vyvracajú.To bol prípad MUDr Hrabčáka a iných, daval som tu linky kto všetko sa na tomto trende spochybňovania klasickej mediciný za každú cenu zúčastňuje.

A sorry, ten článok autorky k tomuto zamysleniu nabáda, tak čo sa čuduješ reakciám...

suxametonium napísané 29.03.2012 15:01

Váš komentár

ahojte všetci....

nebudem a ani sa nechcem vyjadrovať k diskusii, ktorá tu prebehla. mám len strašne zúfalú potrebu napísať, že autorka úžasne pocitovo vyjadrila svoj vnútorný postoj k veciam, ktoré sa bežne v živote dejú a mňa mrzí, že človek musí čítať takéto smutné články, aby si uvedomil, čo doma má...

až príliš ma zasiahol obsah tohto textu a veľmi Ti chcem Nojaadka za neho poďakovať...

tutu napísané 27.03.2012 16:58

Kravko,ja som byvala zdravotna sestra, ako zdravotna sestra som pracovala 2 roky plus prax pocas skoly. videla a pocula som ja vselico- aj o liekoch aj o ockovani, aj o postupoch lekarov atd.

Potom som studovala na vyske a pracujem vo vyskume. A vidim a citam a dozvedam sa vselico Confused A aj o ockovani !!! Normalne sa studenti napr. ucia na skusku ake ockovanie co sposobuje a ze je dokazane kolko autoimunitnych chorob a inych horsich veci priamo sposobuju !

Skus precitat knihu od Virapena a potom na to nieco povedz. Ak chces mozem ju poslat, da sa najst na nete v pdf.....

tulipp napísané 27.03.2012 21:07

chcem si ju precitat, kde ju najdem? Daj link

tutu napísané 27.03.2012 21:35
Milan1 napísané 27.03.2012 22:09

Toho Virapena ako som už daval možno prekuknúť / viď kojot /

ale iné konšpiračné teorie o hodne ťažšie, zlatý Gabo Šípoš smile , krasne poukazal ako tie mýty vznikajú a ako ťažko sa hľadá pravda v tých protichodných zaujmoch. na toto by ste došli ? / mytus o kauzalnom prepojení očkovania a autizmu /

spw.blog.sme.sk/c/183890/Sarlatani-vedia-ako-na-novinarov.html

Milan1 napísané 27.03.2012 22:05

argumentovať Virapenom ? Nemyslíte vážne, argumentačne skončil po tomto "Alebo taká cukrovka! Kto by ju chcel vyliečiť? Veď tí, čo ňou trpia, si musia kupovať lieky každý deň až do smrti. A to isté sa týka napríklad Parkinsona.

Takže vy tvrdíte, že ak by chceli, tak by tieto choroby mohli liečiť? Alebo minimálne by vedeli vynájsť lieky na ich vyliečenie?

Áno, presne tak."

No a ako sa dá tato demagogia vyvratiť len na zaklade kritickeho myslenia a Occamovej britvy maš Tu- kojot ma humanitné vzdelanie ale sakramentsky dobré analytické myslenie a intelekt

kojot.name/886393-virapen-a-memboti-o-dulezitosti-kritickeho-mysleni-pri-posuzovani-medialnich-informaci.php

.

K tej autoimunite a očkovaniu - presne o tomto sa vravelo v súvislosti s DM I / cukrovka I typu, / dokonca u nas mal video na túto temu MUDr Hrabčák, ktorý poukazoval na jednu novozelandskú štúdiu - len ta bola vyvratena a hocijako je človeku ľuto dieťaťa tohto lekara ktoré má DMI - nemožno to kauzalne spajať s očkovaním www.slobodavockovani.sk/news/mudr-peter-liptak-o-relacii-fokus-na-stv2-z-25-ii-2011/

Podobne tu to bolo už rozoberamé na SME v rubrike diabetolog radí, podobný nazor ma napokon aj lekar, ktorý má na starosti Hrabčákovo dieťa smile V skratke - každe očkovanie je zasah do imunity a môže vyvolať aj neželané reakcie, ale benefit z očkovania je mnohonasobne vyšší.

 

Takže zaverom - menej emocionality a viac racionality,ospravedlňujem sa aj za kravka a jeho tvrdšie naražky , ale už sa asi na to nemohol dívať. A ja tiež nie.

Ak niekto začne spochybňovať očkovanie ako také, treba si spomenúť kde by sme bez neho boli, ako Louis Pasteur musel znašať ironické poznamky, že nevie zachraniť od smrti vlastné deti, lebo sa fušuje do remesla najvyššiemu a snaží sa - ako chemik, fuj - vyliečiť deti očkovaním napr pri besnote. Ešteže tento humanistický a hlboko veriaci človek napriek tomu, že fakt nevedel zachraniť vlastné deti ale cudzie ano / aká ironia / kvoli tomu nezatrpkol.Aj on čosi vedel o žiali ked mu deti zomierali a azda veril, že raz - s pokrokom medicíny - až tak nebudú. Iste, všetky nikdy nezachranime, ale myslím, že by bolo pošpinením aj jeho úsila očkovanie zavrhnúť. Či ?

tutu napísané 28.03.2012 00:15

Milan1, v podstate som Virapenom neargumentovala. Len vidim, ze Kravko veri v to, ze dnes je moderna doba, uzasny vyskum ktory uz vela vyriesil a zachranil, a je hlupost odmietat tieto moderne vymozitelnosti. Brala som to tak, ze mozno keby precital Virapena, zacal by sa o toto hlbsie zaujimat a nebral by dnesny moderny svet za neomylny............

Mna tento Kojot nepresvedcil. Ja mam vlastne skusenosti a myslim ze aj dost vela veci precitanych, aj ked toto je nekonciaci proces vzdelavania a utvarania mienky.

Mne vsak napriklad tiez lekarka povedala, ze - mam choru stitnu zlazu a uz do konca zivota budem brat lieky, iny sposob nie je. A vies co ? Uz tri roky lieky neberiem, stitna zlaza mi funguje bezproblemovo a za ten cas som zvladla tehotenstvo, porod, takmer dvojrocne kojenie a opat som tehotna. A to su poriadne ,,zaberaky,,na stitnu zlazu ! Chodim na pravidelne kontroly, lekarka stale opakuje- tak to sa mi este nestalo, aby som tehotnej nemusela zvysit davku, aby som po porode nemusela zvysit davku atd. Nevie ze ja lieky neberiem ! No, da sa to aj inak, nie len modernou lekarskou vedou!

Mimochodom, Pasteur na smrtelnej posteli odvolal svoju teoriu o choroboplodnych zarodkoch, ale toto uz nikoho velmi nezaujimalo a nezaujima, ved uz nam dal nieco, coho sa da chytit, nie ?

A vies nieco o tom, ako on vlastne vynasiel to ockovanie ? Vies ze okrem toho chlapca, co ho vraj uhryzol besny pes, boli pohryzeny aj dvaja chlapi co chlapca zachranili. Ti ziadnu vakcinu nedostali a prezili toto pohryzenie besnym psom. Kto dokazal ze ten pes bol besny, ze ten chlapec bol nakazeny a toto ockovanie ho zachranilo ? A co ti muzi ? A je tam viacej veci, ked si clovek pozrie trosku historiu ako to bolo a prebiehalo- napr.matka s tym chlapcom zila daleko od Pastera, kym za nim docestovala trvalo dlho a ak by mal besnotu uz by prepukla...... ktore ti dnesna veda potvrdi ze to tam fakt nesedi. malokoho toto zaujima.

Ja na to nejdem emocionalne, praveze az prilis racionalne, co je niekedy naozaj narocne, vzdy je predsa jednoduchsie zaujat postoj ,,mrtveho chrobaka,, ja nic neviem a teda nic nemusim riesit..................

Milan1 napísané 28.03.2012 09:49

Som rád, že si podporila môj nazor na očkovanie a voči Pasteurovi nemaš nič významnejšie smile

Jedna napísané 28.03.2012 15:08

Čítam po sebe, koľko "ale" mi tam vbehlo, škoda, že to neviem opraviť, musím si to po sebe čítať hneď, aby som sa takýmto štylistickým prešľapom vyhla.

Jedna napísané 28.03.2012 15:03

Milan, aj mne sa ťažko verí konšpiračným teóriám, zdajú sa mi také neuveriteľné a nepravdepodobné... Ale už som párkrát zistila, ako svetom hýbu peniaze, veľké peniaze a preto im pár percent nechávam... Ale na očkovanie ani nemusíš hľadať konšpiračné teórie, stačí pátrať po tom, čo vakcíny obsahujú, v akých množstvách a už ťa to nemôže nechať chladným... Ale je ťažké laikovi rozhodnúť, čo je to najsprávnejšie rozhodnutie, veľmi sme ovplyvnení inými a závislí na informáciách, ktoré si sami musíme poskladať dokopy... Ale verím tomu, že ako ľudia umierajú na choroby, umierajú aj na následky po očkovaní a toto mi príde ako zbytočná smrť, resp. dlhoročné poškodenie zdravia, lebo očkovanie si spôsobujeme sami...

kravko napísané 27.03.2012 10:48

Ó moj Bože..

nazývať očkovanie omylom medicíny.. to chce fakt už inú dávku ignorantstva a tuposti.. a sfanatizovania..

v pohode sa vráťte do čias varioly, nič iné vám priať nemožem.. vašich detí mi je však ľúto.

 

aby som nezabudol - zakážme aj airbagy, pretože aj airbagy možu zabiť. nepoužívajme ani antibiotiká, je to len biznis, firmami zaplatený, stačí predsa harmanček a zosynchronizovať čakry..

a vobec, zakážme aj detské preliezačky, pretože veľa detí z nich spadlo a ublížilo si.

 

zaplatené informácie..

Bože..

a predpokladám, že vy sa vobec necítite zmanipulovaná :-D

Jedna napísané 28.03.2012 14:45

Kravko, porovnávaš neporovnateľné. Airbagy sa spustia pri prudkom náraze, to znamená majú zachrániť, čo sa pri nehode zachrániť dá, preliezky samé osebe dieťa nenapadnú, nezabijú, nepoškodia, ak na ne dieťa ide, rodič zhodnotí, čo zvládne a čo nie a dáva pozor. Antibiotiká sa berú, aby zlikvidovali už nejakú prepuknutú chorobu. Keď majú nežiaduce účinky, lekári naordinujú iné, hľadá sa riešenie, aby choroba zmizla. ALE vakcíny sa dávajú zdravým deťom ako prevencia. Prevencia, ktorá je plná všelijakých jedov, priznaných aj nepriznaných, výrobcovia nemusia udávať v letáku úplne všetko, takže vlastne zdravého človeka napichneš jedom, aby si to zdravie kedysi v budúcnosti udržal. Ale tie jedy účinkujú hneď. Ak si silný, prežiješ bez následkov, ak nie si dosť silný, príp. nešťastná zhoda okolností ťa oslabí, tak si poškodený, môžeš aj zomrieť. Takto ťa nič z tých príkladov, ktoré si dal, neohrozujú. Očkovanie môže mať význam vtedy, ak prínos je väčší ako riziko z vakcíny. Ak ti reálne hrozí smrť, je lepšie vyskúšať očkovanie, ako zomrieť a nevyskúšať. Ale ak ti smrť nehrozí, treba to zvážiť.

Ten 4-ročný Dežko, ktorý zomrel na čierny kašeľ, mohol žiť v nevyhovujúcich podmienkach, chýbali mu vitamíny, zdravé jedlo, možno mal práve oslabený organizmus aj niečím iným. Možností je veľa a nevieme, či by mu práve očkovanie pomohlo. Otázka je, od koho sa nakazil, keď väčšina našej populácie je zaočkovaná. Stojí za úvahu sa nad vakcináciou a ej dôsledkami zamyslieť a bez zbytočného urážania tých, ktorí sa o túto problematiku zaujímajú a prišli k iným záverom, ako máš ty. Nechápem tú tvoju rozčúlenosť, ak si zaočkovaný, aj tvoje deti a veríš, že vás to chráni, tak načo sa hnevať na tých, ktorí neočkujú? Veď vám sa predsa nemôže nič stať zwinker Alebo môže? Ak máš pochybnosti, tak tiež mu asi 100%ne neveríš...

tutu napísané 27.03.2012 10:02

Mily Kravko, vobec ale vobec nemas ani ponatia o com to pises.

Skoda tebe nieco odpovedat. Len si uvedom jednu vec- skus porozmyslat nad svojou sfanatizovanou mienkou, a ked ti niekto hovori A- pozri sa na to tak, ze to ma urcite i B.

Vsetky informacie ktore sa ti lahko dostanu do usi boli starostlivo niekym zaplatene aby to tak bolo, ale hodnotu ma info ktore si najdes pracne sam ! Tak skus a potom tu vypisuj o pokroku vedy !

Svojho casu napr. lekari sposobili zbytocnu smrt obrovskeho poctu matiek po porode, lebo priamo z pitevne chodili vysetrovat neumytymi rukami rodiace matky ! A kym si to priznali t;usiac ze to tak je, umrelo kopec zien uplne zbytocne !

Takychto omylov mediciny je v dejinach koopec a ockovanie patri k nim. Ale skoda tebe vysvetlovat, ty papas len polievocku ktorou ta krmia, sam si neuvaris nic !

a este jedna vec :

Ked dieta ochorie a umrie, je to hrozne, ale to nikto neovplyvni, ale ked umrie na nasledky ockovania tak to ovplyvnitelne bolo. Navyse ziadne ockovanie nechrani pred danou chorobou stopercentne. Ako mi vysvetlis pokrok vedy, ked 85 percent z tych co dostanu cierny kasel bolo kompletne zaockovanych ?

kravko napísané 27.03.2012 06:36

Dežko bol zdravý krásny štvorročný chlapček ktorého maminka nedala zaočkovať pretože nejaké hysterické kravky si na internete prečítali aké je to nebezpečné. Zomrel v krutých bolestiach na čierny kašeľ, doslova sa zadusil.

 

Ženy, zjednoťme sa, povstaňme! Vyhoďme civilizáciu z okna! Veď minule niekto zomrel na alergickú reakciu po antibiotikách. Fuj antibiotiká, zakážme ich! A viaceré deti zomreli počas operácie, proste sa už nezobudili! To je nehorázne, zakážme operácie! A viete, že mnoho nenarodených detí sa potratilo po amniocentéze?! No načo také svinské nebezpečné vyšetrenie?! Všetko to zrušme! Vráťme sa k bylinkám a zariekavaniu... Či..?

Dlhodobo si kladiem otázku, kde sa v dnešných ženách berie takáto donebavolajúca tuposť?! Na jednej strane zúrivo obhajujete domáce pôrody, hoci je množstvo prípadov, kedy to znamenalo smrť novorodenca pre nedostupnú akútnu lekársku pomoc, takéto jasné fakty bez mihnutia oka prehliadate, na druhej strane kvôli pár náhodným prípadom ste ochotné vrátiť sa do jaskýň a opľuť celý pokrok vedy.. Je to preto, že sa doma nudíte, nemáte co robiť a tak čítate kraviny na internete? Alebo je to hlbší problém globálnej degenerácie ženských mozgov? Úbohé deti, ktoré musia okrem nákazlivých chorôb, vrodených vád, úrazov, či otráv prežiť ešte aj vašu hlúposť.. :-(

Milan1 napísané 27.03.2012 09:12

Tiež mam nekedy ten dojem. Ale ženy by som preto neurážal smile

vejulka napísané 28.03.2012 19:03

mily kravko. Zrejme vôbec nevieš o ake očkovanie išlo v danom pripade. Ja to viem. Bolo to očkovanie proti detskym chorobam ako su osypky mumps a ružienka. Choroby ktore sa v minulosti prekonavali a v dnešnej dobe vysokej hygieny, dobrej vyživy už ani nahodou nejde o život ohrozujuce ochorenia. (prosim nehadž mi tu štatistiky spred XY rokov alebo zo zaostalych krajin kde je nudza o pitnu vodu)

Teda pomer benefitu a rizika tohto očkovania mi jednoznačne prevažuje na stranu rizika.

henry mayer napísané 31.05.2013 16:29

pokial potrebujete si vyliecit rakovinu,leukemiu, parkinson a dalsie za 45 dni, ozvite sa. henry. email:happyuindalat@yahoo.com

alena napísané 26.03.2012 12:22

Jaj, aj ja som si poplakala. Smutne, nespravodlive. Tak dobre nam do hlavy vtlkali to aky su lekari neomylny, az tomu nedokazeme prestat verit.

Skoda ale, ked nestaci ani osobna skusenost, a to taka hrozna

Cry

Ja mam vdaka ockovaniu kratsiu jednu nohu o 1 cm, neviem sa splhat ani ju pouzivat pri plavani. Problem to bol hlavne v skole, solove dvojky na vysvedceni a podupane sebavedomie, vraj to robim naschval. A vraj som naschval ,,hrala,, neznesitelnu bolest a horucku po zaockovani, lebo vraj nechcem ist do skoly Evil (skolu som milovala)

Ale, dakujem aj za to. Moje deti uz zaockovane nie su, a nasla som aj lekarku ktora to chape, ba myslim ze s tym suhlasi, len to nedava nahlas najavo. Cool

kravka napísané 26.03.2012 09:16

Ahoj nojaadka.

Neplač. smile Príbeh Milenky pozná polovica Slovenska, priznám sa, aj mnou poriadne otriasol. Mimoriadne sa mi do pamäti vpili slová o posledných hodinách jej života. Bola v nemocnici, sama. Sestrička sa neskôr vyjadrila, že tak žalostne dieťa plakať ešte nepočula. Jej rodičia tam s ňou neboli, lebo lekári im to nedovolili. Čakali doma, kým ona na posteli zomierala sama. A dnes, sa mama Milenky rozhoduje, či dá zaočkovať syna, ktorý sa narodil po Milenkinej smrti. Pretože lekári ho zaočkovať chcú a ona opäť raz nechce ísť proti nim. Rieši to v jednej diskusii, kde dostala od jedného prispievateľa takúto reakciu: Koľko detí vám ešte musí zomrieť, aby ste to pochopili?!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised